Krmení překrmování ublinkávání

Anonymní
7.4.21 21:06

Krmeni prekrmovani ublinkavani

Zdravím, chci se zeptat máme 5 mesicni mimčo. Doktorka říkala ať začneme s kaši mrkví jenže prcek je ztoho nevrlej. A teď začíná často ublinkavat. Krmime UM od narození ted pije 150ml cca 5-6× denně stim že poslední jidlo ma kolem 20:00 a spi v klidu do druhého dne do 9hod. Ale přes den semtam dost ublinkava hlavně když si lehne a začneme blbnout. Když to vyhodí ven většinou to je jako krupice není to tím že pije dost??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5115
7.4.21 21:17

Kaší z mrkve?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
7.4.21 21:34

Ono jak se hýbe tak se mu to prostě vrací to tak je… Za nás mám zkušenost, že mi ubkinkne když je přežraná.. :think:
A s těmi prikrmy to musíš zkoušet… Být trpělivá ber to tak že do teď měl z láhve mléko musí se to naučit… Nevím jak krmis mlékem ale mě se, když přikrmují osvědčilo mít mimco jako když kojim/ krmím v sedé na sobě, hlava vyvýšená obejmu ji rukou, zároveň ji držím ruku aby mi do toho nemohla zasahovat aby to nebylo všude…musíš to prostě zkoušet, ale hlavně nenutit 8) :kytka: to se poda. mě trvalo měsíc než mi malá vezme 70 gramu přikrmu a postupně to navyšují… :dance: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10507
7.4.21 21:48

Co presne, kolik a jak casto davas jako prikrm…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
7.4.21 23:11

@Lucie_Sx začaly jsme mrkev 2,3 lžičky ale jak byl ztoho nevrlej tak jsme přestaly na 3 dny a zacly dávat kasi od kendamilu. Jinak dáváme zatím jen kolem té 12té hodiny 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
8.4.21 08:57

Nevím kolik malej váží, ale nemyslím si že by pil hodně. My třeba po jídle máme vždycky půl hoďky klid a jen leží (max si v postýlce s něčím v klidu hraje), nějaké blbnutí a cvičení nejdřív hodinu po jídle. I tak ale někdy ublinkává :nevim: S těmi příkrmy by se to mělo zlepšit.
Taky mám trvalo než začala jíst, osvědčilo se mít ji na klíně a jíst s ní :mrgreen: (mám svou misku kam si dám trochu příkrmu a nejdřív jím já, pak nabídnu jí)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
8.4.21 09:02
@KybliceEk píše:
@Lucie_Sx začaly jsme mrkev 2,3 lžičky ale jak byl ztoho nevrlej tak jsme přestaly na 3 dny a zacly dávat kasi od kendamilu. Jinak dáváme zatím jen kolem té 12té hodiny 🙂

Nejsem si jistá jestli je dobré začínat kaší :think: myslela jsem že kaše se dává u hladových děti k příkrmu, ale nevím no. Jestli má teď sladkou kaši tak aby vzal nějakou zeleninu na milost… Nám říkali začínat tím nejmíň chutným :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 09:40

@Jaaanča váží 7kg nepřijde mi že by měl hlad. Ja si myslím ze by mu i stačilo to mliko :D ale zase nechceme začít pozdě. Ale on to občas vyhodí i po hodině a půl. I po 2 hodinách. No uvidíme snad se to zlepší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 09:42

@Jaaanča doktorka rekla že to je jakože jedno čím začneme ale lepší je tu mrkev atd… ale na kaši nám taky nic neřekla že třeba dát až později. Tak uvidíme teda :) snad ten náš loupežník se zlepší :D

• Citovat
  • Nahlásit
546
8.4.21 10:19
@Anonymní píše:
@Jaaanča váží 7kg nepřijde mi že by měl hlad. Ja si myslím ze by mu i stačilo to mliko :D ale zase nechceme začít pozdě. Ale on to občas vyhodí i po hodině a půl. I po 2 hodinách. No uvidíme snad se to zlepší.

Tak mléka má tak akorát, určitě ne hodně. Ze začátku ty příkrmy jen ochutnávají, pár lžiček a dokrmit mlékem co vypije, až sní třeba celou skleničku tak můžete jednu dávku mléka vynechat.
Mně všichni říkají že ublinkávání u miminek je normální. Některá zvrací i obloukem, to jsem ráda že „jen“ ublinkává. Určitě se to zlepší.

Ono asi co doktor to jiný názor, nám říkal nezačínat ani mrkví právě protože dětem chutná a pak jinou zeleninu nechtějí :nevim: Ale myslím že spousta dětí právě mrkvičkou začíná. Chce to trpělivost a jen zkoušet, nenutit ať k tomu nemá vyloženě odpor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 10:32

@Jaaanča dobře 🙂 no uvidíme zkusíme zas vrátit tu mrkvičku. A nebo je nějaká zelenina kterou se může začít? Nám právě říkala např 3 dny dávat jen mrkev pak přidat brambor pak maso.. tak mě teď napadá je nějaká jiná zelenina co je třeba dobre stravitelná? Mě ta mrkev přijde že se hůř stravuje jestli není tezka na něj a pak je takové nevrlej. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
546
8.4.21 11:43
@Anonymní píše:
@Jaaanča dobře 🙂 no uvidíme zkusíme zas vrátit tu mrkvičku. A nebo je nějaká zelenina kterou se může začít? Nám právě říkala např 3 dny dávat jen mrkev pak přidat brambor pak maso.. tak mě teď napadá je nějaká jiná zelenina co je třeba dobre stravitelná? Mě ta mrkev přijde že se hůř stravuje jestli není tezka na něj a pak je takové nevrlej. :nevim:

Klidně zkuste tu mrkev, říká se teda že staví, ale jinak by neměl být problém. My jsme jeli dýni, batáty, pastinák, mrkev. A pak jsme zkusili i hrášek a brokolici ikdyž někdo říká že se dává až dýl. Vždy jen pár lžiček, 2-3 dny jedna zelenina, pak jsme je zopakovali a dali už půl sklenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10507
9.4.21 00:53
@Anonymní píše:
@Jaaanča dobře 🙂 no uvidíme zkusíme zas vrátit tu mrkvičku. A nebo je nějaká zelenina kterou se může začít? Nám právě říkala např 3 dny dávat jen mrkev pak přidat brambor pak maso.. tak mě teď napadá je nějaká jiná zelenina co je třeba dobre stravitelná? Mě ta mrkev přijde že se hůř stravuje jestli není tezka na něj a pak je takové nevrlej. :nevim:

Na mrkev bych se vykaslala. Muzes zkusit dyni, bataty, avokado, ja davala ze zacatku silny domaci vyvar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14234
9.4.21 09:55

Kase je moc tezka na zalidek pro taktp male deti, davat radsi az pozdeji, stejnak dite jen zaplacne a nic mu neda.
My zacaly s kasi az od 8.mesice a na snidani.
U jedne dcery jsem to zkousela jako nezkusena matka brzy a vecer, no zvracela jak blazen, pak jsem si neco o tom nacetla a vyradila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat