Dítě odmítá jist maso

6
6.4.21 13:13

Dítě odmítá jist maso

Dobrý den potřebovala bych poradit s dcerou 2,5roku která moc nechce jist :roll: trvá to už několik dní a já si nevím rady :think: pomalu za celý den nesní to co by měla. :,( :,( nechce ani maso plive to a nebo to vybírá. Pomazánky nebo máslo s chlebikem taky ne.. Poraďte prosím jaké máte zkušenosti nebo nějaké typi na jídlo už nevím ani co vařit. Dekuji :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26385
6.4.21 13:15

Polívku? Těstoviny? Těžko říct ý co má ráda, nebo měla? Maso bych netlačila násilím, když nechce tak nenuť

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22809
6.4.21 13:24

@Aduela dcera také tak „zlobí“ s jídlem, nedávno nás napadla finta, že po mase se roste, ona pořád chce být veliká (i když veliká je až až), tak každé jídlo 2 mikrokousky masa sní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3109
6.4.21 13:27

Dcera měla mezi 2. a 3. rokem taky několik období, kdy nechtěla maso. Vzhledem k tomu, že my maso taky moc nejíme, jsem nenutila. Většinu jiných variant (tofu, seitan) jedla vždycky dobře, takže jsem dělala buď vyloženě zeleninová jídla, nebo právě s tofu nebo seitanem. Zkusila bych polívky, ty jsou vydatné a děti je většinou jí dobře. Nebo těstoviny s jednoduchou omáčkou (jestli trváš na mase, můžeš zkusit boloňskou, tam je mleté). Ale obecně se mi osvědčilo nenutit, dodržovat režim jídel (žádné docpávání mezi jídly - nechtělas oběd, fajn, ale vydržíš až do svačiny). Na dceru taky funguje pozitivní motivace - když sníš dostatek oběda, můžeš si dát po obědě kokino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
6.4.21 13:27

Ovoce, jogurt, přesnídávka, zelenina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3109
6.4.21 13:28

@stinga jo! V mase jsou bílkoviny, z těch se staví svaly a ve svalech je síla, to u nás taky funguje, když do ní zrovna fakt potřebujem dostat maso (typicky oběd u babičky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 13:33

Já snad neznám dítě, které by nemělo období, že nejí. Syn jedl krásně, miska zeleniny, miska ovoce denně, normální jídla, polévky…pak ze dne na den jedl jen bílý jogurt, rohlík, okurku…

Maso dlouho odmítal. Dnes jí opravdu jen čisté bílé maso, nebo mleté. Ovoce přestal úplně, to sní jen jahody, maliny a borůvky. Zeleninu syrovou ředkev, ředkvičky, kedluben, okurka, saláty…a dušená brokolice, špenát, kapusta. Takže si nestěžuji.

Tenkrát nám pomohl trochu Multisanostol a nedávat nic mezi jídly, nenutit…připravit snídani, ať si může vybrat třeba sýr, šunku atd. a chceš, nechceš…bude až svačina…

A rada, která je úplně nejvíc: neumře hlady, tak se hoď do klidu…já z toho byla tenkrát na nervy…a pak zjistíš, že úplně zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
6.4.21 13:44

Neboj, nehrot a hodnot jidelnicek podle toho, co nabizis a ne podle toho, co dite sni. Hlavni je nenahrazovat jidlo sladkostmi a fast foodem „aby aspon neco snedlo“ a vydrzet. Nabizej ovoce, zeleninu, pomazanky na svaciny, zbytek muzes zkouset polevky, lusteninove kase, zeleninove placky, masozeleninove kolace… V tomto veku taky byva problem, ze dite ani neochutna, takže bych s ni klidne vykseftovala, ze kdyz ochutna aspon dve lzicky, tak ji dovolis neco, co ma jinak vzacne a vis, ze na ni plati. U nas to vetsinou zabere a jak ochutna, tak pak aspon neco sni, ale taky ma obdobi, kdy automaticka reakce je otrepat se a predstirat, ze se ho pokousime otravit :P Ale fakt si s tim nedelej starosti zbytecne, pokud neni podvyzivena a vyhubla, tak ji tyhle obdobi neublizi a cim vic budes z jidla delat kovbojku a tema, tim horsi a delsi budou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
6.4.21 13:58

@Kazimíra Olejovka oki tak budu trpělivá :) snad se to zlepší ale ona právě sýr vůbec nechce salám málo :zed: namazaný chleba taky ne no říkám si že by se to třeba ve školce mohla naučit jak půjde uvidí děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
6.4.21 13:59

@Villanelle a jak třeba naučit aby jedla pomazánky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 14:03
@Aduela píše:
@Kazimíra Olejovka oki tak budu trpělivá :) snad se to zlepší ale ona právě sýr vůbec nechce salám málo :zed: namazaný chleba taky ne no říkám si že by se to třeba ve školce mohla naučit jak půjde uvidí děti

Na školku nespoléhej. Dcera má teď toto období a školka (teda, když tam je) tak nic moc…zeleninu, ovoce si nevezme, v polévce nesmí být nic červeného…atd. Zatím žádný pokrok…a chodí do školky 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
938
6.4.21 14:03

Na mase trvat, ukázat klidně i hororové příběhy o dětech, co maso nejedly a byly vyhublé na kost a slabé. Takových dětí po rodičích veganech je ostatně dost, nebude to ani těžké. Když nedojí, nedávat pamlsky a naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14441
6.4.21 14:11
@me57h píše:
Na mase trvat, ukázat klidně i hororové příběhy o dětech, co maso nejedly a byly vyhublé na kost a slabé. Takových dětí po rodičích veganech je ostatně dost, nebude to ani těžké. Když nedojí, nedávat pamlsky a naopak.

Ty jsi boží :hug: Akoratvjsi ted definitivně proflakla, ze si děláš p*del. Tvoje diskuseuz nebudou tak vášnivéjako driv :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
6.4.21 14:16

@Kazimíra Olejovka Aha a co snídá teda? Svačinku tam ji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 14:29

@Aduela Snídá…křupky s mlíkem, tvaroháček, chleba se sýrem, šunkou, máslem…ale to tak, že do všeho 3× kousne a konec…včetně tvaroháčka, kterého dojídám snad pravidelně.

Ve školce mívají různé pomazánky, taková ta školková klasika..takže jako doma, několikrát kousne, ušklíbne se a dál nejí. Občas jí tam něco zachutná, že se učitelka diví, ale aplikovat to doma…tak mi na to říká „ale to jím jenom ve školce“.

Obědy to samé, brambory, těstoviny není problém, maso většinou také ne…horší jsou ryby, zelenina, ovoce, různé přílohy jako špenát, zelí atd. Ale nedejbože, aby byla nějaká divná omáčka a dotýkala se masa. :pocitac:

Ale je úžasné, jak mi někdy říká, když ji vyzvedávám…„A maminko, já snědla oběd a byla jsem si i přidat! Opravdu si nevymýšlím.“ :mrgreen: Polévky ty nejí vůbec, protože obsahují divné červené věci.

Z ovoce jen jablíčko. A jednou se přemohla a snědla segedín. Ale prý „to stačilo, bylo to lahodné, ale už na to nemám chuť.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat