IMG_20171128_110659.jpg
Dobrý den, rád bych přispěl s mým bojem proti této nevyzpytatelné nemoci. PD jsem poprvé porazil v roce 2011, na sklonku léta 2017 se přihlásila znovu. Oproti prvnímu ataku ovšem bez stresové příčiny. Zanedbal jsem počátek a vlastním přičiněním jsem si ji rozšířil podruhé. Neustále posahávání na nos, zanedbaná hygiena rukou a strkání prstů do nosu (svědění bylo strašné). První atak jsem zdolal díky pomoci lékařů z Kožní kliniky v Brně (entizol atb, tetracyklinové masti, jarish, klid), druhou svépomocí a to po první návštěvě lékaře. Byla mi předepsaná mast ELOCOM. K tomu všemu výše popsanému to byl začátek prudkého zhoršení. Jakákoliv KORTIKOIDNÍ MAST zhoršuje průběh PD!!! Vysadit, vyhodit a nedávat nic s kortikoidy! Nedůvěra udělala své. Diskuze (i tato) na netu pomohly. Rád bych zmínil, že následující postup pomohl mně a nemusí fungovat u ostatních. Jsme každý originál. U každého průběhu PD je potřeba čas, klid a víra. Další základní věcí je řádná hygiena. Převařená voda na obličej, čistota rukou a čistý ručník je základ. Dobrým pomocníkem je JARISHŮV ROZTOK. Ten má velice dobrý vliv, studený z lednice ulevuje a dobře vysušuje pokožku. Jedna z věcí, což je u PD důležitá. Změna zubní pasty je také velmi důležitá. Klasické pasty obsahují fluor, já v lékárně koupil pastu PAREXYL WHITE, je bez fluoru a nežloutnou po ní zuby. Stejně jako Jarish je dostupná bez receptu a stojí okolo 65 kč. Samozřejmě jsem užil i tetracyklinovou mast (namíchaná mast na předpis), v roce 2011 pomohla, nyní nikoliv. Velmi dobře jsem přijal volně prodejnou pastu VITELLA ICTAMO (cca 140 kč), což je směs Ichtyolu a zinku. Na zklidnění výborné, na celkové vyléčení ovšem nedostatečné. Můžu s odstupem času napsat, že jsem se dostal z lehkého do středně těžkého az těžkého průběhu nemoci. PD nabírala na síle a nechtěla to vzdát. Z různých dalších diskusí jsem vyčetl zkušenosti s přípravkem OZONID O'THREE. Přípravek též dostupný v prodeji, ale pouze u jedné společnosti v ČR přes její e-shop. Složením je to vlastně za studena lisovaný olivový olej nasycený ozonem. Jedná se o ruský přípravek s certifikací pro prodej v EU. Při nákupu jsem zvolil jeho silnější variantu Ozonid O'Three SUPER (360 kč vč. poštovného). Je silnější a vzhledem k mému zasažení částí obličeje nejspíš nezbytný (okolí nosu, úst, očí, tváře, ve vlasech). Přípravek v prvé řadě docela odporně smrdí. Jeho aplikace je jednoduchá, pozor jen na oči. Moje první zkušenost byla strašná. Druhá ještě horší. Celý obličej jsem měl v jednom ohni, bylo to nesnesitelné. Já ale věřil v princip této léčby. Ozonid ma v kůži ničit jakýkoliv bakteriální proces a já bral tu nesnesitelnost jako daň za to. Po čtvrté aplikaci jsem mel obličej jak malé ohnivé prasátko :D Pálení nepolevilo, nicméně jsem cítil sám na sobě určitou změnu. Pozor - nekoukat do zrcadla, změna byla uvnitř citelná, z venku hrozná. Stále jsem tomu věřil a výsledek se po týdnu aplikování začal pomalu dostavovat. PD je mrcha, která si rychle zvyká na prakticky jakoukoliv léčbu. Napřed vše jakoby zabíralo a po pár dnech už ne. Proti ozonidu to ale vzdala! Z osobní zkušenosti, a to nejen s Ozonidem, se nesmí s žádným léčením nic přehánět. Moc velký přísun Jarishe škodí (příliš vysušuje), časté mazání mastí, nebo pastou zase zabraňuje přirozenému ''dýchání'' kůže, ozonid narušuje strukturu nové kůže. Takže, prosím, všeho s mírou. Všechny masti a přípravky jsem aplikoval pouze ve velice TENKÉ vrstvě. Postupné projevy jsem cítil a poznal sám kdy co pomáhá a naopak začíná škodit. Rozhodně jsem nedal na všechny rady doktorů, přispěvatelů do diskusí, na moji první zkušenost, ale od všeho si vzal něco a sám pocitově, s vírou v uzdravení a trpělivostí došel až téměř na konec. Po mé léčbě (bezmála čtyři měsíce) zůstalo na obličeji zarudnutí a pigmentové skvrny. Rozhodně už nebyly žádné hnisavé pupínky, či plochy. Pokožka byla hladká, bez zbytků staré kůže. Jako poslední mast jsem zvolil SUDOCREM, ten si s pigmentací vedl a vede výborně. Mast je dostupná v lékárně též bez předpisu (160 kč). Jako krycí make up se osvědčil AKNECOLOR (160 kč). Pokud někomu tento příspěvek pomůže budu rád :) Mně osobně diskuze pomohla. Přeji všem hodně úspěchů s touto zákeřnou nemocí ;) Tomas H. (Brno) PS: první foto průběh nemoci (11/2017), druhé po první aplikaci Ozonidu (11/2017, třetí současný stav (1/2018)
- Autor: Tomas H.
- Vloženo: 04.01.18
Zobrazit diskuzní příspěvek ke kterému byla fotka přidána