Reklama

1. IUI neúspěšné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radulina29
Stálice 53 příspěvků 12.11.09 13:49
1. IUI neúspěšné

Ahojky holky!
Mám za sebou první neúspěšné IUI. Máte někdo zkušenosti, co mě bude čekat dál?
Chodíme do Pronatalu v Praze.
Díky Radulina.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jizvíková
Extra třída :D 12608 příspěvků 12.11.09 14:06

no cekaji te jeste 2IUI a pak ti navrhnou IVF, postup vsude stejny

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 12.11.09 14:08

já si dovolím říci, že záleží na diagnóze obou partnerů a domluvě s lékařem :wink:, klidně můžeš chtít i více IUI a ne všude je stejný přístup = všechny pacientky podle stejné šablony, v reprofitu v Brně rozhodně ne :wink:

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 156 inzerátů 12.11.09 14:25

Souhlasím s Boriskou, záleží na více okolnostech. Já jsem tedy chodila do Gennetu v Praze, manželův SPG byl OK, já jsem měla ovulaci spontánně - tak nám dr. řekla, že můžem klidně zkusit 6 x IUI, na které je za rok nárok od pojišťovny. Ale jestli budem chtít, že můžem jít do IVF. Zkrátka to nechávali na nás. Po 3. neúpěšném IUI jsme se s manželem rozhodli pro IVF, na které pak ale nedošlo. Ještě než jsem šla na IVF, tak mi poslali na imunologické vyšetření (vyšlo naprd) a taky na laparoskopii a hysteroskopii (bylo to OK).

štěpi
Kecalka 213 příspěvků 12.11.09 14:30

já mám za sebou 1.IUI teprv od včerejška, ale už mi řekli, že pokud se dostaví po 14dnech MS, tak mám zase 12 DC přijit do CARu na folikulometrii a podle UTZ naplánovat 2.IUI. Pokud i to se nepovede, tak jsme s Dr. domluveni na IVF. Máme špatný SPG a Dr. u nás v IUI příliš nevěří. Také záleží na tvé diagnóze, co s tebou dál naplánují doktoři.

radulina29
Stálice 53 příspěvků 12.11.09 14:38

Holky díky za reakce. Já mám prý polycystické vaječníky, přítel má spermiogram v pořádku.

kadli 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.09 14:50

Za sebe doporučuji laparoskopické vyšetření vejcovodů. Já měla to samé co ty a při LPS mi ty cystičky strhli a pak jsem otěhotněla sama a i po porodu jsem měla pravidelnou MS, což do otěhotnění u mě vůbec neexistovalo.

Anduli
Závislačka 3421 příspěvků 12.11.09 15:32

Holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale můžete mi někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi IUI a IVF…? :oops:

štěpi
Kecalka 213 příspěvků 12.11.09 15:50

já co vím, tak IUI je inseminace, tzn. že partnerovo sperma do tebe vstříknou tenkým katetrem a IVF je už mimotělní oplodnění vajíčka spermiermi. Je to jen můj laický výklad… :lol:

nicky33
Kecalka 453 příspěvků 13.11.09 18:35

ahoj Radulino,
ja chodim take do Gennetu v Praze a hned po prvnim neuspesnem IUI mi navrhli IVF ( u mne ale hraje roli i vek a vyssi FSH). To je opravdu ruzne, dnes uz neplati ze 3× IUI je povinne, dulezite je, co si prejete vy a jak se s doktorem dohodnete..ja si po IUI nechala odebrat jeste reprodukcni blok, to je z krve aspon zakladni vysetreni, jestli nemam alergii na sperma nebo embryjka, a nemusi se na nej cekat jako na imunologii..do­porucuju.

Elik
Extra třída :D 10792 příspěvků 03.12.09 19:44

Ahoj, taky si myslím, že záleží na dohodě. Také jsem chodila do Pronatalu, při třetí inseminaci mi říkala doktorka (taková ta s ruským přízvukem), že si myslí, že s mojí diagnózou (PCO) stejně skončím na IVF. Mně se ale do IVF ještě nechtělo, tak jsem se domluvila, že ještě půjdu na čtvrtou inseminaci… a… povedlo se :) Takže fakt záleží, jak to cítíš, a na dohodě.

Uživatel je onlinelucije28
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 04.12.09 10:44

ahoj holky, tak 1. IUI neúspěšná a teď jdu 7/12 na UTZ, abychom s doktory naplánovali 2. IUI, ale vůbec netuším, jak to bude, protože při 1. jsem stimulovala gonalem a teď v podstatě nic, protože to pokaždé musí schvalovat pojišťovna a OVU u mne nejspíš bez hormonů nepřipadá v úvahu :cry: … tak nevím, co bude dál… Jak to probíhalo u vás ?Díky za info

sue001 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.09 10:54

Ahoj Luci, já mám za sebou taky 1. IUI a čekám jestli dostanu v neděli nebo pondělí menses.. Probíhalo to tak, že na první návštěvě v CAR mi dr zjistil přicházející ovulaci. Za další dva dny jsem se měla dostavit na iui. Když jsem přijela, píchli mi injekci (už ale nevím co to bylo) a provedli iui. Zároveň ten den mi napsali Utrogestan (hormony)a Clostilbegyt. Utrogestan jsem měla začít užívat hned ten den po iui, jakmile jsem dorazila domů. Mám jej brát do doby, než přijde menses. Vychází mi do této soboty. Pokud by mi přišlo menses, tak od pátého dne menses mám začít užívat Clostilbegyt a desátý den mám přijet na kontrolu. Asi aby se podívali jak se vyvíjí vajíčka.. Pak bude asi následovat další IUI dle výsledku..

Uživatel je onlinelucije28
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 04.12.09 11:04

ahoj Sue, ty máš clostil, to je ok, ale já už stimulovala gonalem (clostil mám už za sebou, injekcema, ale ty se musí aplikovat už 2. DC, a právě proto nevím ,jak to bude probíhat, protože bez hormonů vůbec nemám OVU, tak proto jsem se ptala… ale jinak díky za info, Lucka

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 04.12.09 15:28

Tak já naštěstí ovu mám bez léků. taky přemýšlím zda jsi mám nechat dát píchnouv injekce pregnylu mám totiž obavy ,že mě po noch bude pěkně špatně jako při braní utroše.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Tolik lidí z podsvětí? Jak viděli pohřeb Kočky místní

Pompézní pohřeb Jana Kočky mladšího (†28), který koncem září na dálnici D11... číst dále >

Tragikomedie pokračuje. Rytmus vzkazuje Daře Rolins: Nech nás s Jasmínou žit!

Na oko předstírá, že ji vymazal ze svého života, přesto potají kontroluje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >