10,5m- jídelníček a pitný režim

102
20.4.21 22:39

10,5m- jídelníček a pitný režim

Dobrý večer,
Rada bych se zeptala, zda byste něco přidali do našeho jídelníčku?

Snídaně- UM
Svačina- jogurt
Oběd- masozeleninový příkrm
Svačina - ovoce
Večeře- UM
(+ 1× v noci UM)

Všude čtu ze pred mlékem na noc ještě maminky dávají polévky, ale to by chudák praskl. Vstava v půl 7 a spat chodí v 19h.

Nebo.. měla bych místo UM ráno dávat spis třeba chleba a žervé? Podotýkám že UM miluje, vzdy když vidi lahvičku je štěstím bez sebe :dance:! A ještě jeden dotaz. Bojujeme s pitím, ať mu dam, vodu, dětskou stavu, čaj- vypije za den max 20ml a nevím jak to udělat aby vypil více..! A poslední dotaz - kdy je vhodný čas odvolat noční UM? A hlavně jak?

Moc všem děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
638
20.4.21 23:02

Kolik toho um vypije cca za den? Píšeš že um miluje, tak proč mu to brát?? Já teda kojim ale stává se že mi občas bojkotuje. Takže buď ráda že ti pije rád :kytka: A vodu mi taky vůbec nebere.Furt čekám že se to zlomí a ono nic. Vyzkoušeno x saviček, učící hrnečky. Jeste se chystám na pítko s brčkem, takže až tohle rozseknes tak mi dej vědět :hug:… A k tomu nočnímu krmení. Jestliže se vzbudí, což mě se taky budí 1* tak prostě vstanu nakojim a spíme dál…Zatím nepřemýšlim nad tím že bych to noční krmení zrušila máme 8 měsíců :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11005
20.4.21 23:14

Pro děti je přirozené začít pořádně jíst až ve chvíli, kdy mají všechny potřebné zuby. Od té doby cca se taky lépe obejdou bez mléka. Pořád je to kojenec.
Na druhou stranu, když už dát příkrm, tak takový, ve kterém je spousta živin. V tomhle jsou různé chlebíky a rohlíky či nakrájené okurky/rajčata, co sem jela půl světa, prostě mimo.
V jídelníčku chybí zeleninové a masové poctivé vývary, semínka, luštěniny, kvalitní sýry, prostě víc se zamyslet nad složením. Pokud je dítě jedlík a sní to, je škoda nedávat kvalitnější potraviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
21.4.21 03:17

V tomto věku mi syn jedl snídaně i večeře, plus plnohodnotný oběd. Byl jen dokojeny vecer před spaním a v noci. :nevim:
A pití pije z hrnku s pitkem prvně měkkým jak savicka pak s tvrdým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2903
21.4.21 08:00

S pitim neporadim, mam ted uz treti dite, ktere temer nepije. Starsi se rozpily az kolem 3 let, do te doby jim stacilo strasne malo a mohla jsem se na hlavu stavet a davat jim cokoli, ale proste ne :nevim: K jidlu v tomto veku davam krome uvedeneho i veceri (zalezi tedy na tom, jak ma hlad a jak pozde vychazi svacina). Kojim, takze casto treba hodinu po jidle chce nakojit (nesni plnohodnotnou porci, takze se potrebuje dojist), pred spanim, v noci… Na nocni mleko maji podle pediatricky deti narok klidne az do roku. Jsou to preci kojenci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.21 13:36

Mam 20 mesicni dceru a nocni um ma stale…nekdy mezi rokem a rokem a pul jsem se to snazila vsemoznymi zpusoby odbourat, ale by to uplne k nicemu, nevyspal se nikdo z nas. Nechat vyrvat ji nehodlam, teto metode nefandim. Vzdala jsem to a to mliko ji proste delam. Vytahne asi 180 ml a spi dal a vsichni jsme spokojeni. Opravdu velmi vyjimecne se stane, ze si o mleko nerekne a spi az do rana, takze proste doufam, ze casem bude takovych noci vic a vic

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat