10letá dcera nechce do nového bytu

Anonymní
9.10.19 11:35

10ti leta dcera nechce do noveho bytu

Jdu si pro radu, jelikoz nevim co delat. Nedavno jsem se rozhodla opustit manzela po urcitych problemech, nasla jsem si novy byt, ktery jsem nove a krasne zaridila. Mam 2 deti, starsi dceru z predchoziho vztahu a mladsi ze vztahu nynejsiho, ktere se rozpada. Mladsi dcera vzala vse v pohode a prestehovala se, ale starsi dcera, ktera je jeste k tomu ve stridave peci u otce, odmita spat v novem byte a ja nevim co s tim. Dela hystericke sceny, ze bude radsi u taty, ze tam semnou a se sestrickou nebude. Nakoupila jsem jim vse nove, pokojicek maji fakt krasny. Ale co s tim? Dcerku mam nutit? Nebo ji mam nechat az bude chtit sama? Pripadam si jako nejhorsi matka na svete. Kdyz se dcerky zeptam, proc tam nechce byt, tak rekne, ze nevi a nic z ni nemuzu dostat. Proto se ptam, co byste radily? Mam ji i pres hystericke sceny nechat u sebe nebo naopak ji mam dat cas a at do te doby zije u otce? Ale abych ji neztratila uplne

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22291
9.10.19 11:42

Co navrhnout střídavě? Co na to otec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5816
9.10.19 11:42

No, v tomhle bych neustoupila, i přes hysterické scény by se prostě přestěhovala. A nerušila bych střídavku na výhradní péči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7115
9.10.19 12:00

No, je to těžký, ale asi bych vydržela ty scény, ona si zvykne. V tomhle bych neustopila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9164
9.10.19 12:11

Asi bych se z ní snažila dostat odpověď na otázku „proč“. Když mi děti odpoví „nevím“, tak se jim snažím vysvětlit, že jim nemohu pomoci, dokud nepochopím, co je za problém. U nás teď aktuálně synovo „nevím, proč se bojím sám doma“ (podotýkám že přes den a maximálně 30 minut) :roll:
Ale stěhování je něco tak důležitého, že těžko můžeš mávnout rukou a o pár měsíců to odložit (jako já). Zkusila bych jí nabídnout, jestli si nechce pokojíček vyzdobit po svém (pomáhala ti se zařizováním?) a na spaní tam trvala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
9.10.19 12:24

To je těžký. Holčičce se v podstatě rozpadla už druhá rodina. Možná právě to, že má v pokojíčku všechno nové je ten problém… Cítí se nejistě, neumí si s tím poradit… Asi to bude chtít fakt pořádný pohovor, aby se v situaci lépe orientovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14115
9.10.19 12:29
@Anonymní píše: .. Kdyz se dcerky zeptam, proc tam nechce byt, tak rekne, ze nevi a nic z ni nemuzu dostat. Proto se ptam, co byste radily?…

Ptala ses jí, co z toho, co má doma, jí chybí v novém bytě? Netrvej na okamžité odpovědi, nech ji o tom popřemýšlet. (To je stejná otázka, ale můžeš na ni dostat jinou odpověď než na pouhé proč.) Problém může být třeba i to, že tam nemá svoje kamarádky. U mých neteří byly chybějící kamarádky po přestěhování NEPŘEKONATELNÝ problém. Jejich rodiče z toho byli na prášky - holky dávaly velmi důrazně najevo, že nový dům nesnášejí a chtějí zpět do starého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55583
9.10.19 12:38
NO, řekla bych, že to bude zástupný problém. asi má problém s celou tou situac a toto je pro ní jediná možnost, jak to dát najevo.
U mého syna by pomohlo mu dátě třeba 2 týdny oraz, netlačit ho, nebavit se s ním o tom, prostě čas na opadnutí emocí.
Ideálně to udělat předem, dokud jsme v původním bydlišti.
pokud ta možnost už není, tak ho s předem jasně daným časovým intervalem nechta třeba těch 14 dní u táty. Ale pak třeba i na sílu vzít do nového domova.
@Šáruší píše:
No, v tomhle bych neustoupila, i přes hysterické scény by se prostě přestěhovala. A nerušila bych střídavku na výhradní péči.

A kdyby to bylo obráceně, nechtěla ve střídavce k otci, tak by jí tam na sílu taky táhla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21074
9.10.19 12:50

Já bych s ní šla do psych. poradny.

Je to pro ni těžké, jestli by opravdu nebylo lepší respektovat její přání bydlení u otce?

Zřejmě si u tatínka připadá jistější, že je to tam stabilnější, nakonec, proč by se nemohla sama rozhodnout… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8870
9.10.19 12:52

Tohle nevyresis sama. Musite si k tomu sednout ve trech. Dcera, ty a jeji otec. Stehujete se daleko? Bude chodit do stejne skoly? Bude v se moci vidat se svymi kamaradkami? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7204
9.10.19 12:57

Nemůže s ní promluvit i manžel? Snad se bavíte ještě normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55583
9.10.19 12:58
@pannda píše:
Nemůže s ní promluvit i manžel? Snad se bavíte ještě normálně.

No, tak manžel s tím asi nemá už moc společného. Ten končí, není otec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2880
9.10.19 13:01

Jako dítěti mi naši pořidili velkou novou postel. Taky jsem měla hysterak. Deti nekdy zmeny snáší špatně. Jenze nasi se se mnou nebabrali. Proste starou vyhodili a bylo. Spat jsem v nove musela a casem si ji zamilovala. O necem se s detmi diskutuje a o necem ne. Vim, ze resite vic než hloupou postel, ale ja bych dceri rekla, že jí miluju a že nezalezi na tom, ze bydlite v novém, hlavně, že budete spolu. Domov je tam, kde je rodina. Neustupuj! A neprojevuj nejistotu. Ona to vycítí a bude se snažit prosadit svou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5816
9.10.19 13:06
@Lama Lama píše:
NO, řekla bych, že to bude zástupný problém. asi má problém s celou tou situac a toto je pro ní jediná možnost, jak to dát najevo.
U mého syna by pomohlo mu dátě třeba 2 týdny oraz, netlačit ho, nebavit se s ním o tom, prostě čas na opadnutí emocí.
Ideálně to udělat předem, dokud jsme v původním bydlišti.
pokud ta možnost už není, tak ho s předem jasně daným časovým intervalem nechta třeba těch 14 dní u táty. Ale pak třeba i na sílu vzít do nového domova.A kdyby to bylo obráceně, nechtěla ve střídavce k otci, tak by jí tam na sílu taky táhla?

Kdyby to bylo opacne, pochybuju, ze by otec rekl bydli si u mamy, kdyz se ti nelibi nas novy byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55583
9.10.19 13:07
@Šáruší píše:
Kdyby to bylo opacne, pochybuju, ze by otec rekl bydli si u mamy, kdyz se ti nelibi nas novy byt.

To není odpověď na mou otazku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama