16 měsíční dítě a televize

Anonymní
22.7.21 09:53

16 měsíční dítě a televize

Ahoj ženy. Chtěla bych se zeptat, jak to máte s malými dětmi a televizí. Máme 16 měsíční dceru a od začátku jsem ji bránila koukat a TV nezapinala. Celkově byla proti tomu. Z postupem času (kolem roka) jsem začala pouštět zvířátka a písničky bez obrazu. Nyní už pouštíme Štistko a Poupenku. Je to moc hezké a malá to má moc ráda. Hlídám si tak max hodinu denně dohromady. Je to fajn si v klidu uvařit a nebo Vytrit a malá zůstane, tam, kde je. :D ale stejně mám z toho špatný svědomí, že na to čumí jak pero :think:
už také poustite detickam TV?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18142
22.7.21 10:08
@Anonymní píše:
Ahoj ženy. Chtěla bych se zeptat, jak to máte s malými dětmi a televizí. Máme 16 měsíční dceru a od začátku jsem ji bránila koukat a TV nezapinala. Celkově byla proti tomu. Z postupem času (kolem roka) jsem začala pouštět zvířátka a písničky bez obrazu. Nyní už pouštíme Štistko a Poupenku. Je to moc hezké a malá to má moc ráda. Hlídám si tak max hodinu denně dohromady. Je to fajn si v klidu uvařit a nebo Vytrit a malá zůstane, tam, kde je. :D ale stejně mám z toho špatný svědomí, že na to čumí jak pero :think:
už také poustite detickam TV?

Prvnímu dítěti jsem začala pouštět pohádky až někdy ve 2,5 letech, tam se to dalo ohlídat. Druhé už běžně čučelo se starším sourozencem v roce (samozřejmě s mírou-třeba v autě nebo 10 minut Prasátka Peppy než se vysprchuju a tak). Takže za mě klidně, ale takhle malé dítě bych určitě nenechala koukat hodinu v kuse. 10-15 minut bohatě stačí, oni stejně tu pozornost neudrží a pokud ano, tak na to zírají spíš hypnotizovaně, než zaujatě :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9689
22.7.21 10:09

U prvniho sem to taky strašně řešila. Druhý se kouká chvíli se starší, ale moc ho to zatím nebere. Ale kolikrát je tv dobrá když do něho potřebuju nacpat jídlo, což sem si taky říkala že nikdy dělat nebudu, ale u nejedliku dá člověk cokoliv za to aby to dite něco snědlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
22.7.21 10:09

Hodina denně v 16 m mi teda přijde dost 8o kdyby 10-15 minut :nevim: ale naše bude mít v srpnu 2 roky a televizi ji ještě nepouštím, max. opravdu výjimečně (jako třeba jednou za měsíc, ona u toho stejně nevydrží)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15308
22.7.21 10:10

Ja nepouštím. Ne, ze bych si myslela, ze je to kdovijaky zločin, ale nejak na to ani nemame čas. Je teda pravda, ze dcerka je celkem samostatná a uvařím i bez toho, abych ji musela „uklízet“ k televizi…

Jinak hodina mi taky prijde hodně. Ale zase jestli treva vstava v pět, tak to umim pochopit :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1571
22.7.21 10:28

Televizi jsem měla běžně zapnutou když byl malý vzhůru. Teď má 21m a pohádku mu pustím jednu ráno, potom má večer a někdy v poledne, nebo nám hrajou videoklipy, někdy se na ně dívá jindy je ignoruje. Neřeším to nějak moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
22.7.21 10:36
@Sallema píše:
Televizi jsem měla běžně zapnutou když byl malý vzhůru. Teď má 21m a pohádku mu pustím jednu ráno, potom má večer a někdy v poledne, nebo nám hrajou videoklipy, někdy se na ně dívá jindy je ignoruje. Neřeším to nějak moc.

Mám to taky tak, malé jsou 3 roky, prostě jsou dny, kdy si na televizi ani nevzpomenem, někdy kouká jen v poledne, někdy večer a nepočítám jak dlouho :nevim: prostě si zpívá a když ji to přestane bavit jde si hrát. Ona ty pohadky má spíš jako takovou kulisu když si hraje lego. A když s manželem koukáme v 9 večer na film, někdy kouká s námi, někdy si u toho hraje, někdy jdeme všichni do postele a povídáme si. Někdy čteme. Tohle fakt neřeším :dance:, spíš mi to prijde takový normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11303
22.7.21 10:52

Pustit skoro 1,5letému dítěti 3× denně 20min. písniček mi nepřijde jako žádná tragédie.
Já jsem u prvního dítěte začínala cca kolem toho 1,5 roku (v jeho 20m se narodila mladší ségra a miloval Pohádky o mašinkách, a klidně jsem pustila několik dílů za sebou - jsou krásně namluvené, není to žádné zběsilé blikání). Potom ještě měl rád Matýska a Jáju (králíček s beruškou kreslí obrázky) a u toho měl papír a pastelku a kreslil s nimi už mezi tím 2.-3. rokem.
Naopak jsem se snažila vyhýbat se tomu, aby byla doma puštěná TV jako kulisa. Jakmile děti od toho odběhly, vypínala jsem. Naučily se fakt cíleně sledovat a udržet pozornost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 12:21

Díky za zkušenosti holky. Hodinu v kuse nekouká. Tak 15 minut dopo a 15 minut odpo. Vetsinou. Jinak spíš dětské písničky jen jako zvuk. Hodně jsme venku nebo si hrajeme spolu. Když je hnusně, tak pustím tak 3-4 písničky a jdeme si zase hrát. Má chvíle, kdy si taky hraje sama ale jsou chvíle, kdy prostě musím něco dodělat (oběd, vytrit apod) a malá vyloženě se plete pod nohy. Tak jsem chtěla vědět, jak to je i jinde s TV. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
1981
22.7.21 15:53

Hodina denně v 16m???
Přečti si první kapitolu knížky Klub nerozbitných dětí. Ta kapitola se jmenuje „Technologie“. Autorka tam popisuje, jaký to má na děti vliv, kdy jim to začít pouštět a orientačně jak dlouho v jakém věku. Dozvíš se tam fakt hodně zajímavých věcí. Moc doporučuju. Jestli ti nevadí slovenština, je to ke stažení na uloz.to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
22.7.21 16:57
@Anonymní píše:
Díky za zkušenosti holky. Hodinu v kuse nekouká. Tak 15 minut dopo a 15 minut odpo. Vetsinou. Jinak spíš dětské písničky jen jako zvuk. Hodně jsme venku nebo si hrajeme spolu. Když je hnusně, tak pustím tak 3-4 písničky a jdeme si zase hrát. Má chvíle, kdy si taky hraje sama ale jsou chvíle, kdy prostě musím něco dodělat (oběd, vytrit apod) a malá vyloženě se plete pod nohy. Tak jsem chtěla vědět, jak to je i jinde s TV. :mavam:

Já teda nemám omezený jak dlouho bude koukat na telku. Když chce koukat, a jsme zrovna doma a je nuda tak ji nechám. U toho si průběžně hraje. Jsou dny kdy kouká víc, někdy míň, někdy to máme jen puštěné, někdy televizi nepouštíme vůbec. Například dnes si pustila jen jednu písničku. Jinak televize je vypnuta. Teď si hrajeme, a pak jdeme s manželem na procházku. No večer s největší pravděpodobností bude koukat s náma v obýváku u toho si hrát ( máme spojený obyvak s dětským koutkem) takže pustím zprávy a telku mám prostě zaplou. Jestli kouká taky na zprávy nebo ne je mi jedno :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
23.7.21 23:10

Doma mame televizi pustenou cely den jako kulisu (kvuli me) a syn 1,3 rok si ji absolutne nevsima, jen kdyz treba hraje hudba, tak se podiva, zatancuje si a pak si zase jde po svem. Jako nekdo s tim ma problem, televizi nepousti vubec, nekdo zase jo, ale pokud u ni dite nesedi cilene cely den, tak bych fakt par pohadek neresila :-)
jinak treba na vareni je super ucici vez, na tu nedam dopustit, muzu takhle v klidu uvarit i slozity jidla, casove narocnejsi, apod :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
24.7.21 08:11

@Scara Až budeš u syna řešit ve škole nedostatek soustřední a roztěkanost, tak si vzpomeň na tu televizi, které si podle tebe „absolutně nevšímá“. Doporučuji přečíst tu kapitolu z knížky, kterou jsem tady už zmiňovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
24.7.21 08:22

V 16 mesicich mel syn 10 minut nejake pohadky (hl. Krtka) pri cisteni zubu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2576
24.7.21 08:28

Dcera 2,5 kouka doma na tv dost, hlavne rano, tak hodinu, hodinu a pul, na Binga vetsinou, vecer ma jedno pohadku, ne primo pred spanim…kdyz nejsme doma, na tv si ani nevzpomene, doma je to horsi, to by klidne vydrzela cely den, ani nevim, kdy to vzniklo, mozna asi pred pul rokem, kdyz mela horecky, tak jsme pustili pohadky, aby byla v klidu…ona proste ale ty pohadky fakt vnima, povidame si o nich, ja bych to vnitrne chtela zmenit, na druhou stranu jsem proste pohodlna a nejak se presvedcuju, ze kdyz kouka hodinu na tv a zbylych 12 hodin se ji plne venuju, tak nestrada…vim, ze nazor odborniku je, ze tv skodi, take, ze je spousta rodicu, kteri jsou schopni se svym detem aktivne venovat od pul seste od rana az do vecera…no ja ne a myslim, ze nejsem jedina..uklidnuji se tim, ze mluvi a je sikovna…no napisu sem za 4 roky jak ji to jde v prvni tride

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat