10 dní dlouhá menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veronika Kai
Kecalka 111 příspěvků 30.09.18 20:03
10 dni menstruace

Ahoj holky, nekojim a po porodu sem to. nedostala, tak mi dali injekci, dostala sem to hned za sedm dní, ale menstruaci už mám desátý den a nevypadá to, že by měla skončit. Beru od prvního dne menstruace rovnou i antikoncepci, máte s tím nějaká zkušenost?

Přečtěte si článek: Menstruace po porodu, kdy přijde?

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 2 inzeráty 30.09.18 20:07

Já mám zkušenosti hned dvě:) první je taková, že po porodu je všechno jinak, nepravidelně a většinou blbě. Já jsem to měla třeba jen tři dny, pak dva měsíce nic, pak skoro dva týdny krve jak z… no děs, ustálil se to cca po půl roce. A teď, dva roky po porodu se mi délka krvácení konečně začala zkracovat a cykly prodlužovat, ale zrovna teď, jako na potvoru, to mám už vic jak tyden a konec taky v nedohlednu.
Pokud máš první ms po porodu a ještě vyvolávanou, tak bych to neřešila. Ale zase jestli bys měla silně krvácet třeba víc jak dva týdny, zavolala bych pro jistotu doktorce.

Kochanská
Povídálka 13 příspěvků 30.09.18 20:11

Já teda nemám menstruaci deset dní ale po první přišla další o týden dřív a teď už mám týden zpoždění. Prý je to normální a časem se to upraví. Není možné, že je delší díky té injekci? Pro jistotu bych zavolala doktorce a zeptala se na to ale určitě to bude ok :)

Kriss Tina
Kelišová 6043 příspěvků 30.09.18 20:11

Ještě vydrž, ono se tělo po porodu chová jinak, já když po porodu brala antikoncepci tak mi nesedla jak měla a krvacela sem, nebo minimálně špinila prakticky v jednom kuse, když sem ji vysadila tak mi trvalo ještě skoro rok než se cyklus úplně srovnal…

sonka128
Povídálka 21 příspěvků 28.10.18 22:34

Ahooj holky chtela bych se zeptat minuly tyden mne skoncila ms a dalsi den jsem mela spineni ruzovy vytok s hlenem a pak se zas rozjela ms v utery jdu na gyndu ale nema stim nektera zkusenosti ant. Neberu dekuji

LenkaN26
Závislačka 4099 příspěvků 29.10.18 07:20

@sonka128 ono je také dobré napsat věk. Mně menstruace taky poslední dobou blázní, ale je to už nastupující klimakterium.

sonka128
Povídálka 21 příspěvků 29.10.18 10:13

@LenkaN26 mam 23 roku nikdy se mne nic takoveho nestalo ted to mam tak poprve uz je to 14 dni a nevypada to ze by mnela ms prestat :( jsem stoho cela vylekana

LenkaN26
Závislačka 4099 příspěvků 29.10.18 11:22

@sonka128 tak to musí řešit gynekolog. Já jsem o 20 let starší tak už řeším zcela jiné problémy.

SarinkaCes
Nováček 9 příspěvků 05.11.18 21:32
@LenkaN26 píše:
@sonka128 tak to musí řešit gynekolog. Já jsem o 20 let starší tak už řeším zcela jiné problémy.

Včera jsem psala příspěvek do jiné diskuze, ale nikdo se nechytil…
Mne je 39 a cca půl roku mám problémy s menses…poslední dva měsíce velmi intenzivní…
Cyklus mám jen 19 dnů, jednou i 14 a teď mám MS už osmý den a porad ji mám…
U dr. jsem byla, udělala ultrazvuk a řekla mi ze kdyby se to opakovalo, napíše mi léky. Dnes jsem ji volala a napíše mi prý progesteron…moc se mi do toho ale nechce.
Nicméně mám i jiné potíže…únava…úz­kosti…občasné extrasystoly…často průjem…bolí mne často hlava…muže to souviset s hormonální nerovnováhou?

LenkaN26
Závislačka 4099 příspěvků 06.11.18 06:35

@SarinkaCes Unavená jsem v poslední době taky a je to jak na houpačce. Hormonální nerovnováha dokáže v těle nadělat pořádnou paseku. Já mám navíc problém, že mi hodně narůstá endometrium což způsobovalo dlouhou menstruaci a špinění mezi cyklem tudíž jsem byla na odstranění. Naštěstí to u nás dělají na jednodenní gyndě tudíž jsem ráno nastoupila a ve 2 šla domů. Nicméně to endometrium asi na klasickém UTZ neuvidí, mě mudra poslala na velký. Já tohle většinou konzultuju se setřenkou od mého chlapa neb je gynekologická sestra a její manžel sice již v důchodu, ale výborný pražský gynekolog. Dle rady pana doktora až budu mít pocit, že je toho na mě moc tak si nechat napsat novofen. Tvoje doktorka by ti měla udělat hormonální profil z krve a poslat tě na velký UTZ.

SarinkaCes
Nováček 9 příspěvků 06.11.18 06:53
@LenkaN26 píše:
@SarinkaCes Unavená jsem v poslední době taky a je to jak na houpačce. Hormonální nerovnováha dokáže v těle nadělat pořádnou paseku. Já mám navíc problém, že mi hodně narůstá endometrium což způsobovalo dlouhou menstruaci a špinění mezi cyklem tudíž jsem byla na odstranění. Naštěstí to u nás dělají na jednodenní gyndě tudíž jsem ráno nastoupila a ve 2 šla domů. Nicméně to endometrium asi na klasickém UTZ neuvidí, mě mudra poslala na velký. Já tohle většinou konzultuju se setřenkou od mého chlapa neb je gynekologická sestra a její manžel sice již v důchodu, ale výborný pražský gynekolog. Dle rady pana doktora až budu mít pocit, že je toho na mě moc tak si nechat napsat novofen. Tvoje doktorka by ti měla udělat hormonální profil z krve a poslat tě na velký UTZ.

Ahoj
Hormonální profil mi někdo říkal ze prý nemá moc vypovídací hodnotu…
Ultrazvuk mi delala v březnu a teď začátkem října a vše se ji zdálo v pořádku. Teď v říjnu jsem byla nějaký sedmý den cyklu a viděla tam dokonce folikuly.
No myslela jsem ze třeba MS přešla, ale ráno jsem sedla na záchod a šla ze mě tmavá krev :(
Ja přes den pravé moc nekrvacim, většinou jen jak jdu na záchod a právě třeba ráno asi jak v noci lezim. Horší je pro mě ale to jak jsem unavená, mám vasto průjem…hrozné úzkosti
Právě kvůli tem úzkostem jsem začala koncem září brát antidepresiva …ale nevím jestli ty úzkosti nesouvisely s hormonální nerovnovahou :nevim:
Hlavně se bojím aby to nebylo něco vážného, jsem hrozny plašan

Lulusila
Povídálka 36 příspěvků 13.11.18 21:49

Dobrý večer zeptám se je normální menstruovat přes 20 dnů v kuse? :oops: stalo se to někomu z vás :nevim:

SarinkaCes
Nováček 9 příspěvků 14.11.18 07:21
@Lulusila píše:
Dobrý večer zeptám se je normální menstruovat přes 20 dnů v kuse? :oops: stalo se to někomu z vás :nevim:

Normální to není
Víc jak sedm dnů trvající menstruace už není v pořádku…ja to měla naposledy 11 dnů…ale mám i hodně krátký cyklus
U mne nejspíš hormonální nerovnováha
Záleží kolik ti je…a na dalších okolnostech
Muže to být jednorázový výkyv ale asi bych aspoň zavolala lékaři

Lulusila
Povídálka 36 příspěvků 14.11.18 10:19

@SarinkaCes já byla u doktora a prohlížel mě a nic nenašel, bylo toho opravdu šílená menstruace úplně výrazná červená krev a kusy sraženy krve pořád ze mě padali hnus :poblion: nikdy se mi to nestalo

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >