Atopický ekzém pod plenkou

285
15.3.17 09:39

Atopický ekzém pod plenkou

Ahoj, poradíte čím efektivně mazat fleky pod plenkou? Dcerka 15m má tam jeden menší, ale děsně odolný :cert:. Doktorka nám napsala synderman, ale ten je na prd. Na fleky po těle docela hezky zabírá Linola, ale pod tou plenkou zatím nic. Díky moc! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15.3.17 09:46

Naše má kus ekzému na půlce pipky, taky se ho nedá pořádně zbavit :zed: teď mi doktorka celkově na ekzém poradila cutozinc, je to sprej, špatně se mi nanáší a navíc barví a smrdí :mrgreen: ale pomáhá jí to.. jen na té pipce se pořád škrábe, výrazně se to zlepšilo až po pár aplikacích kortikoidové mastičky.. jo a taky jí dávám na noc fenistil kapky, jinak jí to svědilo a špatně spala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 10:45

Ahoj, tak já jsem s tím bojovala u dceru cca rok. Nejvíce jí zabraly obklady z řepíku. Vždycky při přebalování jsem namočila do odvaru vatový tamponek a na chvilku přiložila, po sundání jsem neutírala, ale nechala oschnout. Jinak žádné masti nezabíraly, snad jedině drobet od firmy cannaderm - robátko zklidňující krém.
Silný odvar z řepíku jsem přidávala i večer do vany. Opravdu na něj nedám dopustit, takto jsem ekzém na zadečku zahojila cca za 14 dnů a měla pak asi půl roku klid. Teď se jí tam zase občas objeví, ale je to vždy reakce na čokoládu nebo rajčata. Občas se stane, že jí to některá babička nebo teta dá (neuvědomí si to)

Příspěvek upraven 16.03.17 v 09:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
15.3.17 20:10

@jeane001
Cim jsi po repiku prdelku namazala? Cili jen repik a bezny krem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 21:59

Řepík a pak sudocrem, jiný dcera nemohla mít. Max. 3× denně ten cannaderm.

Příspěvek upraven 16.03.17 v 09:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
16.3.17 07:52

Zinková mast

Nám pomáhaly koupele v černém čaji, řepíku a zinková mast, kterou jsem synovi umíchala (původně na AE, teď využíváme na příp. opruzeniny). Ráda přes soukromou zprávu nabídnu recept na mast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
16.3.17 23:09

Už kolem 10. měsíce nám perfektne pomohla Holtova mast na zvětšující se ložisko ekzému a nyní v roce a ctvrt jsem dávala do třísel a ted pod plenku na zadickach. Je potřeba sehnat v lékárně míchanou, ne v tubě. Dle diskuzi, když jsem studovala co na to, se michana neprodává v kazde lékárně, ale tu v tubě nebrat. Všem moc pomohla a my se taky připojujeme ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
18.3.17 22:29

@Laureatka To je taková ta barvy medu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
19.3.17 00:29
@melori píše:
@Laureatka To je taková ta barvy medu?

Ano, taková béžová specificky „vonící“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
19.3.17 15:18

@Laureatka Neni na predpis? Kdysi jsem mela takovou na syna. Nyni jsme zacali syndermanem a to nic moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
19.3.17 15:19

@Laureatka Neni na predpis? Kdysi jsem mela takovou na syna. Nyni jsme zacali syndermanem a to nic moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
19.3.17 16:13

@melori není na předpis, jen je opravdu třeba se v lékarně ptát po míchané, mě se to zrovna podařilo najít na první dobrou, šla jsem do takové větší lékarny u nás ve městě, kde vím, že mají širokou nabídku. Četla jsem na mast hodně chvály, když i já jsem hledala, co zkusit na tehdá vzniklé a stále se zvětšující ložisko ekzému. Jako stará atopička jsem byla nejšťastnější na světě, že to tak rychle a skvěle zabralo a potom nám to pomohlo znova, jak jsem psala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
19.3.17 21:44

@Laureatka
Bydlim nad lekarnou, ráno na ně naběhnu! Moc díky! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
19.3.17 22:05

Tak snad to pomůže, cca po dvou dnech jsem už viděla výrazné zlepšení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
20.3.17 17:36
@Laureatka píše:
Tak snad to pomůže, cca po dvou dnech jsem už viděla výrazné zlepšení.

Tak nemíchají, to jsou můry :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama