Myslela jsem, že mám prince na bílém koni

O životě

Náš vztah s manželem začal moc pěkně, byli jsme jako děti v první třídě. Ze začátku jsme se i styděli dát si pusu, a asi i proto jsem věděla, že je to úplně něco jiného než všechny dosavadní vztahy.

Byla jsem v posledním ročníku střední školy, on už zaměstnaný muž. Když jsem úspěšně prošla u maturitní zkoušky, čekalo mě rozhodnutí: buďto jít dál studovat a bydlet doma nebo se přestěhovat k mému příteli, což znamenalo jít do práce. No, jelikož jsem si vždycky říkala, že už se těším, až mi bude 18 a vypadnu z baráku, bylo jasno. Po roce jsem se tedy nastěhovala k mému příteli. O tom, co mi prováděla jeho matka, se ani rozepisovat nebudu. Ale chápu deníčky typu „Příšerná tchýně!“ Rok na to jsme se vzali a já byla nejšťastnější na světě, bylo mi 20.

Jenomže pak to začalo být naprd. Tchyně byla opravdu šílená (kdo nezažil, nepochopí) a na mé prosby manžela, ať se odstěhujeme, vždy následovala odpověď, že nemáme peníze a můžeme být rádi, že bydlíme tam. Pak začal podnikat, takže to už vůbec…(no mamák). Říkala jsem si, dobrá tedy, tchyně snad nebude taková pořád, HA! Další naprd bylo, že jsem mu začala pomáhat v podnikání, ale v ničem jsem mu nebyla dost dobrá, nikdy mě nepochválil. Do toho mi začaly tikat biologické hodiny a začali jsme se pokoušet o mimi. Dlouhé dva roky nám trvalo, než se zadařilo. Průpovídky typu: „Tak si najdi někoho, kdo může mít děti“, byly na denním pořádku.

Od té doby, co jsem byla doma (od 20. týdne rizikové), se strašně změnil. Pořád byl v práci (chápu), ale když přijel domů, byl takový protivný. Když jsem po něm něco chtěla, byl to strašný problém. Přišel den D, manžel šel k porodu (sliboval, jak mě bude podporovat) a celé to prospal. Že prý celý den předtím nespal. A po porodu to začalo být ještě horší, pořád že musí do práce (chápu), ale ještě musí tam a tam (nepodváděl mě, jsem si 100% jistá, není ten typ). Tchyně už se opravdu nedala vydržet, a tak jsem řekla, že se rozvedeme, když není ochotný pro mě cokoliv udělat. Najednou BUM, začalo se hledat bydlení.

Od září jsme ve svém, ale manžel začal mít řeči, že den za dnem je jak přes kopírák a že jsem furt se synem (to mu bylo 6 měsíců). Říkám mu, a co mám jako dělat? Vždyť je to miminko, neboj, nadosmrti miminkem nezůstane. A on, že už to není jako dřív, že jsme si zajeli kam a kdy jsme chtěli. No ale tak to je, ne? Říkám, tak počkej, až mu bude rok, to bude taky jinak. No neustálé hádky, kdy mi snad vyčítal, že máme krásného zdravého syna, či co?? Po Vánocích už jsem to nevydržela a řekla, že se rozvedeme. Na tohle jediné slyší, začal se mi omlouvat, že se změní, ale po kolikáté už? Po sté!

Já jsem vždycky říkala, že nebudu s chlapem, kterému nejsem dost dobrá. Každý má své mouchy, i on, a já to s ním táhla 6 let. Ale už toho mám dost. Mrzí mě, že zrovna já mám doma stejného debila jako 90 % žen v mém okolí. Když mu řeknu, ať si najde mladou kočku, že mu takový život bude vyhovovat víc, nechce ani slyšet. Jak dál…?

A to jsem si myslela, že mám prince na bílém koni…

Potřebovala jsem se vypsat, díky.

Hodnotilo 4 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Minki
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 12.02.12 08:23

pokud v takovém vztahu chceš nadále zůstat tak to budeš muset vydržet. Pokud víš, že to zvládneš sama, a že ti u srdce pak bude lépe tak přece nemá smysl prodlužovat agonii. Nevím jaký je táta a zda se aspoň k synovi chová lépe, ale pokud ne tak prostě není ještě zralý být tátou. Řeším podobný problém a držím ti moc palce, aby jsi to dobře rozsekla. Hodně štěstí :kytka:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23467 příspěvků 12.02.12 11:35

mno problém většiny žen je, že si vysní prince na bílym koni ale žádnej takovej prostě neexistuje a realita je vždycky jiná ...........ono polovina národa by byla štastnější, kdyby si furt něco neidealizovala

ale deníček sem přečetla a nevím co chceš slyšet …jsou jen dvě možnosti bud´to zmáknete nebo holt půjdete od sebe

k té větě že jste si zajeli kdy a kam jste chtěli, mno já ale nevim děti mám dvě
(mladšímu je 11 měsíců) a pořád si s mužem jezdíme kdy a kam chceme :-) on zakopanej pes bude asi někde jinde ...............

 
pst007  12.02.12 11:43

myslím,že 90%žen rozhodně nemá doma debila … uvažovat takhle je cesta do pekel. Základem dobrého vztahu je realistický pohled na svět.

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 12.02.12 12:32

Nic jsem si nevysnila, on byl skvělej, naprosto úžasnej. A v mém okolí má 90% ženských debila, jinak by je nepomlouvali a nestěžovali si. To já nedělám.
brumdinka
Tak já nevím no :zed: že se mi nechtělo tahat malinké mimi někde po obchoďácích… tak prostě nechtělo. Navíc jsem měla problémy s kojením, tak jsem si to ani moc neuměla představit :roll:

Příspěvek upraven 12.02.12 v 12:34

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 12.02.12 12:56

Ono si zenske radi stazuju na svojich chlapov, a potom sa cuduju ze sa ti chlapi zacnu ako debilovia spravat.
Ale tak ma napada, ako to mozu vydrzat? Byt s debilom? Vsak ich nic nenuti predsa.

A vobec, je to o uhlu pohladu. Tiez by som mohla nadavat ze mam doma debila, dostava zaludocne krce ked mala vresti a je potom nevrly aj na mna, aby som ju utisila, alebo zozerie vsetko co vidi a potom celu noc fnuka ze ho boli brucho. Ale ja mam doma pana DOKONALEHO, miluje ma a pomaha s tou uvrestanou potvorou. A ked sa divam na jeho dobre stranky, on sam sa snazi aby tie slabe neboli tak velmi vidiet.

 
Verun83
Kelišová 5750 příspěvků 67 inzerátů 12.02.12 14:13

očividně je nespokojený. i když máte miminko, tak stále byste měli být partnery. určitě by nebylo od věci si sednout a v klidu si promluvit. bez emocí, bez zvyšování hlasů. ať řekne co by si přál, a ty řekni, jak by sis to přála. ty máš svoje vysněné miminko, on se může cítit odstrčený a chtěl by vrátit čas. proto asi to vracení do minulosti. požádej kamarádku o hlídání, odstříkej mlíčko pro malého. jděte na hezkou večeři, do kina … buďte jen jeden pro druhého. ani nevíte jaké máte štěstí, že máte zdravé miminko. snažit se musíte oba.

 
madrianova
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 12.02.12 14:41

taky s malou nikam nejezdíme, taky mám problémy s kojením atd. je zlobivá, všude řve..takže ne s každým mimčem, dítkem jde někam jedzit, já jezdím jen kolem baráku už 6 měsíců ha
přítel naštěstí takový kecy blbý nemá, ale taky se nám to dost změnilo po narození malé, v době těhu byl úžasnej..ale teď se pořád hádáme ohledně malé ..
taky mě to mrzí a taky je to teď dost špatný..chjooo
ale musím vydržet a chci, malá ho miluje,u nás se to zlepší, to vím a věřím tomu..
ale pokud ten tvůj má takový řeči, tak by se měl vzpamatovat, protože to je fakt zlí :cert:

 
martinaaaaaaaaa7  12.02.12 18:07

Je mi to líto :hug: každopádně se asi špatně srovnává se změnou, kterou přinese dítě. Upřímně, já jsem ženská, malýho jsem strašně chtěla (2 x IVF) a taky mám, co dělat. Prostě je všechno najednou úplně jinak a je třeba si na to zvyknout :-) Radu nemám, ale myslím, že to že se život změní je jasné a lidi, kteří tvrdí, že si i dítětem jezdí kdy chtějí a kam chtějí moc nechápu, my jsme byli s malým jednou v obchoďáku a ten proječel celej nákup, víckrát jsem to nezkoušela, radši jede nakoupit jen jeden a druhej je s malým.
Bábi zlopočasná - tvůj muž by si měl uvědomit, že to vřeštící dítě je taky jeho a nebýt nevrlý, že ho máš utišit ty :-) Takže ty budeš asi zase moc tolerantní.

 
ilonaajirik
Kecalka 203 příspěvků 22.02.12 17:28

Chápu tě,až moc dobře…Právě kvůli některým komentářům sem svůj deníček nenapíšu.Ale nevím,myslím si,že dítě by mělo vyrůstat ve spokojené rodině,ve které ho budou rodiče milovat a ne se dohadovat.Dokážeš si představit,že takhle budeš žít několik dalších let?Věřím,že prince jsi doma měla,ale oni se princové mění,když po nich chceš zodpovědnost a nějakou pozornost třeba pro to malé.Miluješ ho? :roll:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama