Chtěla bych přestat kojit v 7 měsících

Anonymní
11.4.21 06:41

Chtěla bych přestat kojit v 7 měsících

Ahoj, zdravím. Prosím, myslíte, že budu hodně krutá, když chci přestat kojit 7 měsíční mimimko? Přes den je mi to jedno, ale v noci kvůli tomu téměř nespím. Pořád se strašně budí, cumlá, různě se u toho točí, takže spát mi nejde. Je hrozně háklivý na sebemenší pohyb, takže se nemůžu odkulit, natož ho přendat do postýlky. S manželem spíme odděleně.
Jsem zastánce, že dítě potřebuje maminku a ráda bych mu to dopřála, jenže jsem maminka taky ještě staršího a nechci, aby to odnášel ve stylu, že jsem pak na něj protivná přes den a unavená. Chci se mu taky věnovat, tak jak si zaslouží.
Manžel si ho v noci občas bere, ale je to celkem k ničemu, stejně brečí a chce mě. Dnes vzbudil o hodinu dřív než vstává i bráchu.
Hlavně on se pořád jen kojí, lahvičku nedá do pusy za žádnou cenu, příkrmy nic moc. Když občas oblizne pár lžiček, je to úspěch.
Nevydržím to už dlouho. Starší se budil do 3 let v noci a mam toho už dost. Navíc v noci nepoznám, jestli jen brečí, že chce přítomnost, nebo má hlad, takže mu to prso stejně dám, kdyby měl hlad.
Díky za rady, jestli nějaké jsou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5778
11.4.21 06:47

Sice neporadím s odstavem, ale mne dosr pomohlo mit prirazenou postylku k posteli. S manželem sime normálně spoli a tím, že je mladší v postýlce, tak k nam občas může i starší, protože se k nám vejde. Sama jsem už po starší zvykla na cumlani celou noc :nevim:. Neříkám, že je to ideální, ale maly mi nic pořádně nejí, umko nechce, tak musím vydržet 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 06:55

@Pidulka1991 když to mě moc nepomůže, stejně by byl u mě na to kojení. Mě to tak štve. Moc jsem chtěla kojit, protože prvního jsem nekojila, to jsem vzdala na začátku a stejně se budil. Teď kojim a je to snad ještě horší. Už chci trochu normální život a ne se cítit a vypadat na 60

• Citovat
  • Nahlásit
1564
11.4.21 07:02

S odstavem Ti neporadím, ale špatná proto, že chceš s kojením přestat určitě nejsi. V 7 měsících to zase není tak, brzy. Na příkrmy a UM si zvykne i když to třeba chvilku potrvá a vyroste z něj úplně pohodový, zdravý kluk, ničeho se neboj. :srdce:
Máš děti dvě a obě potřebují především pohodovou milující mámu, která na ně má dost energie.
Nejsem opravdu ne příznivec tzv. „studených odchovů“ ale 7měsíční dítě / a starší/ by už klidně mohlo spát celou noc. Samozřejmně, když nespí nenaděláš nic. Ale dítě v tomto věku, přisáté na prsu víceméně nonstop celé noci je prostě šílenost a vůbec to není nutné. Zruš to a myslím, že se Ti dost uleví a nakonec Vám všem bude líp už jenom proto, že se vyspíte :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
11.4.21 07:12

Já bych to teda do toho roku zkusila doklepat, i když zkušenosti nemám, možná být v tvé kůži, budu to vnímat stejně jako ty. Kamarádka odbourávala noční kojení,. prostě jednu noc nedala a bylo. Pár nocí se kvůli tomu nevyspala, protože musela utěšovat, ale asi za tři dny spala dcera celou noc prý. Ale byla trochu starší, tuším něco málo přes rok. Nešlo by udělat něco takového?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3229
11.4.21 07:14

Nejsi spatna mama, ALE nevim jestli ti UM pomuze. Ja prestala kojit v 10 mesicich a dcera se na mliko budila jeste ve 3 letech :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8516
11.4.21 07:30

Měla jsem to stejně a přestala jsem kojit jen v noci. Já jsem tedy měla v té době děti už zvyklé na dudlík, protože to byli velcí savci a já mám vpáčené bradavky, se kterými sice kojit jde, ale nějaké dlouhé ocumlávání je poměrně bolestivé, takže jsem děti kojila na hlad, na uspání a na uklidnění, ale když byly najezené a uklidněné, většinou tak po 20 minutách jsem vyměnila prso za dudlík. A v noci v době, když jsem viděla, že nejí, ale žužlají, jsem prostě nedala. Ano, pobrečeli si, nebylo mi to příjemné, ale bylo to nezbytné. Taky už jsem se cítila vyčerpaná, z únavy a bolesti zad jsem měla náběhu na migrénu, což se bez léků na bolest neobejde, takže nekojit v noci bylo to nejmenší zlo. Překvapující pro mě ale bylo, že po pár probrečených nocích se spánek dítěte výrazně zlepšil, přestaly neustále hledat prso, přestaly být citlivé na pohyb, takže už jsem se mohla otočit na druhý bok nebo je přesunout do přístavné postýlky, což předtím bylo úplně nemožné. UM ani nebylo potřeba, ono se ukázalo a já jsem si to myslela, že dítě tě době už vůbec hlad v noci nemělo. A výčitky svědomí jsem neměla. Já si myslím, že rodič není horší kvůli tomu, že potřebuje naplnit své základní potřeby a když se věnuju dětem od rána do večera a v noci je mám v posteli, takže jsem s nimi opravdu 24/7, je nutné, abych se vyspala a dítě se tomu musí přizpůsobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.21 07:35

Spatna urcite nejsi…starsi scweu jsem kojila 6 mesicu…pak jsem uz nemela mleko a mladsi byla castecne kojena asi 3 mesice…v obou pripadech to byl boj a pokazde se nam s UM vyrazne ulevilo… 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.21 07:43

Přikláním se k názorům výše. Také mám tu zkušenost, prostě to pár nocí vydrž a dej prso večer a pak až ráno. ( Nebo tak jak ti to vyhovuje). Tak dvě noci budou děsivý, ale nakonec to bude lepší pro oba. Spánek se zlepší všem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
11.4.21 07:51

Nemusíš přestávám kojit úplně, stačí přestat v noci. Já jsem u nejstaršího to noční kojení zrušila prave v 7 měsících. On zcela evidentně nesál, jen se u páska uklidnoval, cucal, dudal, spokojene se tulil… ale nejedl. Takže jsem mu prostě jednou místo prsa dala dudel, pritulila hladila, chovala, proste úplně stejně, jak kdybych ho kojila. A druhou noc jsem už jen dala dudel, pohladila a spalo se dal. Druhé dítě jsem v noci dostavila stejně, ale až v 11 měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 07:51

@Hoa Mai něco takového bych potřebovala dokázat. Jenže já právě nepoznám, jestli má zrovna hlad nebo jen mrzoutí. Nenechávám ho rozbrečet, aby staršího nevzbudil. Dudlík má taky, ale když chce zrovna prso, tak si dudlík prostě nevezme. A tak mu ho stejně vždycky dám, aby bylo ticho.
Já bych ho teda nenechala vybrečet nikdy. Ale třeba s manželem bych ho už i nechala, když bych věděla, že fakt nemá hlad.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 07:54

Děkuji moc za uklidnění, asi to zkusím zkusit, ale půjdu s ním spát do obýváku, aby mi staršího nebudil.

• Citovat
  • Nahlásit
2023
11.4.21 07:59

@elinka90 právě mám stejný názor.. Ze nevím jestli to pomůže tomu že se přestane budit. Naše má 7 a budí se 3× v noci porad(čůrat, chce ať k ní přijdeme se pritulit atd),byla i takové mimi, mladší 4 roky a spí od mimi tvrdé celou noc téměř… Navíc mladší do 10 mes. Flašku prostě nevzala at jsem dělala co jsem dělala… Takže špatná rozhodně nejste ale nevím jestli to bude mít tizeny efekt..
Doporučím zkusit příkrmy z flašky tomme tippe a beba mliko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 08:12

@kavulenka náš starší byl právě strašný nespavec. A byl na umělým. Takže mám teď odzkoušeno oboje. Ten se budil ještě nějak ve 3 letech na sunar a já mu ho dávala.. Až když měl jít pak do školky od září, tak jsem to dokázala odbourat. Ale teď spí teda krásně, tvrdě. Bude mu 6.

• Citovat
  • Nahlásit
1005
11.4.21 08:14

Je to náročné, tohle téměř celonoční kojení, ale nebude horší, kdyz budes muset třikrát za noc vstávat a míchat UM? To ja bych nedala, tak se snažím vydržet tenhle šílený noční kojící režim. Jednou to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat