Správně střídat prsa při kojení

44
15.4.21 01:38

Správně střídat prsa

Ahoj ženy :mavam: mám doma pětitýdenniho chlapečka, prospívá hezky. Kojim z obou prs, někdy střídám dle potřeby. Ale chci se zeptat.. doktorka říkala kojit z jednoho jedno kojení a pak z druhého druhé kojení (skrz tvorbu zadního-tucnejsiho mlicka)..ok, to chápu ale MOJE OTÁZKA Zní :think:. :mrgreen: ON se mi teda po dvou hodinkách vzbudí, kojim z levého (nalitejsi)..saje třeba 15minut, odrihneme, prebalime, mazlime a pak jde spinkat..mám po další hodince přiložit hned k pravému nebo se musí ještě přiložit k tomu kde jsme skončili? Jo a když příložim k tomu, kde jsme skončili tak..on si asi řekne že je to málo že mám zas přiložit k pravému že? :mrgreen: nebo se prostě nevracet a vždy jen z jednoho a následně z druhého? Díky za objasnění a pěkný den, pěknou noc :think: :think: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
204
15.4.21 05:04

Já prsa střídám. Ve dvě levé, ve čtyři právě, v šest levé apod. :palec: Občas si teda vezme z obou, tak pak zase začínáme kojení tím dalším.
Plus teda tak od pátého měsíce občas preferuje levé prso, takže je několikrát za sebou. To je ale prý normální, protože cítí srdce. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
15.4.21 05:54

Ja mam tydenni a kojim 15minut prave, 15mimut leve :nevim: kojim co tri hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
15.4.21 07:12

Jaké zadní-tučnější mléko? Žádné přední a zadní mléko neexistuje. V prsu nemáš žádnou přepážku, která by to ohraničovala a navíc při sání samotném vzniká další mléko. Časté střídání prsů se doporučuje na začátku kojení kvůli tvorbě mléka, protože při kojení tělo vylučuje oxytocin. Navíc jsou prsa hodně nalitá a pokud jsem je neprostřídala, okamžitě jsem to poznala. Prso jak kámen :roll: Po pár měsících, kdy už nejsou prsa tak nalitá a nekojí se tak často, mi už bylo jedno, z kterého zrovna kojím. Syn byl nenažranec, kojila jsem ho z obou většinou z toho začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7475
15.4.21 07:23
@Lizzie001 píše:
Já prsa střídám. Ve dvě levé, ve čtyři právě, v šest levé apod. :palec: Občas si teda vezme z obou, tak pak zase začínáme kojení tím dalším.
Plus teda tak od pátého měsíce občas preferuje levé prso, takže je několikrát za sebou. To je ale prý normální, protože cítí srdce. :nevim:

Zajímavé, to jsem ještě neslyšela, že by to bylo kvůli tlukotu srdce matky. Já kojím třetí dítě a poprvé se mi stalo, že opravdu to levé je o dost oblíbenější, takže pravé máme jen na dokrm :D Taky mám mezi nimi rozdíl tak dvě velikosti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
15.4.21 08:27

@Dinomama A nejhoršína tom je, že tyhle bludy z úst vypouští zdravotník. Jak ty vyděšené maminky mají pak normálně fungovat.
Perlička je, když ještě řekne dr. ať kojí 15 minut co tři hodiny. Dítě vzbudit. Laktační osvěta všem dr. by neškodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
15.4.21 09:04

Tak zkoušej jak vám to vyhovuje, jestli mu to jedno prso stačí…Me se třeba vůbec nenalévají prsa, jen po delší pauze v noci. Takze kojim na jedno kojení z obou.Mala si očividně vytáhne všechno protože jí je 7 měsíců a a přibírá mi kilo měsíčně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
15.4.21 09:11

@Michelle_M Opravdu jsem to četla, hledala jsem to, protože mám stejný problém. Levé frčí a pravé jen závidí. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
15.4.21 09:31

@Lizzie001 to je krásné :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
15.4.21 09:52

Ano, složení mléka se během kojení mění. Alespoň u mě určitě. Že začátku teče skoro voda a na konci pak krásně bílé mléko.
Ale jinak kojit dle potřeby, čas krátit jen kdyby moc ublinkával.
Já jsem celé šestinedělí kojila tak, že se Malá vzbudila, já dala jedno prso, pak jsem přebalila, nechala kopat, hrát si, pak jsem nakojila z druhého a šlo se spát. No a pak jsem přešla na systém kojení levé, hrát si, spát, hrát si, když má hlad, tak kojení pravé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13963
15.4.21 11:04
@nikive píše:
@Dinomama A nejhoršína tom je, že tyhle bludy z úst vypouští zdravotník. Jak ty vyděšené maminky mají pak normálně fungovat.
Perlička je, když ještě řekne dr. ať kojí 15 minut co tři hodiny. Dítě vzbudit. Laktační osvěta všem dr. by neškodila.

Jojo, moje doktorka se sestrou na tom trvaji taky, a to je sestra údajně laktační poradkyně. Když dcerka hur přibírala a ja přiznala (to jsem ještě nevěděla, ze o vsem ohledně vyzivy a vychovy musím lhát), že kojím na požádání, což bylo kazde 2,5h, nikoliv 3+, tak mi rekly, ze za to muzu sama, protoze se mi kvůli tomu netvoří zadní mliko a dítě jsem prakticky vyhladověla :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13963
15.4.21 11:09

@Denjsa K tomu kojení, ja v šestinedělí kojila z obou, po šestinedělí nebo mozna druhy mesic, když se laktace ustálila, kojila jsem jedno kojení z praveho, dalsi z levého… I kdyby to bylo po hodince. Nekdy to nestačilo, hlavne kdyz byla nejakja nepohoda, takze jsem klidne dokojila jeste z druhého prsa (ne, ze by mliko došlo, ale z nalitejsiho to lepe tece a je to menší dřina).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
15.4.21 12:48

:think: ok holky. No hold to Teda Budu nechávat jak to cítím a jak to vyhovuje i malému. Nehledat v tom žádnou vědu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14356
15.4.21 13:52

@Denjsa já jsem střídala, jedno kojení pravé, další kojení levé a někdy se pak vztekali u jednoho, tak dostali i druhé ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5535
15.4.21 14:07

@Denjsa

hmm, návod na použití asi nikde není… :lol:

ale co se mě osvědčilo…striktně od začátku jsem krmila jen z jednoho a střídala, děti se samy nastavily po cca 3 hodinách a jelo se po cca 3 hodinách, přesně střídání jak na orloji
den noc, neustále, byly jak hodinky…všechny / i když každé bylo jiné, v tomhle byly naprosto stejné všechny /

nikdy jsem nezažila ani u jednoho koliku, ani náznak, žádné problémy s bříškem…fakt to fungovalo pěkně, takže za mě…spokojená mimina…střídat a super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat