Skyr pro kojence?

20.4.21 14:35

Skyr pro kojence?

Ahoj maminky, prosím vás o radu. Trošku bojuji se zaváděním příkrmů u téměř 9 měsíčního synka. Nechce se moc rozjíst, k obědu sní vždycky sotva pár lžiček a okamžitě se vzteká, že chce mléko.
Začátkem 8 měsíce jsem na doporučení lékařky začala pomalu zařazovat i mléčné výrobky a měla jsem hroznou radost, když nadšeně začal papat bílý jogurt k večeři. Ccca 14 dní žádná reakce nebyla, takže poslední týden začal dostávat jogurt ke každé večeři.
Předevčírem se mi ale osypal a já mám trošku podezření právě na ty jogurty, protože nic jiného jsme ve stravě nezměnili.
Myslíte, že bych mohla zkusit Skyr, který neobsahuje tolik laktózy? Dáváte ho někdo?
Byla jsem fakt nadšená jak mu najednou konečně aspoň něco vyloženě chutnalo, tak se mi těch jogurtů nechce úplně vzdávat :,(
Předem moc děkuji za tipy a rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4465
20.4.21 14:42

Problematická je bílkovina kravského mléka a z tohoto hlediska je skyr mnohem horší než jakýkoliv jiný jogurt - je nadupaný bílkovinami. Takže za mě ne. Pokud už musí dostávat jogurt (jakože bych určitě počkala aspom do roka), volila bych stravitelnější, než je kravský.

A určitě bych tedy u dítěte nepěstovala vědomě stravovací návyk, který nebude v pozdějším věku žádoucí, a to jogurt k večeři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10615
20.4.21 15:01

Skyr určitě ne, dítě do 12 měsíců by nemělo ani tvaroh. Obsahuje to velké množství bílkovin a to zatěžuje ledviny. Pokud ale dáváš jogurty už skoro měsíc a osypal se teď, tak nevěřím, že to bude z jogurtu. Nemohl se spotit? Já to řešila u dcery, měla kopřivku po celém trupu a bylo to u toho, že se mi v kočárku zpotila v softsehllové bundě.

Příspěvek upraven 20.04.21 v 15:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49626
20.4.21 15:02

A jsi si jistá, že to je z jogurtu, když ho dostává už tři týdny? :think:
Ale skyr bych nedávala, má vysoký obsah bílkovin. Tedy pokud nechceš vynechávat maso ve stravě.
@SlečnaDahlia co je špatného na jogurtu k večeři? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14819
20.4.21 15:32

No tak zrovna u mléčných výrobků může být ten nástup alergie pomalejší, takže bych to brala v potaz. Každopádně skyr je vyloženě nevhodný kvůli vysokému obsahu bílkoviny, jak už zde zaznělo. A alergie může být na laktózu nebo na bílkovinu kravského mléka. Dost často se to slučuje do jednoho. Zkus pro začátek koupit bezlaktozové produkty a uvidíš, co se bude dít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
20.4.21 15:36

Skyr bych nedávala, jak první, tak teď druhé dítě dostává bílou Hollandii. Případně bílý Farmářský jogurt. Synovi je 10m, dostává vařené obědy a kojím. Jiná jídla nejsou pravidelně, je spíš pořád velký kozomil 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
20.4.21 15:38
@lucenka píše:
A jsi si jistá, že to je z jogurtu, když ho dostává už tři týdny? :think:
Ale skyr bych nedávala, má vysoký obsah bílkovin. Tedy pokud nechceš vynechávat maso ve stravě.
@SlečnaDahlia co je špatného na jogurtu k večeři? :think:

Ty večeříš jogurt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10772
20.4.21 15:42
@SlečnaDahlia píše:
Ty večeříš jogurt?

A proč se nemá večeřet jogurt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
20.4.21 15:43
@ivašot. píše:
A proč se nemá večeřet jogurt?

Ty večeříš jogurt?

(za mě proto, že jogurt sám o sobě rozhodně není plnohodnotná potravina k hlavnímu jídlu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49626
20.4.21 15:44
@SlečnaDahlia píše:
Ty večeříš jogurt?

Někdy jo, třeba s rohlíkem nebo zeleninou/ovocem. Nebo miluju k večeři kefír s rohlíkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
20.4.21 15:47
@lucenka píše:
Někdy jo. Nebo miluju k večeři kefír s rohlíkem.

Nebavím se o „někdy“, bavím se o pěstování denního návyku jogurtu k večeři. Večeříš denně jeden bílý skyr? Bez rohlíku, bez ničeho? Pokud ne, není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49626
20.4.21 15:53
@SlečnaDahlia píše:
Nebavím se o „někdy“, bavím se o pěstování denního návyku jogurtu k večeři. Večeříš denně jeden bílý skyr? Bez rohlíku, bez ničeho? Pokud ne, není co řešit.

Tak malým dětem se k večeři běžně dávají třeba kaše a neznám nikoho, kdo by v dospělosti jedl k večeři pravidelně kaši. A to na nich vyrostly desítky tisíc dětí ;) takže bych s tím tvým návykem byla dost opatrná ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10772
20.4.21 15:53
@SlečnaDahlia píše:
Nebavím se o „někdy“, bavím se o pěstování denního návyku jogurtu k večeři. Večeříš denně jeden bílý skyr? Bez rohlíku, bez ničeho? Pokud ne, není co řešit.

Tak u těch 9 měsíčních kojenců je jídelníček všeobecně spíš sterotypní a snad to neznamená, že si vypěstují hned celoživotní návyk :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10772
20.4.21 15:54
@lucenka píše:
Tak malým dětem se k večeři běžně dávají třeba kaše a neznám nikoho, kdo by v dospělosti jedl k večeři pravidelně kaši. A to na nich vyrostly desítky tisíc dětí ;) takže bych s tím tvým návykem byla dost opatrná ;)

Nakonec toho návyku na flašku s mlékem, případně na prso se většina dětí postupem času taky zbaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
20.4.21 15:55
@lucenka píše:
Tak malým dětem se k večeři běžně dávají třeba kaše a neznám nikoho, kdo by v dospělosti jedl k večeři pravidelně kaši. A to na nich vyrostly desítky tisíc dětí ;) takže bych s tím tvým návykem byla dost opatrná ;)

Jo, taky se to pak kolikrát ty děti zatraceně blbě odnaučují, pevný kus stravy nestrčí do pusy a podobně, že jo. Já prostě nevidím důvod učit dítě cíleně stravovacímu návyku, který později budu odnaučovat, když je alternativa. Je to názor, můžeš vzít nebo nechat bejt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat