16 měsíční dítě nechce jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

123muminek123
Povídálka 26 příspěvků 25.10.18 11:14
16 měsíční dítě nechce jíst

Zdravím maminky.
Jak to máte s jídlem u 16 měsíčních prcku? Syn už cca od deseti měsíců nejí, pokud ho něčím nezabavime. Od roka už nevydrží ani v židličce :nevim: pokud se kolem něco neděje, nebo si nemá s čím hrát, pusu neotevře. Jakmile se zabaví, ji hezky. Ted ho začali zajímat pohádky atd, takže cca měsíc jedl na sedačce, v telefonu jsem mu pustila zvířátka, auta, dětské písničky, atd a krásně jedl. Teď bojkotuje i to. Už jsem bezradná a připadám si jako totálně neschopná matka, že nedokážu nakrmit vlastní dite. :zed:
Před denním a nočním spánkem a v noci je kojeny.

A ještě se zeptám, od kdy jste dávali normální jídlo? Malý se kouskama nadavuje (pokud jsou v pyré). Jinak těstoviny atd sní v pohodě… Mám mu dávat už jen „normální“ jídlo? Jenže když on u toho nevydrží a litá všude kolem a dojde si jen kousnout…z toho se taky moc nenaji?
Mám to nějak řešit, nebo nechat až to přejde? Jsem z toho už nešťastná… :roll:

Děkuji za jakékoli řady, zkušenosti… :mavam:

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10691 příspěvků 25.10.18 11:22

Ja osobne krmila I pri hrani, za pochodu, ruzne…vim, ze spousta lidi to odsuzuje jako spatne navyky, ale nekdy to byl jediny zpusob, jak neco do meho uz tak hubeneho syna dostat.
S „normalnim“ jidlem neporadim, urcite jsme na nej presli drive, ale to uz kousky jedl bez problemu. Presne nevim, kolem roku nejak.

unuděná
Kelišová 5553 příspěvků 2 inzeráty 25.10.18 11:31

Taky jsem jednu dobu u jídla zabavovala, i pouštěla pohádky. Rozhodně mi to přijde lepší, než nechat dítě poletovat kolem či za ním běhat se lžící. U nás odmalička platilo, že u jídla se sedí a jakmile se odejde, jídlo seberu. Takže za mě ano, klidně pouštěj pohádky, hlavně ať sedí ;) Nejsi neschopná, je to normální fáze vývoje dítěte.
V roce mi děti jedly už defacto normální stravu (druhorozená dřív, prvorozenému jsem vařila déle), ale pokud to nejde, tak to nelámej přes koleno. Já třeba dělala dost to, že jsem uvařila nějaký příkrm najemno a k tomu jim dala těstoviny, brambory, knedlík atp.

Linda1985
Stálice 71 příspěvků 1 inzerát 25.10.18 11:44

Malej delal a v podstate doted dela to stejne. Bohuzel musime jist u tabletu abybyl zabevenej najedl se a i v rozumne dobe najedl. Protoze jinak jime dve hodiny a kdyz takto jite xkrat denne tak vlastne za ten den nedelate nic jineho. Je to narocne ale kdyz neni najezenej je protivnej, takze takto fungujem. V zidlicce od roka taky nechtel byt, jime na zidlicce detske ikea u stolecku a sedim u nej na zemi a snazim se. Nektery detska jsou jedlici a jini bohuzel to maji takto slozitejsi. Maso sem taky mixovala dlouho. Flusal mi to. I ted co jsou mu dva roky tak se mu to obcas nepozdava. Nase jidlo ji jen obcas. Stale mam v zaloze jeho oblibenejsi detskou variantu. Snad se to brzo zlomi vse.

lluuccc
Kecalka 154 příspěvků 29 inzerátů 25.10.18 11:48

Kojit na požádání - to vyřeší všechno (dostatek živin). Je zbytečné tak malé dítě do něčeho nutit, k ničemu to není, akorát se mu jídlo zprotiví. Prostě ho nechte ,,dozrát" a nechte to na něm :)

BB zlaticko
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 25.10.18 11:48

Starší dcerka žila jen že vzduchu,rady jako nechat ona si sama řekne sem úplně nenáviděla!!!Ona nejedla 3 dny,pak skončila v nemocnici,na nic se nepřišlo.Tak sem si to dělala ponsvym,krmila u pohádek,písniček, kreslení,prostě sem ju musela něčím zabavit,to si třeba i přidala,rodina od manžela mně za to pomluvila ,tak že jsem měla strach vylézt i ven,nazvali mně hysterickou krávou a pod.Pak jsem onemocněla a tchýně musela přijet hlídat,celý den se chovala jak hysterka že ji malá nechce jíst,že se s tím vařila jak krava,co to jako má být a kdy jako bude jíst,dyt musí mít hlad a kde si-cosi.....no po 24 hod odešla vystresovana…up­římně jsem ji v tom s radostí nechala.Mala jinak začla normálně jíst až ve 4 letech,pomohla školka,tam sní i knedlíky s omáčkou které mi doma nejí.Jinak pořád má dny,kdy nejí skoro vůbec a pak dny,kdy je jak utržena z řetězu a jídlo pomalu musíme schovávat ????

Linda1985
Stálice 71 příspěvků 1 inzerát 25.10.18 11:52

@BB zlaticko moje slova ve vsem. Kdo nezna ten neveri a nechape. Tchyne si to taky zkusila a naznala ze to mame s nim tezke

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 25.10.18 12:41

@lluuccc bezva, kojila bych do třech minimálně. To myslim, že tomu dítěti už nestačí.

U nás podobně jako u @BB zlaticko. Krmili jsme a zabavovali všim možnym, kdyby ne, asi dopadne taky blbě. „nechat vyhladovět“ jsem si opravdu netroufla, jak se rozkoukal, nejevil zájem ani o prso, leda v polospánku.
Jinak školka dost pomohla, pomáhání s vařením (ale jí hlavně u toho pomáhání, pak už moc ne).

lluuccc
Kecalka 154 příspěvků 29 inzerátů 27.10.18 12:00

@Ornwen Ja kojim 2 letou na požádání. Když je byla nemocná a nechtěla jíst ani pít, tak díky bohu za kojení, jinak by skončila v nemocnici.. Doteď jídlu moc nedá. Sní pár lžic polívky před poledním spánkem a něco zobne z druhého po spaní a občas si vezme třeba pár lžiček jogurtu, kousek ovoce, nebo rohlik, ale je to opravdu jen občas (ne každý den) a rozhodně si nemyslím že by jí to nestačilo. Když se necítí, je téměř plně kojena (dospělý člověk když je nemocný, taky nemá chuť k jídlu) a s váhou ani růstem rozhodně problémy nemá :) MM se tvoří podle potřeby, takže pokud necháte dítě brát si kolik potřebuje, tak mu to stačí a navíc je to to nejvhodnější jídlo a pití co mu můžete nabídnout a zvlášť teď když obchází chřipky apod.
A kojení ve 3 letech rozhodně není nic nepřirozeného, naopak nepřirozený je násilný odstav. Každé dítě příjde do stádia, kdy už bude chtít třeba jen na usnutí a postupně, až k tomu dozraje, se samo odstaví.

Linda1985
Stálice 71 příspěvků 1 inzerát 27.10.18 12:04

@lluuccc mate pravdu ale bavime se tady zrejme o nekojenych detech

Hobitka
Závislačka 3492 příspěvků 27.10.18 12:09

@123muminek123 Popisujes naproste presne moje prvni dite. Jist zacala cca ve 4.5 ve skolce.

Jinak normalni jidlo zvladala az tesne pred 2. narozeninami, jinak ji vse nadavovalo. Slupku od jabka az cca v 6 letech. Kurku od chleba s nastupem do 1. tridy.

Druhorozeny v 10m polykal nerozkousane brambory a byl v pohode :mrgreen: , potreboval nutne jist to, co zbytek rodiny. Treti rovnez tak.

Reflex
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 27.10.18 12:38

U nás naprosto to samé. Jedl jedině když se zabavil a to ještě pomalu a málo. Krmila jsem snad 5 hodin denně, vynervovaná, výsledek byl třeba tři kousíčky masa, 1 cm3 bramboru, trocha kaše, půlka banánu. Nepil vůbec, ale vůbec nic. Naštěstí to mohl dohnat kojením. Někdy nejedl skutečně vůbec nic. Plival kousíčky v příkrmu, buď to muselo být do hladka, nebo opravdu kousky, co se dají vzít do ruky, vadilo mu to, že v rozmixovaném narazí na kousky. Zlepšilo se to samo od sebe kolem 2. roku, kdy najednou začal jíst - pořád musím krmit u pohádek, ale sní to docela rychle a sní toho docela dost. To považuju za úspěch a hrozně se mi nervově i časově ulevilo. Dobré rady lidí, co mají doma žrouty jsou k smíchu, ti lidé neví o čem mluví.

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 27.10.18 14:09

@lluuccc ja si opravdu nemyslim, ze pouze kojeni ve trech letech staci. Jo, starsi taky zil skoro do dvou na mliku (do 15m mm, pak se sam odstavil, tak mel sunar). Ale jidlo ani to mm ho nikdy nezajimalo. roste sice dynamicky dobre, ale vzdycky byl malej a to myslim i diky tomu jidlu nedohnal. Vahove mel vzdycky hodne malo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >