Problémová komunikace s batoletem

Anonymní
15.3.17 18:26

Problémová komunikace s batoletem

Hledám spřízněné duše, které mají také problém se domluvit s vlastním dítětem. Potřebuju asi vidět, že v tom nejsme sami. Skoro všechno opakuju několikrát, než se dostaví výsledek, často něco řeknu, dítě zareaguje, ale po chvíli zjistíme, že zareagovalo, protože vědělo, že čekám na nějakou odezvu.
Kromě toho nepoužívá moc slov, takže jedno sdělení může znamenat nespočet možností. Dneska mi sdělil nadšeně, že „Ham tam“. Když jsem byla zmatená a řekla jsem mu, že má jíst u stolu, přidal na hlasitosti a ukázal na myčku. Pak na misku od jídla a nakonec po nekonečných 5 minutách jsem pochopila, že dojedl svačinu a sám dal misku do myčky. Když nechápu, tak přidává na hlasitosti, že nakonec hystericky ječí, když nepochopím vůbec, tak se vztekne úplně.
Kromě toho ubližuje ostatním. Když si chce s někým hrát, nebo ho druhá strana nechápe, tak bouchne, štípne, kousne.
Vím, že to časem přejde, ale hledám někoho, kdo prožívá a řeší to samé. Kamarádky na mě koukají jak na vyvrhele a na mé dítě, jak na zločince a už jsem se několikrát dozvěděla, že „asi nebude úplně normální“. Vždycky od maminky holčičky, která v 18 měsících mluvila ve větách a celkově je hodně napřed. Pro ně je setkání s mým synem jak z jiného světa.
Klidně časem můžeme založit skupinu ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

13948
15.3.17 18:30

Klid to je normalni, malej to dela taky, moc nemluvi, vsechno je u nej tata takze pochopit co po me chce je obcas nadlidskej vykon, nejlepsi je kdyz me vezme za ruku a ukaze co chce :D kdyz konecne pochopim co chce ale reknu mu na to ne, tak se vztekne a hodi sebou o zem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.17 18:32

@Kriss Tina kolik mu je?
A ano, je to normální, ale neskutečně únavné :lol: A hlavně obtěžující to násilí.

• Nahlásit
  • Citovat
13948
15.3.17 18:34
@Anonymní píše:
@Kriss Tina kolik mu je?
A ano, je to normální, ale neskutečně únavné :lol: A hlavně obtěžující to násilí.

Koncem mesice mi budou 2 roky, uz se tesim az zacne pouzivat vic jak 5 slov jinak za chvili zesilim :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 18:38

A kolik je synovi? Mám 2,5letou dceru, s mluvením je na tom bídně :nevim: ale, já ji rozumím dobře, má svoje slova a gesta, se domluvíme celkem bez problému. Ona mě ve většině případů rozumí taky, což ale neznamená, že mě vždycky poslechne, povaha je to velmi svéhlavá, vztekat se když není po jejím umí pěkně :roll: Jinak když se stane, že ji náhodou nepochopim, tak na mě taky začne hulákat :? Kolem sebe má samozřejmě samé hodné děti, kterým se řekne,,zlatíčko nedělej to, nebo se maminka bude zlobit,, a dítě poslechne, o tom, že v mluví v souvětích a recitují básně ani nemluvim :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
15.3.17 18:41

Přijde to tak jenom mě, že zakladatelka chtěla asi porodit robůtka a nevyšlo to? Omlouvám se, ale přijde mi to velmi chladné. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59421
15.3.17 18:45
@Kobliha51 píše:
Přijde to tak jenom mě, že zakladatelka chtěla asi porodit robůtka a nevyšlo to? Omlouvám se, ale přijde mi to velmi chladné. :think:

Nepripadne mi to tak.

Taky se s 2 letou nedomluvim, jeden jeji zvuk znamena tri veci minimalne a je to jen hadani vetsinou. Kdyz se trefim, ma
Mega radost :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
15.3.17 18:46

@Kriss Tina u nás je taky všechno táta občas dede. Když něco chce, tak si ukáže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13948
15.3.17 18:47

@kryha no este ze umej ukazovat :lol: nadruhou stranu musim uznat ze malej vsechno dokonale chape, takze jak mu neco reknu tak to udela, pochopi, ze obcas neposlechne uz je vec druha :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13766
15.3.17 18:51

Malý mi v roce a půl nemluvil, neukazoval, domluvit se s ním skoro nedalo. Do čtyř let nepoužíval vůbec gesta, neuměl ano-ne :nevim:

Mluvit začal pomalu po třetím roce a pak už to pomalu, hodně pomalu, začalo jít :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
15.3.17 18:53

Představte si, že někomu chcete něco říct, snažíte se, děláte maximum, uklidite i misku do myčky, máte radost, jaký jste borec, ale oni vám nerozumí. Taky by vás to naštvalo. Vydržte. Je to normální. Hlavně u kluků. Já mám syna 15 měsíců, mluví pořád. Umí asi 30 slov, ale je to spíš výjimka. Většinou mluví jako ten zakladatelcin.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
15.3.17 19:04

:-)

Nechci strašit.
Malý nemluvil, velice často se vztekal.Ve 3,5 letech měl 10 „slov“(vč. citoslovců).
Dlouho neuměl ani ano a ne.
Nechápal, neragoval.
Má smíšenou vývojovou dysfazii.

Pro svůj klid bych situaci probrala s dětskou lékařkou, zda by neradila doporučení na základní vyšetření na ORL(foniatrie),zda problém není v mluvidlech či sluchu.

Pak bych se zkusila podívat na „znakovku“ z ticha.cz.
Dá se naučit i bez kurzu z internetu.
Jelikož komunikace bude sloužit mezi vámi a dítětem jen, můžete si znaky vymýšlet sami.
Skoro 2 roky nemusí znamenat vůbec nic. Je spousta dětí, které ve 2 letech nemluví a pak se zcela ok rozmluví. Jsou ale děti, které se „sami od sebe“jednoduše nerozmluví, ani kdyby člověk chtěl. To nechci strašit, jen že takové děti jsou.
My pak používali i komunikační kartičky, ale to je další level, který bych zatím asi nechala být.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.3.17 19:07

@Alušáček synovi jsou 2 roky a 10 měsíců.
On je celkově pomalejší. Do 2 let neukazoval, takže teď si libuju, že mi aspoň ukáže a někdy dokonce ukáže to, co chce. Hodně nosí věci, aby mi je ukázal. Ale komunikační šum je náš každodenní problém.
Bohužel, když mu řeknu, aby ukázal, co chce, znamená to jen další záchvat vzteku. Když se uklidní, tak se toho dobereme a ukáže to. Akorát to už trvá hodně dlouho… Často nerozumí a vím to. Musím to opakovat jinými slovy, mluvit jednoslovně, přehrávat, ukazovat. Ale i to se lepší.
Ale nejvíc mi vadí to násilí. Nedávno sejmul kamarádce chlapečka o rok mladšího, protože stál, kde neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10832
15.3.17 19:21

Je malej a ještě nerozumí tomu co po něm chcete, trošku slevte ze svých představ a přizpůsobte tempo - u takhle maličkých dětí se stejně nic jiného nedá dělat, každý má individální tempo vývoje a srovnává se to až okolo školního roku.

Čím víc si budete trvat na tom, že to přece musí umět a musí mu to být jasné, tím víc budete oba frustrovaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5653
15.3.17 19:35

Hlavni zasada zustat v klidu. Pokud dvoulety dite slysi na jmeno, reaguje na lidi a normalne si hraje, pravdepodobne je zdrave a vyroste z toho blbnuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama