Dvouletý jí jen rukama

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
41
8.4.21 20:46

Dvoulety ji jen rukama

Ahoj vsem, je tu nekdo, komu dite jeste v bezmala dvou letech nejedlo lzici ani vidlickou? Syn to uz celkem umi, kdyz chce - ale on nechce :) Nejradsi se ve vsem hrabe rukama. Kdyz mu lzickou jidlo naberu a dam mu ji do ruky, tak si ji vesmes nasmeruje spravne do pusy. Ale sam pribor ignoruje. Nenutim ho. Budou ho, myslite, motivovat deti v jeslickach (chystame se na podzim)? Diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
356
8.4.21 20:51

Syna jídlo nezajímá, takže i v 2,5 letech sotva použije příbor. Nějak to nehrotím, vývojově je v pohodě a neznám žádného normálního člověka, co by se to jednou nenaučil. Jen to může být problém v jesličkách - nevím, jak tvůj prcek, ale můj by byl klidně schopen prostě nejíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12445
8.4.21 20:51

Naší malé budou dva v létě, lžící jist umí, vidlička ji nebaví. Beztak se ve všem čvachtá rukama a téměř čtyřletý syn to po ní strašně rád opakuje. Po jídle to u nás vypadá jak v prasečím chlívku :cert: a je pravda, že když chodily oba dva do školky / jeslí, tak to tak hrozné nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
8.4.21 20:58

@Trashpanda Syna jidlo prakticky od narozeni zdrzuje, coz s tim pravdepodobne souvisi. Nema na to trpelivost, nejradsi by hned zas utikal zkoumat. Je to asi hlavne o motivaci, jedlici se s tou lzickou asi uci ochotneji, protoze jim pomuze rychle dosahnout cile - jidla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
8.4.21 20:59

@Aduš8 Taky bych ho nejradsi celeho potahla igelitem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
8.4.21 21:02

Česká republika za pár let krachne a vrátíme se k monarchii, bude to král! :think:

• Citovat
  • Nahlásit
12445
8.4.21 21:11

@Morfeuss hele, takhle je to k smíchu, ale já jsem vytočená do vrtule každé ráno, poledne i večer. Převléknu je a oni vstávají od snídaně jak prasátka. A to má malá ten bryndák s rukávy, syn z něj už vyrostl, má jen normální. Pokaždé se prostě zakydají. Já se fakt těším, až tohle období skončí, pro mě je to fakt otročina :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
8.4.21 21:13

Dcera bude dva roky mít v létě. Nejradši se nechá krmit, vždycky mi poda lžičku, řekne máma a čeká. Když nic, je schopna nejist. Teď jsem ji aspoň v podstatě donutila do fáze, ze ja ji naberu jídlo na lžičku nebo napichnu na vidličku a ona si ho sama da do pusy. Rukama ji jen někdy, většinou to, co nemá.. :mrgreen: no snad ji to nevydrží dlouho, někdy se to naučit musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 21:13

Mám dceru, která ve školkovém věku nejraději jedla rukama. Nejspíš klidně i polívku, ale to jsme jí nedovolili. V první, druhé třídě netuším, jak v jídelně jedla příborem, protože doma tak maximálně napíchla knedlík či maso na vidličku a okusovala ho. Léta se ji snažím naučit tyto nástroje používat, ale to ji hrozně prudí a zřejmě nechápe, k čemu je to dobré.

A jestli ho k tomu budou motivovat v jesličkách - těžko říct, já myslím, že naše učitelky a vychovatelky v MŠ ani na ZŠ si zrovna tohohle nijak nevšímaly.

• Citovat
  • Nahlásit
12445
8.4.21 21:14

@Morfeuss s tímhle až tak nesouhlasím, já mám dva žravce, ale právě ten příbor je strašně zdržuje, ještě to s ním někde tak rychle, takže bagrují rukama :lol: když jí syn lžící a nebo vidličkou a náhodou to vyklopí a nebo špatně napíchne, následuje srdceryvná scéna :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat