Nočník! Ne a ne!

77
24.10.20 10:54

Nočník! Ne a ne

Ahoj :lol:
Chci se zeptat jak to máte u dvouletých s nočníkem :roll:
Synovi budou v prosinci 2 roky a když mu tedy podsunu ráno nočník, sundám plenku a posadím ho, vstane a odkráčí pryč. Jednou i začal plakat. Nechci mu to vůbec znechutit :oops:
jak ho nalákat? :lol: Máte nějaké tipy, triky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10650
24.10.20 10:59

Radim nocnik schovat a zacit az po 2. narozeninach. Mam tri deti, u prvniho jsem taky vnucovala predcasne a zbytecne (tlaky babicek, ja blba prvomatka), u dalsich jsem zacla ve 25m. Vsechny deti byly nakonec odplenkovane prave ve 25m behem par dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
24.10.20 11:16

@petisimi95 ještě k tomu nedozrál, vrať plenu a nočník vytáhni až po 2 narozeninách. Hlavně u kluků to někdy trvá. Ten můj na to přišel až v 2r a 8m, ale zase to bylo ze dne na den. Už jsem taky nevěděla co s ním. Ještě je malý, nehroť to. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
24.10.20 11:20
@Hobitka píše:
Radim nocnik schovat a zacit az po 2. narozeninach. Mam tri deti, u prvniho jsem taky vnucovala predcasne a zbytecne (tlaky babicek, ja blba prvomatka), u dalsich jsem zacla ve 25m. Vsechny deti byly nakonec odplenkovane prave ve 25m behem par dnu.

Presne to mam ja :lol: tlak moji mamy proc jeste nechodí na nocnik. Nechci mu to znechutit a má plenky, vlastne mi to vubec nevadi, ze je ma. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8483
24.10.20 11:32

Souhlasím, začala bych až po druhém roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
24.10.20 11:48

Také radím ještě počkat. Zkuste znovu třeba za měsíc. Nebo klidně nočník nabizejte ale netlacte na dítě. Znát to z vlastní zkušenosti dokud nebude samo připravené tak nepomůžou žádné sliby výhrůžky nic. Nebojte ono to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9316
24.10.20 12:00

Nenuť ho a počkej. Já se tak nechala ovlivnit okolím a tolik tlačila na pilu, že se nám malý seknul úplně. Budiž mu tři za měsíc, na nočník chodí až poslední 2 měsíce. A to měl mezitím už dva týdny období bojkotu, kdy to prostě dělal do kalhot schválně. S kakáním bojujeme dodnes a i to čůrání musíme hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10650
24.10.20 12:06

@petisimi95 To je oblibeny sport u prvnich deti. Co myslis - zeptal se nekdo u druheho nebo tretiho? Ani prd :mrgreen:. Mam pocit, ze kdyz jsem u dalsich deti hrde hlasila, ze jsou bez plen, tak to nikoho nezajimalo. Jo, nektere veci vedet driv. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3507
24.10.20 12:07

Taky se přidávám k odložení. Hrotila jsem to, když bylo synovi 22M, indianskou metodu. Neustále pocurany, protože si neříkal, vůbec z toho neměl rozum. Ve 26M si sundal plenu sám a začal chodit na záchod. Na nocnik vůbec. Ze dne na den a zcela bez nehod. Říká si vždycky, nikdy jsem nevěřila, ze to existuje, ale asi fakt jo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6864
24.10.20 12:40

Dcera ma 2r a 3m cca a odplenkovala se ted ze dne na den. I to vypada, ze v noci. Sice plenku davam, ale uz dve noci je bez pocurane plenky a na curani se budi sama, ani nemusim ja :) v lete chodila sama na nocnik, kdyz byla naha, jinak kalhotky pocurala, vubec ji nedoslo, ze to neni plina. Nechala jsem to pak byt a ted zkusila a hle, jde to :dance: na reci kasli. U nas jsem parkrat slysela spis od cizich na hristi treba, ze ma jeste plinu, fuuuj, ostuda… :roll: nechapu, proc to cizi resi. Pliny nam nekupuji a ani ji neprebaluji. Nechapu, ze si kazdy nehledi sveho.

Holky maji pravdu, prd na to, jeste je cas :) a ocividne zajem nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
24.10.20 13:06

Myslím, že u nás zabralo hlavně dlouhodobé vystaveni nočníku (bez posazovani), čtení knížek k tematu (např. Kubík bez nocniku) a otevřené dveře. Dítě na to musí dozrát, ale taky musí vědět, co na tom záchodě/nočníku dělat.
Malá na to přišla sama. Po radách tady jsme začali zlehka (po té, co si na nočník sama před koupáním sedla a hned to pustila), ale po pár dnech už byla bez pleny, dávám jen preventivně na spaní a ven, ale ani přes dopoledne a v noci už nečůrá (propojili jsme to s odstavem nočního kojeni). Venku jsme většinou déle a ještě není vytrenovana tak, abych ji stihla dostatečně rychle svléknout :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15922
24.10.20 13:07
@Hobitka píše:
Radim nocnik schovat a zacit az po 2. narozeninach. Mam tri deti, u prvniho jsem taky vnucovala predcasne a zbytecne (tlaky babicek, ja blba prvomatka), u dalsich jsem zacla ve 25m. Vsechny deti byly nakonec odplenkovane prave ve 25m behem par dnu.

Budu ti věřit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15922
24.10.20 13:10
@Aduš8 píše:
Nenuť ho a počkej. Já se tak nechala ovlivnit okolím a tolik tlačila na pilu, že se nám malý seknul úplně. Budiž mu tři za měsíc, na nočník chodí až poslední 2 měsíce. A to měl mezitím už dva týdny období bojkotu, kdy to prostě dělal do kalhot schválně. S kakáním bojujeme dodnes a i to čůrání musíme hlídat.

Dáváš plenku na ven?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15922
24.10.20 13:11
@Verurizeckova píše:
Taky se přidávám k odložení. Hrotila jsem to, když bylo synovi 22M, indianskou metodu. Neustále pocurany, protože si neříkal, vůbec z toho neměl rozum. Ve 26M si sundal plenu sám a začal chodit na záchod. Na nocnik vůbec. Ze dne na den a zcela bez nehod. Říká si vždycky, nikdy jsem nevěřila, ze to existuje, ale asi fakt jo :lol:

Tak tobě chci věřit úplně nejvíc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10650
24.10.20 13:28

@Bubla Bůčková Ja treba nikdy plinku na ven nedavala. Mela jsem pocit, ze by v tom ty deti mely bordel. Proste jsem jim jednoho pekneho dne (mam nastesti jarni deti) sdelila, ze budou bez plinky. Nevim ale, co bych delala, kdybych odplenkovavala uprostred zimy :think:. @Verurizeckova mela doma samozrejme ideal, ale zas nedoporucuji cekat prilis dlouho, jestli na to dite nahodou neprijde samo (znama mela bystrou sikovnou holcicku plne na plinkach do 4r, protoze razila teorii, ze si sama jednou rekne - na to bych zas koule nemela, ale proti gustu…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama