Šílené batole

12164
19.3.17 06:30

Šílené batole

Cca 150 krát za den vyleze na křeslo, aby zablikal vypínačem. Pak cirka 100 krát na lavici, aby zablikal druhým vypínačem, něco shodil ze stolu. Pak několikrát vytáhne kabel z notebooku, případně ho vypne. Poté uteče na záchod, zavře mísu, vysápe se nahoru a splachuje…Oblečený mi dvakrát skočil do vany. Pořád jenom za ním lítám, ale ve svém věku mu prostě nestačím. Zatímco sbírám, co někde vysypal, on už balancuje někde na židli a polejvá se pitím, které nechal některý ze sourozenců na lince.
Ráno vstane v pět, dnes v pět dvacet a rozeběhne se. Od té doby se nezastaví. Já někdy už jen se snažím zhluboka dýchat. Proč stíhám napsat? Hrajou teď vedle v pokoji se starším bratrem fotbal. Naštěstí tedy plážovým míčem.
Knihy si prohlížet nechce, to vydrží tak minutu.
Když mu řeknu ne, tak počká, až se otočím a udělá si svý. Z toho usuzuji, že snad není hloupej, že by nerozuměl…
Nemyslím si, že by všechny děti byly takové. Nedávno jsem byla s nimi u dr. a tam byl stejně starý chlapeček, který celou dobu vydržel sedět u tatínka na klíně. Náš chlapec se houpal na umyvadle, lezl z jednoho sezení na druhé, pak si sedl obráceně na dětskou židličku a jezdil tam na ní jako na odrážedle…
Co mám dělat? Jak ho trochu uklidnit? Když je pěkně, tak jsme hodně venku. Doma je to katastrofa.
Na druhou stranu je hodně režimovej, vyžaduje pravidelně se najíst, vykoupat, spát chodí ve stejnou dobu, v noci spí celou noc. Spí tedy se mnou v posteli, v postýlce nechtěl nikdy být.

Příspěvek upraven 19.03.17 v 06:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.3.17 06:32

Bystré zdravé dítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
19.3.17 06:40

Mám to doma. rspektive jsem měla, když je starší, trochu se sklidnil, víc si hraje sám, vydrží sám u knížky a tak.

ale v batolecím věku katastrofa. budíček měl v pět avyžadoval pozornost a akci. já jsem brzy - třeba kolem osmé- vyrážela ven. buď ven jako ven, nebo aspoň cesta mhd, nakoupit, kouknour se na tramvaje…

o a vydržet a minimalizovat nebezpečí. v jednu chvíli jsme doma neměli židle, aby na ně - respektive pak na stůl - nelezl:(:(

no některé děti takové nejsou. ale 90 procent chlapečků co znám takoví jsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19369
19.3.17 06:41

Pabavila jsi mě, promin :lol: :lol: :lol:

Vyroste z toho, dcera byla taky taková ;) Kolem 2,5 roku se to začalo lámat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
500
19.3.17 06:42

Krom toho čtení je to jak kdyby jsi psala o naší holčičce :) zjistila jsem, že nejlepší je s ní být venku a nebo se jí věnovat. Jinak pak jen likvidují škody. Je jí dvacet měsíců a prijde mi, že se to lepší. Začíná si někdy i sama hrát. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
19.3.17 06:42

Muzu se zeptat kolik ti je? Teda aspon cca? Překvapilo mě to " nestačím na něj ve svém věku". Jinak bud klidná. Naše je taky divoška. Která sice huř mluví, ale rozumí naprosto všemu a když se dělá to co se jí zrovna chce a to co se jí líbí, tak je milionová, ale jak mile chci něco po ní já, tak se vzteká, neposlouchá.. Snažíme se být duslední, ale mam pocit, že se to míjí účinkem. Když něco zakážu, tak nepovolím i za cenu, že se bude válet venku po zemi. Ale moje nervy… Každopádně zatím z toho výsledky nejsou, stejně neposlouchá. A to si troufám říct, že jsem taková ta hodná, vysvětlující matka. Na křik a plácnutí dojde až v poslední fázi, kdy už vidim černě. A stejně to nepomuže při plácnutí je řev a vztek ještě intenzivnější. Na to vysvětlení reaguje podstatně líp, ale musím vědět, že mám její plnou pozornost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2381
19.3.17 06:45

Syn byl naprosto, ale ausgerechnet stejnej

nesedl si, na nočník nešlo naučit protože prostě nevydržel sedět, jen běhal…navíc byl vratkej takže různě padal, mlátil se, mozek nějak nestíhal tu pohybovou aktivitu…od rána 5.30 jsem v poklusu jen hlídala…

zklidnil se ve 3 a půl letech ---lehce---kdy si začal stavět z kostek a poprvé usedl na chvilku k nějaké činnnosti

jako školák již byl v klidu, žádné problémy ve škole

nyní je z něj 16 letý mládežník, přiměřeně líný, chytrý kluk, který se směje když mu vypravuji jaké byl torpédo a nechce se mu tomu věřit…dnes již fakt jak zběsilej nelítá, spíše naopak… 8)…chodí na golf, kde mu lážo plážo tempo vyhovuje, na nějakej rychlej sport by jej nikdo nedostal ani párem volů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2381
19.3.17 06:49

Když jsme byli na návštěvě u známých, oni žasli nad naším klukem a říkali nám…„proč jej prostě neposadíte a neřekněte mu : budeš chvilku v klidu“…muehehehehe…měli klidnou, naprosto decentní, nelítající poslušnou holčičku… :lol:

za pár let měli druhé — torpédo — a jak se nám pak omlouvali-----inu, vlastní zkušenost je nepřenositelná

a je fakt že jako mimino i batole vyžadoval také naprostý režim, takže jako mimino byl bezpracný, jen bylo třeba koukat na hodinky…a dodržovat jízdní řád doslova na minuty…i dnes má rád svůj režim a ráno, když je víkend se předem ptá kam a v kolik se pojede, event. jaký je denní fahr plán…a pak je spokojený

Příspěvek upraven 19.03.17 v 06:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12164
19.3.17 06:52

@Šarlota4 Je mi 37, tohle je naše páté dítko. Číslo dvě bylo tedy také extrémě živé, ty ostatní taky, ale tak nějak normálně. Tohle je fakt extrém. Teď jde s krabicí na hlavě a dělá huhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12164
19.3.17 06:53

Jinak včera si asi čtvrt hodiny vydržel hrát s duplem, zastrkával do okýnka panáčky. To byl balzám na duši. Krásná čtvrthodinka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2381
19.3.17 06:54

@eva valoi pokud jde, je to dobrý

náš lítal a ne, krabice na hlavě netlmila nárazy do nábytku dostatečně…nechodil, jen běhal…tak jsme halt co to šlo, běhali venku

dodnes nevím proč… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
19.3.17 06:56
@eva valoi píše:
@Šarlota4 Je mi 37, tohle je naše páté dítko. Číslo dvě bylo tedy také extrémě živé, ty ostatní taky, ale tak nějak normálně. Tohle je fakt extrém. Teď jde s krabicí na hlavě a dělá huhu.

jj to mi dělá taky :-D kýbl na hlavu a vubec jí ne..re, že naráží i do dvěří i zdí i když jí varuju. 5té?? tak to jsi u mě king :-D, to se nedivim, že jsi z toho vyčerpaná. Já si kolikrát říkám, jak ženský dávaj třeba 2 zlobivé nebo divoké děti. Mě by vezli. A to mi zdaleka neni ani 30.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
19.3.17 06:57

Ježiš já tak nesnášim ty děti, co si sednou na zem s jednou hračkou a jsou tam hodinu!! a ne že by poslouchaly, ale prostě nic nedělají, tak je maminky nemusí okřikovat. náš mezitim vyleze na klouzačku, skočí z ní dolů, vytáhne na ní kyblík s kaminky, sjede s nima domů, 100 x oběhne hřiště…

s tímhle se nedá nic dělat, je to „od přirození“:):)

mladší tady už půl hodina na zemi si hraje s chrastítkem…starší by mi už dávnou v jeho věku přerovnal půlku kuchyně..

vydrž, zlepší se to. a má to výhodu do budoucna, takovýhle děti jsou ve světě úspěšnější, než ty nejdhodnější co sedí na zadku:).)

ale rada je: ven, ven ven. i v dešti, kdykoliv, dvakrát denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12164

@Borrealis No, někdy i jde. Tak snad to bude časem lepší. Ale on je občas ten den docela dlouhej. Ještě není ani sedm ráno a my se pomalu budeme chystat ven. Sousedi vždycky se diví, že už jsme venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2381

@eva valoi no, mě bylo v době kdy jsem za mládencem lítala 26…on byl první dítě a ano, jednoznačně s věkem to jde hůře, dnes by mě z toho asi kleplo, osobně zastávám názor že první dítě se nemá odkládat…fakt se v 25 zvládá o něco lépe než v 35…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama