1. Krůček?

20.3.17 11:42

1. Krůček?

Zajima me jak na tom byly vaše miminka. Mala stoji a dokonce se pusti a vydrzi stat treba 30vteřin, za jak dlouho udelali deticky prvni krůček. Vim ze je to individuální, ale jen me to zajima :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1120
20.3.17 11:48

@chnapiček tak to je opravdu strašně individuální, některé děti chodí dlouho po roce, ale začnou okamžitě chodit hodně a takřka bez pádů. Jiné cupitají třeba brzy, ale dlouho po pár krůčcích a s mnoha pády. Ty máš na mysli za jak dlouho začínají chodit když už umí pán pán? Tak to už asi bude brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 11:51

@ilonka12 pán pán neznám :D mám na mysli za jak dlouho udelali deti krůček když sami stoji :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8825
20.3.17 11:52

No nase na to sly z prostoru, takze jakmile se dokazaly postavit v prostoru, tak prvni krok v prostoru urcite do 14 dnu a do mesice jen chodily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
20.3.17 11:55

@chnapiček pán pán stojí sám je takové pořekadlo právě k tomutu umu kdy děti stojí v prostoru :) moje to milovali když jsem jim to u toho říkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2494
20.3.17 11:56

@chnapiček kamaradce az za mesic a kousek a ten muj ho predbehl jeste si sam nestoupl bez opory ale kroky uz delal :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
20.3.17 11:57

@chnapiček dcera si nikdy v prostoru nestoupala. Obcházela nábytek a jednoho dne se pustila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
20.3.17 12:00
@Berousik píše:
@chnapiček dcera si nikdy v prostoru nestoupala. Obcházela nábytek a jednoho dne se pustila.

Naše taky tak..

• Nahlásit
  • Citovat
2346
20.3.17 12:09

Starší ze stoje bez opory do prvního kroku i dvou kroků přešel během pár dnů-v 8 měsících, v 9 měsících jich udělal max 9, uderem 10.měsíce začal chodit komplet. Mladší stál bez opory taky v 8 měsících, ale na první krok si počkal asi 3 měsíce a během toho dne kdy udělal ten první krok se nadobro i rozchodil :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
20.3.17 12:15

@Fiialka když ty vaše děti šly stoje a do chůze takto brzy, co na to lékaři? Není to prý úplně ideální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
20.3.17 12:30

@chnapiček

Syn stal u nábytku asi půl roku :mrgreen: pak se jednou postavil v prostoru z drepu a do 10 dnů chodil. Bylo mu 16m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
20.3.17 12:33

Syn zacal chodit az v 15ti mesicich. Ale behem dne prosel cely dum a nepadal. Uz jsem z toho byla nervozni, protoze se me na to vsichni ptali „on jeste nechodi?!“…taky sam nestal, to prislo az s chuzi ( kolem nabytku ale chodil dokonale). Urcite bych ale dite netahala za ruce, kamaradcin syn kvuli tomu ted chodi velmi spatne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
20.3.17 21:04

@ilonka12 Když to tak dělají od přírody a nejsou tlačeni, je to známka toho, že jejich aparát je na to již připraven. Dodnes jsou oba svalnatí, silní, pohybově zdatní bez plochých nohou, nohou do x či kulatých zad jak to vidím v okolí. Co asi přispělo k jejich vývoji bylo, že prostě byli velmi často od malinka málo oblečení na bříšku na zemi, žádné houpátka, pobyt v autosedačce apd. Plus byli nespavci, takže měli čas se věnovat rozvoji pohybu :lol: Spavější děti a děti co jsou jako maličcí hodně v poloze na zádech, či v nějakých těch lehátkách nebo jsou zabalené do moc peřinek nebo oblečků se nemají tolik šanci rychle rozvíjet. A pak je to samozřejmě i o genetice, náhodě a spoustě dalších věcí. Ale prostě pokud dítě dělá něco samo od sebe tak na to má a je to vpořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
21.3.17 07:01

@Fiialka tak ano, to se dá souhlasit, že když to mají od přírody těžko tomu bránit. Já měla dvojčata těžce nedonošené, takže nás neminuly rehabilitace a tam fyzioterapeutka vždycky zdůraznila, že hlavně děti nesmí vynechat lezení a období lezení má být co nejdelší, že brzké chození není dobré a to ani u donošených dětí, že to nerada vidí, tak proto jsem dala dotaz co na to lékaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
21.3.17 12:04

@ilonka12 Ano, s tím i já souhlasím. Obě děti mi lezly po čtyřech od 6.měsíců, takže dlouho…nechávala jsem je hodně lézt i venku v přírodě v terénu, což je podle mě taky fajn-z kopce, do kopce, přes překážku…U nedonošených dětí je to samozřejmě všechno složitější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama