Maminky, jak to vnímáte?

122
18.7.21 23:11

Maminky, jak to vnímáte?

Maminky, moc mne zajímá, jak vnímáte mateřství. Mam dvě holčičky, jsou od sebe 2 roky a 5 měsíců. Momentálně mladší má 1 rok, starší skoro 3 a půl. Je to jízda, ale tohle je štěstí.
Zajímá mne, ideálně u vás, které máte podobný věkový rozdíl, co je pro vas nejkrásnější?
Co pro vás je/bylo nejtěžší?
Vzájemný vztah vašich dvou (či více) děti?
Máte chviličku pro sebe? Pro partnera? Jak relaxujte?
Udělaly byste něco jinak?
Máte nějaký režim? Nějaká domácí pravidla?
Vas klasický den?
Budu ráda za jakékoliv odpovědi, nemusí být na všechny otázky.
Me odpovědi- nejkrásnější- když mi večer po celém dni obě usínáji u mě v posteli. Pak ten moment, kdy usnou a já se nemohu nabažit toho pohledu na ně &pocitu lásky. Anebo když si spolu krásně hrají, nepotřebuji mě a já se na chvíli zastavím a jen je sleduji.
2 - nejtěžší když jsem po narození mladší dcery musela někdy starší říci ne…na to jsem nebyla připravena
3- Vzájemný vztah super, miluji se
4- čas pro sebe max 60mim večer po usnuti obou, strašně málo :,(
5- neudělala bych nic jinak
6- režim nám moc nejde…ale nejpozději v 21h musí být obě v posteli
7 - klasický den bývá dost dlouhý, starší nespí vůbec mladší 1× cca 2 hodiny, aktivit je spousta ale jsem příliš unavená je vypisovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2561
18.7.21 23:51

Kluci, 2 roky a 8 mesicu od sebe, nyni 3 a skoro 6.
1. nejkrasnejsi je, kdyz ma oba kluky nekdo jiny nebo alespon jednoho :jazyk:
2. nejtezsi bylo, kdyz mi nebylo dobre a stejne se musel clovek postarat o deti
3. Vzajemny vztah: maji se radi, ale strasne se rvou.
4. Cas pro sebe: cca od 20:30 do meho usnuti.
5. Co bych udelala jinak? Nejlepe si porodit nejakou malou hodnou holcicku misto velkeho zlobiveho kluka :lol:.
6. rezim: Cely den byt venku a nejpozdeji v osm v posteli. Pres den deti uz nespi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4283
19.7.21 00:26

Mam kluky 2 roky a 12 dnů od sebe. Největší mazec to byl první rok, jelikož mladší prakticky nespal, věčně jsem jen kojila a řval 90% bdeleho stavu. Potom se to zlepšilo, občas se poprali, jindy si hezky hráli. Od těch 2 let mladšího uz měli režim a ja svatý klid. Ted jim bude 8 a 6 a pokud nemají blbý den, tak o nich nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
19.7.21 00:46

No nechci sýčkovat, ale počkej až ti holky povyrostou a začnou se rvát, to ti tahle láskyplná idyla skončí :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
19.7.21 05:15

Mám trochu vyšší věkový rozdíl. Kluci 1,5 roku a čerstvě 5 let.

1. Nejhezčí je, když se oba k sobě tulí, to se mi chce dojetim brecet. Spící v naší posteli jsou také rozkošní, ale to se mi chce utéct do jejich postýlek, a mít trochu prostoru.

2)Nejtěžší byl porod druhého. Kdy první zůstal u babičky. Přestože jsme si všechno xkrat vysvětlili, tak si to přebral hodně špatně. A byl to problém..Nakonec jsem se dozvěděla, že si z něj udělal švagr “srandu” že pokud se narodí miminko, tak starší musí uvolnit hnízdo. Řešit tohle po porodu v šestinedělí, kdy se i přes ujistovani neustále bál, bylo opravdu těžké. Mírně řečeno…

1. vzájemný vztah je jak na houpačce. Trochu rivalita, starší je dost mazlivej, a hodne žárlil. Teď to polovuje, naštěstí ten mladší oproti němu potřebuje přes den hodne volnosti.
  1. čas pro sebe mám pravidelně, po O. Chodíme si lehnout všichni společně, kluci spí 3 hodiny oba, já tak hodinu. Večer od 22 hodin. Oni chodí spát v létě dost pozdě.
  1. Udělala bych jinak ložnici, a nejlépe mít postel ode zdi ke zdi. Prave tu lezim na 10 Cm pruhu. :D (naše postel: 220×200)
  1. režim aktuálně žádný bez školky. Domu se chodíme prakticky jen vyspat, občas najíst.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat