13 měsíční chlapeček

Anonymní
26.10.20 20:10

13 měsíční chlapeček

Zdravím holky, mám dotaz. Syn 13 měsíců, nar. předčasně v 35tt, je šikovný, snaží se chodit, hezky si hraje, prospívá, reaguje na podněty, na jméno slyší, když řeknu jdeme ham ham, nebo hají když má spinkat - rozumí. Říká máma, brm brm, slabikuje různě ta-ta, pa-pa. Co mě trápí..hodně se směje, ale on se směje někdy i stylem, že kouká třeba na skřín a směje se…když na něho zavolám, koukne na mě, usměje se a pak se zase podívá na tu skřín a směje se. Jinak legraci normálně rozumí, hrajeme hru kuk, nebo když děláme berany duc, tak se směje…Oční kontakt má dobrý, s hračkami se hraje normálně, tančí na hudbu, nebojí se hlasitých zvuků, natahuje ruce, rád se mazlí, ukazuje…jen taky si všímám, že má takovy zvyk, že při tančení nebo když něco chce, tak hodně mává ručičkou jako celou, jen jednou. Jako když mává celou rukou, není to jako když ukazuje že lítá…s dr. jsem to zatím neřešila, na roční kontrole jí přišel naprosto ok. Nedělá to samozřejmě pořád, ale stává se to…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
281
26.10.20 20:16

Co se ti nezdá? Chceš mu dát nějakou diagnózu? Podle popisu, veselý, zdravý chlapec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9770
26.10.20 20:17

Normální dítě, vůbec nevím, v čem vidíš problém. Tak mu ta skříň přijde vtipná no :mrgreen: dcera se také směje všemu. Neboj se, je v pořádku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4404
26.10.20 20:17

A? Řešíš teda co? Dle popisu nevidím nic abnormalniho. Naopak, je moc šikovnej. Mává rukama spousta dětí, nechodí v tom věku taky spousta dětí, smějí ss téměř všichni. Dcera má 14 měsíců a občas se taky směje i když já vůbec netuším, čemu. Prostě ji něco rozesmálo. Vrcici autíčko, hybajici se stín za oknem… podle toho, co vypisuješ, tak se asi bojíš autismu, že? To je teď strašně moderní diagnóza, hledají a hlidaji to snad všechny matky, nechápu. Ale chce to hlavně klid. Nějaký ten auti rys má skoro každé dítě. Jde o to, nemít jich moc a dlouhodobě. V roce se ještě nic moc nepozná. Každopádně bych se na tvém místě nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13485
26.10.20 20:26

Neres kraviny, opravdu přehánís.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1964
26.10.20 20:26

Normální dítě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60867
26.10.20 20:28

Buď ráda, že je v pohodě, neasi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3221
26.10.20 20:33

8o 8o Normální kluk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24517
26.10.20 20:56

Neokousal doma nějakou rostlinku? Hele moje děti zase strašně rády koukaly do rozsvíceného světla, úplně fascinovaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65246
26.10.20 21:05

Nepozoruj ho tak :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1161
26.10.20 23:18

Mozna byses s lekarem mela poradit ohledne sebe, ta prehnana uzkost ohledne syna se muze zhorsovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
5.11.20 12:47

Je úplně normální. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu