Jak odnaučit dítě usínat u flašky?

262
14.4.21 20:32

Jak odnaučit dítě usínat u flašky?

Dobrý den. Naše malá, dva roky a kousek, od malička usíná nejdřív u prsa a teď u flašky. Byla docela nejedlík tak jsem byla ráda, že aspoň v tom mléku něco dostává. Teď ale už jí docela hezky tak bych to chtěla zrušit, i kvůli zubům. To mlíko má vážně jen na to usnutí, odpoledne i večer. Někdy tedy i v noci, když se vzbudí a nemůže zabrat. Ale řekla bych, že přímo o to mlíko jí nejde. Kdybych jí je nalila do hrnku tak ho nevypije. Spíš ji uklidňuje to dudlaní. Maminky co máte zkušenost s tímto,, odstavem,,. Co je tak nejlepší? Snižovat postupně dávky, nahradit mlíko vodou nebo čajem nebo prostě ze dne na den nedat flašku vůbec i za cenu toho, že se ke spánku prořve? Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1420
14.4.21 20:38

Ja jsem odnaučovala „jen“ noční krmení, postupným ředěním. Až to byla jen obarvena voda, nedala jsem už nic. A to dudlani (sice dudlíku, ne flasky), si dcera vlastně odnaučila teď před pár dny sama. Vyrazila si dva zuby a mela dudel zakazanej asi na 2 dny, než se zahojí to nejhorší. No a když zvládla ty 2 dny, tak už jsem jí ho nevrátila. Ještě trochu bojujeme, ale čekala jsem to mnohem horší. Ovsem tento způsob fakt nedoporucuju :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4284
14.4.21 20:49

Tak u nás zasáhla vyšší moc a syn měl šílenou střevní chřipku a tím pádem jsem mu řekla, ze mlicko ne a do flašky dostal černý caj, ale vymenila jsem mu i láhev za netekouci s brckem, ze mliko se dává do flašky pro miminka a jinak ne… no a jak byl zdravý, tak jsem říkala, ze mlicko už nepotřebuje, ze má cajik. Takže mu večer udělám neslazeny ovocný caj a má ho v posteli a v noci když má žízeň, tak si cucne a tak :) akorát teda nevím, jak s tím začít, když není choroba :lol: ale u nás to takhle bylo úplně v klidu. Na mliko si pak ani nevzpomnel, ale dáváme mu ho teda ještě ráno. Vstává v 6 a nechce se nám dělat snídaně, tak si dá mliko a jsme všichni happy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10630
14.4.21 20:53

Ja prostě jeden večer vyměnila mléko za čistou vodu. Párkrát si cucla, trvalo to tak dva týdny a od té doby to nevyžaduje vůbec. Usíná sama, musíme u postýlky ale sedět. Většinou je ale tuhá do 5 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
14.4.21 21:06

@Midaku Ježíš chudinka 8o. No takhle bych teda odnaučovat nechtěla :D. No ani teda střevní chřipkou :D @Verurizeckova. Tak zkusím dnes místo mlíka neslazený čaj a uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
14.4.21 21:09

@Aduš8 No to by bylo super. Já mám právě strach, že bude hodinu řvát a já zas vyměknu a to mlíko ji dám :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
14.4.21 21:10

Dala jsem synovi to stejné mléko do hrnečku, že se láhev rozbila. Že pít z hrmečku umí, tak jestli má žízeň, ať se napije a jde spinkat. Napil se a šel spát. Taky mě vadilo, že takový velký kluk si večer dudlal lahev

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5229
14.4.21 21:12

U nás stačila paní zubařka… řekla nám že mléko před mytím zubu, že to kazí zuby. Tak první dny to bylo horší ale marné. Vypila mléko, pak umýt zuby a spát ale šlo to… :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
14.4.21 21:55

Vyměnit mléko za vodu nebo neslazený čaj :palec: Zabralo to u obou mých dětí. A počítej s tím, že se ti bude vztekat a snažit se to mléko si vyřvat. Dva dny byly horší, ale pak jako když utne a spali mnohem lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
14.4.21 22:08

@Terezxx Zkusím to tak. Zas sebrat flašku ze dne na den úplně mi přijde drastický. Že se bude vztekat počítám, jen doufám, že nebude řvát hodiny a já nevyměknu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
14.4.21 22:14

@Tejami Kluka by to asi zabilo , ale holka by to mohla přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
14.4.21 22:18
@Tejami píše:
@Terezxx Zkusím to tak. Zas sebrat flašku ze dne na den úplně mi přijde drastický. Že se bude vztekat počítám, jen doufám, že nebude řvát hodiny a já nevyměknu :roll:

Flašku brát nemusíš. Zase je praktické z ní dát napít, když se dítě vzbudí v noci, že ho nemusíš rvát v polospánku do sedu :) Na mléko je ale už fakt velká. Já Um večer a v noci nedávala od roka, protože jsem se bála o dětí zuby. (Na doporučení dětské doktorky) Jinak jsem ho kupovala snad ještě 3 letým :lol: Po vyčištěných zubech už ale pijeme jen vodu a tak to máme nastavené doteď - děti 6 a 5 let. :palec:
Podlehnout nesmíš. Jestli jí ho ještě brát nechceš, tak jí ho radši nech. Tohle je strašně ošemetné. Ona si bude moc dobře pamatovat, že si dřív nebo později vyřve to, co chce. A pak už se to s vámi potáhne dál, protože to bude pořád něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
15.4.21 09:40

Tak se jdu pochlubit, že jsem to vydržela :D a že to nebylo jednoduché. Místo mlíka jsem udělala čaj, malá si pár krát cucla a řekla, že je blé a pít to nebude. Řekla jsem, že mlíčko není. Nejdřív jí to nevadilo, začala si zase hrát, že teda spát nebude. Když jsem ji nahnala do poslete tak mrčela, pak brečela, převalovala se jak byla přetažená a nemohla bez té flašky zabrat. Nakonec usla napůl ve stoje opěrná o postel o půl 1 v noci :roll:. Ale já to vydržela :palec:. Jsem zvědavá jestli odpoledne usne a jestli to dnes večer bude lepší. Snad jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3621
15.4.21 09:53

Já jsem mléko vyměnila za vodu. Pár dnů jsme bojovali, ale pak to vzdal. 2 roky je už dost hraniční čas, to už má téměř všechny mléčné zuby venku a pokud jí potom nečistíš zuby, zaděláváš si na velký problém s kazy. Píšu ze své zkušenosti, pak jsme koukali, kolik kazů bylo. Umělé mléko je prostě moc sladké. Držím pěsti a když budeš chtít vyměknout, vzpomeň si, jakou bolest bude dcera zažívat buď při vrtání a nebo po probuzení z analgosedace. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5229
15.4.21 10:17
@Tejami píše:
Tak se jdu pochlubit, že jsem to vydržela :D a že to nebylo jednoduché. Místo mlíka jsem udělala čaj, malá si pár krát cucla a řekla, že je blé a pít to nebude. Řekla jsem, že mlíčko není. Nejdřív jí to nevadilo, začala si zase hrát, že teda spát nebude. Když jsem ji nahnala do poslete tak mrčela, pak brečela, převalovala se jak byla přetažená a nemohla bez té flašky zabrat. Nakonec usla napůl ve stoje opěrná o postel o půl 1 v noci :roll:. Ale já to vydržela :palec:. Jsem zvědavá jestli odpoledne usne a jestli to dnes večer bude lepší. Snad jo.

tři čtyři dny a bude to ok. U nás to tak bylo kolem dvou let s dudlíkem… tři čtyři dny nic moc, a pak dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat