Můj druhý porod

Porod

Na prvního syna jsme si počkali dlouhé 2 roky. Proto jsme si při snažení o druhé dítko nedělali žádné iluze a řekli si, až to vyjde, tak to výjde. A ono to vyšlo na poprvé. :)

Tak jako u prvního těhotenství mi bylo první čtyři měsíce špatně. Sice jsem nezvracela jako poprvé, ale žaludek na vodě a následná žravost mi nepřidaly. O únavě ani nemluvě a do toho starost o téměř tříletého syna. Ale potom, jak když utne, a mně bylo až do porodu prostě skvěle.

Byla jsem dva dny po termínu a šla na prohlídku do porodnice. Verdikt zněl na 2 cm otevřená a vše pěkně připravené. „Proč už nerodíte?“ Hmm, to kdybych věděla. Doktorka mi udělala Hamiltona (všude čtu, jak to bolí, a já nic necítila) s tím, že jestli se to samo nerozjede, tak ve čtvrtek mám přijít na vyvolání. Bylo úterý.

Už když jsem šla do auta, pobolívalo mě břicho. Doma jsem se najedla a šla si lehnout. V duchu jsem nadávala doktorce, co mi to udělala, protože to bolíí. :-D Odpoledne jsem vstala a bolest nikde. Tak nic, říkala jsem si pro sebe. Poklidila jsem a jela pro syna do školky. A bolístky se zase objevily. Řekla jsem si, že tomu pomůžu a půjdu se synem na delší procházku. Manžel přijel z práce a šel s náma. Než jsem sešla kopec, musela jsem 3× zastavit a prodýchat. Během procházky jsem musela zastavovat častěji a častěji. Usoudili jsme, že procházka zase tak dlouhá nebude.

Přišli jsme domů a já už věděla, že se něco děje. Bylo 17 hodin, tak říkám, že si půjdu dobalit tašku a osprchovat se. Ale syn začal protestovat, že budeme ještě chvíli venku. Začala jsem mu vysvětlovat, že budu muset odjet do porodnice a dovezu miminko. Začal srdceryvný pláč, že dnes ještě ne, až zítra. :-)

Bylo po 1 hodin a já začala přemýšlet, jestli to vydržím do půl deváté, kdy syn chodí spát. Volala jsem mamce kvůli hlídání. Ta byla za 5 minut u nás. Začala mě vyhánět, ať už jedem, že druhé porody nejsou sranda. Řekla jsem jí, že zkusím vydržet, než syn půjde spát. No to byl pohled! Ve 20 hodin už mi bylo fakt ouzko, kontrakce sílily, měla jsem šílenej hlad, ale zároveň nebyla schopná nic sníst. Když syn konečně usnul, v rychlosti jsem si namazala pidi chlebík s medem a mamka už mě strkala ze dveří.

Když jsem vystoupila z auta s kontrakcemi po 5 minutách, do smíchu už mi vážně nebylo. Než jsem vyšla jedno poschodí, musela jsem prodýchávat snad čtyřikrát. Zazvonila jsem na příjmu a otevřela mi milá PA, co že se děje. Říkám, že podruhé rodím a mám kontrakce po 5 minutách. „Dobře, tak si tady chvíli sedněte“ a zavřela dveře. Manžel mi začal nadávat, že dostanu pěstí (sranda, samozřejmě), proč říkám kontrakce po pěti, když jsem nemohla ani vyjít schody.

Při natáčení chodily kontrakce sotva co 5 minut. Říkala jsem si, o jéje, tak budu za plašanku, co bude na 2 cm a ztvrdnu tu pár hodin. Přišla doktorka, šáhla do mě a s úsměvěm povídá: „Pěkné, to máme na 6 volně.“ Koukám jak vyoraná myš. Nemůžu uvěřit tomu, že je víc jak polovina za mnou.

Poslaly mě se převléct a rovnou na sál. Jakmile jsem si stoupla, byly kontrakce co 2 minut. Pa mě ještě poslala na velkou, že přípravu už nestihneme. Mně se ale vůbec nechtělo. „Tak to aspoň zkuste, jinak to půjde ven při porodu.“ No ani prd, věděla jsem, že ze sebe momentálně nic nevytlačím.

Kontrakce přicházely co 2 minuty a když jsem si lehla na natáčení ozev, tak se vždy prodloužily. Pa mi tedy dovolila stát. Tak si tak prodýchávám, když najednou cítím, jak se všechno sune dolů. Nevěděla jsem, jestli se dřív po*eru, nebo ze mě vypadne mimino. Zařvala jsem na manžela, ať okamžitě sežene Pa. Ta mě prohmátla a já se při kontrakci víte co.

Říkám: „Né, teď ze mě určitě něco vyjelo.“ A ona: „To teď vůbec neřešte, nález krásně postupuje. Ještě si pojďte stoupnout.“ Tak jsem slezla a kontrakce chodily snad každou minutu. Jak byly časté, zpotila jsem se, jak kdyby na mě někdo vyšplech kýbl vody. A zase ten tlak, do prčic. Volám na manžela, ten kluše pro PA.

„Výborně, až se vám bude chtít tlačit, můžete.“
„Mně se ale nechce, necítím žádný tlak.“
„Ale už vidím vlásky. Tak až bude kontrakce, tlačte.“

Ale kontrakce se mi jak na potvoru zkrátí. Vše probíhá jako u prvního porodu. Kruci, říkám si. Snažím se tlačit, ale nutí mě to půlku té kraťoučké kontrakce prodýchat. Najednou přijde zlom. Ostrá bolest, při které si musím nahlas ulevit. Tělo si tlačí, kdy a jak se mu zachce, v kontrakci nebo bez. PA mě nechává, že si tělo poradí. A poradilo. Na tři nebo čtyři nekontrolované zatlačení bylo miminko venku.

Nenechali jsme si říct pohlaví a jelikož jsem měla malý pupík, všichni mi tipovali holčičku. Nahnula jsem se, abych se podívala, jak vypadá a šok. Pinďos! „My máme kluka. My máme kluka.“ Byla jsem dost překvapená, když vám každý povídá, že to bude určitě holčička. Manžel mi pak říkal, že jsem byla jak zaseknutá gramofonová deska. :-D Řekla jsem to prý snad 20×.

Na sále si mysleli, že jsem asi zklamaná, protože doktorka povídá: „Tak zkuste ještě třetí, třeba to bude ta holčička.“ „Ale já jsem ráda, že máme kluka, já bych holku nechtěla.“

Dne 7.10. ve 23.10 se narodil můj druhý syn Samuel. ♥ Vážil 3,66 kg a 52 cm. Žádná malinká holčička, kus chlapa to je! :-)

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
InExile
Echt Kelišová 8169 příspěvků 14.11.14 06:42

Velika gratulace. Zvladla jsi to hezky :hug:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 14.11.14 07:55

Obrovská gratulace!!! Měla jsi krásný porod, skoro stejný jako můj druhý. Takže přejeme málo prdíků, hodně mlíčka, málo probdělých nocí a nejvíc spokojené miminko!!!

 
Kiara28
Závislačka 4536 příspěvků 14.11.14 10:08

Grtuluji ke klukovi, krasne miry :kytka:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 14.11.14 10:28

:D Pěkné :D taky jsem nevěděla :D kudyma se co dere :D no :D to už se nedozvím :D

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 14.11.14 10:43

Gratuluju k Samuelkovi :kytka: Já to říkám pořád, že dozvědět se pohlaví až na sále, je to nejlepší na celém porodu :palec:

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 14.11.14 12:39

Gratulace k super průběhu…a na „nehody“ nemysli…u porodu jsou na to zvyklí..zvlášť, pokud se nestihne příprava nebo pokud ji někdo nechce… ;-)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 14.11.14 14:28

Gratuluji k druhemu chlapeckovi :kytka:,krasny miry :potlesk:

 
CarrieJT
Ukecaná baba ;) 1063 příspěvků 14.11.14 23:03

Gratulace :hug: hodně zdravíčka všem ;)

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 14.11.14 23:12

Moc gratuluji k narození Samuelka :kytka: Pořádný chlapík!

 
ChZuzka
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 15.11.14 10:37

Krásně napsaný deníček :-) gratuluji ke chlapčkovi :-*

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama