15tt a hematom

34
16.5.20 16:40

15tt a hematom

Ahoj holky, tak už jsem si myslela, že budu mít poklidný zbytek těhotenství a ono prdlajs :zed: Taková naivka…Jdu sem s dotazem, který se týká hematomu. Začalo to ve 12tt, kdy jsem večer začala krvácet čerstvou krví, po asi 2 hodinách to přešlo, tak jsem na pohotovost nejezdila. Ten den mi dělala doktorka stěr z čípku a říkala, že můžu špinit nebo i krvácet, takže jsem to přisuzovala tomu vyšetření. Dva dny jsem ještě malinko špinila a pak už nic.
Jenže týden na to hněd´ krev, zajela jsem na kontrolu, tam mi doktorka řekla, že mám malý hematom, dostala jsem progesteron. Celou dobu špiním hnědou krví. No ale teď ve středu to ze mě teklo jak z kohoutku (hnědá krev), jela jsem na pohotovost, tam mi doktorka řekla, že mám hematom 3 cm x 2,5 cm pod plodem, že pokud to je hnědá krev, nemusím řešit. Akorát klidový režim, progesteron 1-0-1 a Ascorutin. Prcek má CRL 8 cm. Momentálně jsem 14tt+4. Tak a teď k otázkám. Měla jste to některá podobně? Jak dlouho se vstřebával? Dá se to vstřebávání ještě něčím podpořit? Je dobře, že špiním, občas slabě krvácím? Nebo je lepší, aby se vstřebal bez špinění? A je normální, že mě pobolívá chvilkama v podbřišku? Mám v tom trochu guláš a nejsem si jistá, jestli to souvisí s tím hematomem nebo s roztahováním vazů :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35
17.5.20 13:50

Ahoj, ja skoncila v nemocnici v 10tt s prasklym hematomem, ktery mel skoro 5cm. 2 tydny jsem lezela v nemocnici na kapackach. Ted uz jsem 3 tyden doma a hematom stale odchazi. Mam predepsany Utrogestan 2-0-2 a Ascorutin 2-2-2. Hematom stale odchazi a doktorka rikala, ze muze odchazet i mesic ci dele, ze je to hodne individualni. Zrovna ve stredu jdu na kontrolu, tak snad bude hematom mensi :andel: Urcite je nutny klidovy rezim, nic nedelat a odpocivat. Preji at mas od hemtomu brzy klid :kytka: a zbytek tehu uz bude probihat v pohode :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
18.5.20 21:52

@Janina52
Ahojda, já se na tom jsem skoro jak přispěvatelka výše.
10tt hospitalizace pro krvácení, hematom okolo 5 cm. Týden jsem byla v nemocnici, pořád špinění různých barev :zed: teď jen ležím doma jsem přesně 14tt, odcházelo ze mě už fakt snad vše, když budu konkrétní, tak silné hnědé špinění, tmavě červené krvácení, zelené hleny a černé kousíčky ani jeden den nebyl bez ničeho. A to mi v úterý na screeningu řekli, že tam hematom nevidí, ale pořád tam teda něco musí být :think: dnes jsem dobrala utrogestan. Už beru jen magnesko a vitamíny. Dočetla jsem se, že spoustě holek pomohlo pít kontryhel, ale údajně se smí až od druhého trimestru, já s ním tedy začala dnes. No jsou to tedy komplikace. Doufám, že nás hematomy brzo na dobro opustí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama