Co na večeři pro roční dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markii2
Stálice 59 příspěvků 7 inzerátů 19.10.18 12:41
Co na večeři pro roční dítě?

Ahojte maminy! Prosím vás co dělate na večeři dětem?? Malá(14 měsíců) se mi teprve před nedávnem rozjedla do té doby byla jen kojena, jídlo jí nezajímalo… Teď baští všechno až na večeře - kaše plive, z polévek jí jenom vývar a to jí každý den dávat nechci, takže vesměs skončíme u rohlíku se šunkou- nic jiného s pečivem nechce :nevim:… Nemáte nějaký tip?? Třeba i na nějakou pomazánku kterou vaše děti zbožňovaly?? Já už jsem s nápady v koncích ????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Fazulina
Závislačka 3684 příspěvků 19.10.18 12:45

Moje dcera zbožňuje palačinky, jen tak, suché. Jinak různé polévky, co zbyde is oběda. Vývar se dá udělat na mnoho způsobů, s nudlemi, nockama, kapanim, různé druhy těstovin, zeleninou, masem atd…

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19855 příspěvků 19.10.18 12:47

Co dávat to, co bylo k obědu? U nás celkem pravidelná večeře ;)
Já už si to přesně nepamatuju, ale když sem vařila extra véču, dělávala sem třeba bramborovou kaši s masem napřírodno. „ošizenou“ čínu, palačinky, hutnější polévky (třeba uzpůsobenou gulášovku), zapečené těstoviny (takový ty rychlo - těstoviny, šunka na kostky, vajíčko a chvíli zapéct).

KamisB
Kelišová 6811 příspěvků 19.10.18 12:51

malej měl a má rád, třeba jen samotnou br.kaši, nebo palačinky, lívance - onoje suché bez posypu. Max chce trochu skořice :-)

Jinak zeleninu na másle, těstoviny. Můžeš třeba rýži se šunkou, rizoto.

Markii2
Stálice 59 příspěvků 7 inzerátů 19.10.18 13:04

Malá brambory nesnáší ????, baští jenom rýži, knedlík a těstoviny… Právě mi příjde že má pořád to samé :-/, tak bych chtěla at večeří něco jiného než obědvá. Ale ty palačinky mě nenapadly!! Už jste dělaly i takovým prďolům?? Já si vždycky říkala jestli to není těžké, když je to vlastně smažené… Ale to by jí chutnat mohlo!!

tininas
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 19.10.18 13:07
@Markii2 píše:
Ahojte maminy! Prosím vás co dělate na večeři dětem?? Malá(14 měsíců) se mi teprve před nedávnem rozjedla do té doby byla jen kojena, jídlo jí nezajímalo… Teď baští všechno až na večeře - kaše plive, z polévek jí jenom vývar a to jí každý den dávat nechci, takže vesměs skončíme u rohlíku se šunkou- nic jiného s pečivem nechce :nevim:… Nemáte nějaký tip?? Třeba i na nějakou pomazánku kterou vaše děti zbožňovaly?? Já už jsem s nápady v koncích ????

Ahoj.

Zhruba před rokem jsem řešila podobný problém. :) A právě teď je sezona dýňových polévek. Zkus ji udělat, u nás šla na dračku. :)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19855 příspěvků 19.10.18 13:07

@Markii2 smaží se to na minimu tuku a můžeš to z pánve položit napřed na ubrousek ;) Malej je miloval s domácím džemem ;) Dělávám je i naslano - třeba se špenátem.

Lendeš
Kelišová 5412 příspěvků 19.10.18 13:13

Tak na ten rohlík může dát třeba žervé, tvarohovou pomazánku, tvarohovo-vajíčkovou, avokádovou …

Markii2
Stálice 59 příspěvků 7 inzerátů 19.10.18 13:16

@Lendeš to už jsem zkoušela a bez úspěchu :-), jakmila tam není šunka, pečivo nechce :-)

Markii2
Stálice 59 příspěvků 7 inzerátů 19.10.18 13:17

@tininas to určiťe vyzkouším :palec: @Mar__tanka1983 na to jsem zvědavá!! Udělám asi hned dneska :lol:

KamisB
Kelišová 6811 příspěvků 19.10.18 13:19

taky záleží co jí během dne. Pokud třeba i pečivo snídá, tak bych dávala něco jiného no.

A ty brambory, zkusila jsi třeba batáty, nebo teď jsou dýně. Z toho jde taky kaše, třeba právě napul s bramborou.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 19.10.18 13:34

Zkus udělat karotkové pyré, na internetu určitě najdeš recept. Dělá se napůl s bramborami a je výborné. Ale naprosto tě chápu, mám jedenáctiměsíčního a taky si pořád lámu hlavu, co mu dát k jídlu..

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 19.10.18 13:36

V roce s námi děti jedli to samé co my ostatní. Tím, že jsme měli všichni to samé neměli s jídlem problém.

Fazulina
Závislačka 3684 příspěvků 19.10.18 13:38
@Markii2 píše:
Malá brambory nesnáší ????, baští jenom rýži, knedlík a těstoviny… Právě mi příjde že má pořád to samé :-/, tak bych chtěla at večeří něco jiného než obědvá. Ale ty palačinky mě nenapadly!! Už jste dělaly i takovým prďolům?? Já si vždycky říkala jestli to není těžké, když je to vlastně smažené… Ale to by jí chutnat mohlo!!

Ty palačinky můžeš udělat třeba i zdravější z celozrnné nebo jiné mouky, zkoušela jsem to a skoro žádný rozdíl, dcera bastila. Já teda ale to těsto sladim, když to ji bez ničeho. A některé pánve ani tuk nepotřebují.

Jinak já se přiznám, že si to moc nepamatuju, dceři je už 5,ale ona jedla ty kaše a polivky. A těstoviny :lol:

Fazulina
Závislačka 3684 příspěvků 19.10.18 13:40
@KamisB píše:
taky záleží co jí během dne. Pokud třeba i pečivo snídá, tak bych dávala něco jiného no.A ty brambory, zkusila jsi třeba batáty, nebo teď jsou dýně. Z toho jde taky kaše, třeba právě napul s bramborou.

Jó, bataty u nás taky jely. Na másle orestovat, podusit a rozmixovat. :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >