Nevím, co venku s dvouletačkou

Anonymní
17.3.17 13:50

Nevím, co venku s dvouletačkou

Bydlíme v bytě a nemáme zahradu. Malá se nerada prochází. Když jdem jinym směrem nez k babicce tak se zacne vztekat, ze pesky nepujde. Kdyz se dovsteka, ujde jinym smerem par kroku a uz se natahuje, ze chce abych ji nosila. V kocaru vydrzi v pohode, kdyz jede, kdyz stojim chce ven ale za chvili zpet. Na hristi chvili vydrzi, ale hrste byvaji preplnena a většinou se tam setkavam s maminkami, ktere moc nemusim :oops:
Zacina být uz hezky a tak me zas premahaji deprese jako minuly rok.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1742
17.3.17 13:53

Co třeba koloodrážedlo? To by ji nebavilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18092
17.3.17 13:55

A nemáte tam třeba zoo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
17.3.17 13:56

Takže ráda jezdí v kočáru a vydrží v něm delší dobu? To by bylo ideální dítě pro mě, já bych vozila a vozila kilometry :mrgreen:. U nás je to spíš naopak, po 40 minutách v kočáru už je zle a musí jít ven. Jsem ráda aspoň za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5741
17.3.17 13:57
@Anonymní píše:
Bydlíme v bytě a nemáme zahradu. Malá se nerada prochází. Když jdem jinym směrem nez k babicce tak se zacne vztekat, ze pesky nepujde. Kdyz se dovsteka, ujde jinym smerem par kroku a uz se natahuje, ze chce abych ji nosila. V kocaru vydrzi v pohode, kdyz jede, kdyz stojim chce ven ale za chvili zpet. Na hristi chvili vydrzi, ale hrste byvaji preplnena a většinou se tam setkavam s maminkami, ktere moc nemusim :oops:
Zacina být uz hezky a tak me zas premahaji deprese jako minuly rok.

a proč vadí přeplněnost hřiště? Ona nemá ráda děti? Maminky můžeš ignorovat. Když párkrát na otázku odpovíš jen krátkou větou a nebudeš se ptát nazpět, tak budeš mít imho klid.

my byly dnes celé dopoledne v „lese“ (prostě víc stromů kousek od nás) okolo akorát pejskaři a kluk nosil klacky na hromadu a pak otrhával šišky z každé modřínové větve co našel. A vystačil si pěkně dlouho. Akorát se tam tentokrát taky nechal dovézt v kočárku. Ale jindy tam dojde i sám. Nebo ho nechám vybrat, kam chce jít (chvíli třeba jezdíme a on na křižovatce vždy ukáže kam) a snažím se, aby i tak na konci bylo něco zajímavého. I kdyby jen návštěva pekárny ;)
Ono jí nic nezajímá? Taky třeba chodíme pozorovat broučky, čteme o nich knížky (Ferdu mravence, nejlíp) a pak mu je ukazuju venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
17.3.17 13:58

Mám něco podobného…Taky bude mít dcera dva roky a dovede se vzteknout. Když není po jejím. Ale naštěstí nemáme přeplněné hřiště a hlavně ji baví, když můžeme jít i se starší sestřičkou. S ní ji to baví. Bohužel neporadím, protože mám mnohdy taky nervy, co s ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 13:59

Krmit kačenky, honit holuby, dětský koutek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
17.3.17 13:59

No jo, to je docela těžký, když jí nebaví chodit. Napadlo mě-nemáte možnost si pronajmout, pořídit nějakou zahradu, kam byste z bytu mohli vypadnout? tam by měla třeba své pískoviště, kytičky, prolejzačky třeba… a určitě by jí to tam bavilo.Nebo chodit procházkou s cílem na nějaká zvířata-např. my chodíme na slepičky, ovečky, koně, kachny..,ale nevím, kde bydlíte, jestli na vsi nebo ve městě..Odrážedlo jí také nebaví? Já ti tedy řeknu, co děláme my s 2letým-každý den jdem na procházky(kočár už dávno nemáme),je zvyklý, ujde hodně..,buď jdem pěšky, nebo berem motorku.Nebo jsme na zahradě-tam má právě svůj domeček, pískoviště, na kterém se obzvlášť až letos vyřádí a baví ho, houpačku, klouzačku, míč, sekačku, tatru, různě nakládá-písek, hlínu, zalejvá kytičky, zkrátka lítá po zahradě…Nebo chodíme či jezdíme na kole k rybníkům krmit ryby rohlíkama. tak tolik nějaká inspirace pro vás dle vašich možností :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 14:00

Plastová motorka, ta bývá u většiny dětí oblíbená. Jinak na hřiště bych normálně chodila kvůli dceři, ostatních si snad všímat nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19235
17.3.17 14:00

Já měla deprese vždycky přes zimu, když jsme byli zavření. Jaro je hej.

Mám taky dvuletou - motrka/odrážedlo, pískovště s bábovkama, klouzačky a houpačky, chození na zvířátka eventuálně krmení kačen, trhání kytiček, dělání závodů. Pokud vydrží na kočáře, ta prostě dlouhé procházky někam do přírody s případným vypuštěním. Nebo dát dátě na kole do sedačky a vyrazit se projet.
Když děti nechtějí jít nebo držet směr, tak namotivovat cesta okolo (pekárny/cukrárny/zvířátek), děláme závody kdo dřív doběhen k tomu autu, pak k té popelnici, házení kamínku ve směru cesty, nebo jdu napřed a oni pak ke mě beží a já je zatočím nebo vyhazuju do vzduchu - to najednou nožičky nebolí a běhá jim to samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
kdochcekam
17.3.17 14:01
@Anonymní píše:
Zacina být uz hezky a tak me zas premahaji deprese jako minuly rok.

Když chce ještě vozit, tak jí ten kočárek dopřej. Má nárok. Nalož ji a jeďte na dlouhou procházku. Pod kočárek dej třeba odrážedlo a někde na hřišti ať si zajezdí a zase domů. taky jsem neinkliminovala do hřišťových slepičáren… ;)

• Citovat
  • Upravit
508
17.3.17 14:02

@Ornwen Jo a pozorovat broučky našeho malého taky baví, hlavně když je sluníčko a jsou vylezlý hromady takových těch červených ploštic, to je pak i chytá a přenáší různě. a s tím lesem-taky tam chodíme a jeden takový tip-stavíme domečky u kořenů stromů, z klacíků, šišek, mechu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15062
17.3.17 14:03

Přizpůsobit se, syn taky nebyl procházkový, chodit začal víc až teď ve třech letech. Střídat venku aktivity, vzít s sebou něco na zabavení. Dvouleťák je ještě prcek, co nemusí spolupracovat, chce to hlavně klid:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
17.3.17 14:04

@zuzukobylka Ani já nechodím na hřiště pokecat s maminama…když někam jdeme, věnuju se výhradně malému (asi taky proto, že se bojí dětí, které se přiblíží moc blízko :lol: ) a ostatích si nevšímám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3755
17.3.17 14:10

Já bych jí pořídila plastovou motorku, nebo koloodrážedlo. To se u nás užilo až až a nebylo to takové to popocházení z nohy na nohu. Jinak jsme chodily s dcerou do parku pozorovat brouky, ptáky, krmit kačeny, nebo prostě chodily bez cíle a povídaly co vidíme… Plné hřiště také nemusím. Nechali jsme udělat pískoviště na dvorek k bytovce. Kočárek jsme ve 2 letech zrušili, přijde mi, že pak děcka nejsou zvyklá ujít kousek pěšky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama