Jake normální jídla s vámi ji dítě?

113
30.3.21 14:32

Jake normální jídla s vámi ji dítě?

Ahoj, jaká jídla, které varite s vámi jí i vaše děti? Malému je 9mesicu a podle doktorky už může jíst s námi, samozřejmě bez nějakého velkého kořenění..? Jen pro inspiraci :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1074
30.3.21 14:36

Syn od skoro 8m jí s náma, protože když jsem vařila jemu zvlášť tak to odmítal..:/ teď má 17m, a jí naprosto všechno, kromě zelí, to teda jí kedlubnové..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
30.3.21 14:37

@Sallema jaká třeba? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8007
30.3.21 14:41

Tak unás třeba bylo, kaše kuře, rýže kuře, nebo zeleninová polévka, vývar.. fíle brambor
Co teda jsem nedávala, co jsem sama cítila, že ne spíš takové ty těžké jídla jako guláškovka, a nebo různé zabijačky,
Ted si myslím, že je trend různých krému ještě před 10 lety co kluk měl ten rok a něco, tak moc třeba nejelv ani na běžné vaření různé brokolicové a růzé dýnové atd.. Ted se to vaří běžně..
Co unás měl kluk rád jen nápad.. uvařit trochu mrkve brambory květák, malinko, na krajíček špičku nože máslo, aby to nebylo hutné a mixnout na krém.. to milovalNěkdy jsem mu tam dala i petrželku.. Jinak kousky měl běžně, a le tento krém měl fakt hodně rád

Příspěvek upraven 30.03.21 v 14:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
30.3.21 14:42

Tak v 9ti mesicich jedly obe deti jen ty masozeleniny, pripadne ze sklenicky podle veku. Jist to samy co my, zacaly az po roce veku..a hlavne omacky ( kure na paprice, ptacek, rostena) do toho ryze, brambory nebo testoviny. Pak polivky, vyvar, kvetakovou, brokolicovou.. a dcera mela rada suchy testoviny s parmazanem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
30.3.21 14:46
@Janasas
@Janasas píše:
Tak unás třeba bylo, kaše kuře, rýže kuře, nebo zeleninová polévka, vývar.. fíle brambor
Co teda jsem nedávala, co jsem sama cítila, že ne spíš takové ty těžké jídla jako guláškovka, a nebo různé zabijačky,
Ted si myslím, že je trend různých krému ještě před 10 lety co kluk měl ten rok a něco, tak moc třeba nejelv ani na běžné vaření různé brokolicové a růzé dýnové atd.. Ted se to vaří běžně..
Co unás měl kluk rád jen nápad.. uvařit trochu mrkve brambory květák, malinko, na krajíček špičku nože máslo, aby to nebylo hutné a mixnout na krém.. to milovalNěkdy jsem mu tam dala i petrželku.. Jinak kousky měl běžně, a le tento krém měl fakt hodně rádPříspěvek upraven 30.03.21 v 14:44

U nás polivky téměř vůbec nechce, pár lžiček a konec.. Kaši a kuře měl, ráda bych nějakou tu omáčku možná teda kuře na paprice nebo králík :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
30.3.21 14:46

Tak brzy?
V teto dobe syn jeste poradne nejedl ani maso… varila jsem mu zvlast do roku a pul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
30.3.21 14:49
@VitaminC píše:
Tak brzy?
V teto dobe syn jeste poradne nejedl ani maso… varila jsem mu zvlast do roku a pul.

Je na um téměř od narození, takže s příjemama začal brzy a nemá s tím problém :palec: je to docela jedlík..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8007
30.3.21 14:49

@VitaminC já taky začínaka spoíš tak okolo toho roku, ale každý to vidí jinak,.,. Švagrová ta jela od 7 měsíců jak normální vaření, tzn,. klidně knedlik zelí, maso pečené..
Kluci mají ted 12 let, nikde žádné vedlejší příznaky nejsou, ale prostě já tehdy dát toto našemu, tak má přibabol, ten byl hodně na jídlo háklivy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
30.3.21 14:52

@Janasas To nebylo nic zleho. Ja se fakt jen divim. Syn uz ma devet a ja jsem tehotna, tak mapuju situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1074
30.3.21 14:53

@Michaelaa90 všechno kure, omáčky rajská, svíčková, špagety, zemlovku. Vše méně korenime. Jediné, co dostal později byl řízek a bramborový salát měl ve své uprávě na Vánoce. A z hub jen žampiony v omáčce nebo polévce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8007
30.3.21 14:54

@VitaminC já to taky nemyslím, zle…, někdo dává dřív, protože si i dítě třeba víc řekne o zeleninu maso..
U nás kluk nejedl v roce a půl maso tak okolo taky ženské, málem do mdlob, ale on si dal jenom třeba rýži s kompotem.. maso mi začal později
Druhý ten natahoval ručičku pomalu v 5 měsících na všechno, tam jsem musela zakročit co jo a co ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8007
30.3.21 14:56

@Sallema u nás tak stejně, kromě hub, a n´vnitřnosti- jako játra a tak.. a salát taky jsme zařazovali opatrně.. U prvního, druhý to byl jiný problém :mrgreen: to jsem jedla tajně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8007
30.3.21 14:58

A ted nejedlík, toho musím krotit, protože si rád pojí- 12 let a ten co natahoval ručičku, a pořád něco, i co nemohl, tak ted jsem ráda, že mi sní celou polévku.. Ono se to změní.. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1074
30.3.21 14:59

@Janasas játra měl ve vývaru ve formě knedlíčků kolem roku. Teď minulý týden měl poprvé omáčku z kuřecích jater.
My jen nemůžeme dávat vajíčka na večer, to mu vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat