Jídelníček 6,5m miminka

22
11.4.21 10:59

Jídelníček 6,5m miminka

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak vypadají jídelničky vašich 6-7m miminek?
Malá má nahrazený oběd a začínám dávat maso. Sní cca 180g někdy méně.
Celkově to je jedlík a co ji udělám mléko tak vypije do dna. Drobek to taky není. Má 6,5 a 8,4kg.
Bojím se abych ji nepřecpávala.
Nemáme ještě zavedené ovoce, co dávate ke svačině před obědem? Celou dávku UM? Kolik UM by měla miminka v tomto věku vypít za celý den?
U nás cca takto:
5h 210ml
8h 210ml
11:30 zelenina 180g
15:30 210ml
19:30 240ml

Někdy se probudí ve 3 na mléko a vstáva kolem 6 tak se to trošku posune
Jí v 7 mléko a do 12 ji chci dát oběd.
Ale co mezi?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3014
11.4.21 11:03

Ovoce, od osmýho měsíce s jogurtem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.21 11:24

Nastrouhané jablicko, rozmackany banán…My jsme měli stejný jídelníček jako vy až do osmého měsíce. Mlíko a jenom oběd, nic mezi jsem nedávala (dcera ani nechtěla, odmitala). Jenom do vecerniho mlíka jsem ji dala lžičku nemlecne kase, aby to měla trochu hutnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10929
11.4.21 11:53

No mas v 8 mleko, pak zeleninu a pak mleko az v 15.30.
Trochu bych si byt tebou pohlidala ziviny a obsah dulezitych latek, zelenina je hodne chude jidlo, je to defacto jen vlaknina a vitaminy. Dbala bych hlavne na obsah tuku a i nejake ty sacharidy, protoze ta mezera od 8 do skoro 16 mi prijde fakt hodne na to, aby to dite bylo „bez energie“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
11.4.21 12:57

@Lucie_Sx

Někdy jak se vzbudí v těch 7 dám ji mléko v 10 taky a zelenina kolem te 13h. A pak cca 16h a 19h. Takhle se budí pokud se vzbudí na mléko už ve 3 ráno. To ji udělám ze 150ml.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10929
11.4.21 13:30
@Nikis27 píše:
@Lucie_SxNěkdy jak se vzbudí v těch 7 dám ji mléko v 10 taky a zelenina kolem te 13h. A pak cca 16h a 19h. Takhle se budí pokud se vzbudí na mléko už ve 3 ráno. To ji udělám ze 150ml.

Jo, ale zelenina nema ani tuky, ani sacharidy. Proto bud dopit mlekem, nebo je pridat do te zeleniny. Samotna zelenina neni zadne jidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8278
11.4.21 13:46

Dnes má 7 měsíců, takže podobně stará. My jedeme převážně UM a na oběd dostává zeleninu s masem. Teď momentálně má zeleninu s masem a těstovinou- vše samozřejmě mixované. Zítra bych zkusila ten žloutek zamíchat do stravy. Na večer dostává špaldovou kaši a pak ještě, co snese, tak UM. Snažíme se i během dne, aby se napila i vody. Podáváme kojeneckou, převařenou, vychlazenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
11.4.21 15:46

@sharunka03
Vodu, čaj taky zkouším ale moc nechce. Z láhve vůbec, trošku si dá ze lžičky.
Já včera teprve zkusila prvně maso kuřecí.
Pak cca za 3týdny asi to ovoce.
A právě jsem myslela, že může už mít jednu dávku odpolední nahrazenou právě obědem zeleninou.
Dnes třeba snědla 200g brambor, batát, řepa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10929
12.4.21 02:37
@Nikis27 píše:
Dnes třeba snědla 200g brambor, batát, řepa.

Dej do toho tuk - kvalitni za studena lisovany olej, nebo maslo, ghee. Nebo zloutek.
Muzes pridat i dobre stravitelne bezlepkove sacharidy, treba jahly.
Nebo tu zeleninu rozmixuj v kvalitnim domacim dlouho tazenem vyvaru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
12.4.21 05:13

My máme UM, UM, k obědu zeleninu + začali jsme s masem a lepkem (těstoviny) + k tomu co si vypije UM, UM, UM, UM :D
Chystám se začít s ovocem ke svačině. Po příkrmu ale dávám vždy ještě mléko. Ta naše je naopak nejedlík a má o 2kg méně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
12.4.21 06:19

@Lucie_Sx

Dávam řepkový nebo olivový olej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1038
12.4.21 06:43

A to dávkování um máš uvedeno takto na krabici? 240ml mi přijde hodně, tolik dávám teď v roce.
Jinak, dcera v této době měla ráno mléko, dopo přesnídávku, k obědu masozeleninovy příkrm, odpoledne a na noc um. Brzy jsme dali kaši na snídani a takto to měla až do roka. I teď v roce mívá ke svačině um a večer jen um. Zkoušeli jsme zavést obyč večeři, ale bez úspěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
12.4.21 07:34

@Mediula

Dávam Kendamil dobírám 1 a je tam při 4dennich dávkách 7 odměrek na 210ml. To dávam jen na večer. Jinak má ze 6 odměrek. A vypije to pokaždé do dna. Buď neví kdy má dost a pije dokud teče 🤷🏼‍♀️ Když jsem dala z 5 tak ji nestačilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.21 09:12
@Nikis27 píše:
@MediulaDávam Kendamil dobírám 1 a je tam při 4dennich dávkách 7 odměrek na 210ml. To dávam jen na večer. Jinak má ze 6 odměrek. A vypije to pokaždé do dna. Buď neví kdy má dost a pije dokud teče 🤷🏼‍♀️ Když jsem dala z 5 tak ji nestačilo.

Je to pouze doporučení, určitě dávej podle potřeby dítěte. Já když udělám víc než chce, tak to proste nedopije a hotovo😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8278
12.4.21 17:53

@Nikis27 jo jasný, tak postupně, to má čas, šikulka :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu