Reklama

Jak se nebát dávat normální jídlo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 11:32
Jak se nebát dávat normální jídlo?

Ahoj, malýmu je 13 měsíců, asi před půl rokem se mi začal dusit rohlíkem, takže jsem mu to už nedala. Jak se to naučit, abych se nebála? Ráda bych mu dala rohlík, chleba nebo okurku. Ale po okurce by se jistě začal zase dusit. Dále pak ovoce. Z jablka se mu zvedá žaludek, dávám jen banány. Ostatní ovoce se bojím, že se zas bude dusit, tak raději nedávám. Prosím, poraďte jak na to? Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Liynks
Stálice 86 příspěvků 13.10.18 11:38

Co třeba takové to sítko na ovoce? Jen si vycucá stavu

Verpa5
Kecalka 226 příspěvků 13.10.18 11:42

Co zkusit nejdříve vařené jablko nebo jiné ovoce? Je měkké tak nezaskočí.

Taka
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 13.10.18 11:47

Buď předem povařit, ať je ovoce měkčí, nebo se prostě kousnout a risknout to. Kousat kousky se naučit musí. Takže když to řeknu blbě, tak bych si nastudovala, jak zacházet s dusícím se dítětem, a dala mu kousek povařeného jablka. Začít postupně a ubírat na povaření. Strachu se asi úplně nezbavíš, jen mu můžeš 100% důvěřovat, že to ukouše.

modravlocka
Kecalka 124 příspěvků 13.10.18 11:50

Rohlík je jedna z věcí, na které se deti diky jeho konzistenci davi a dusi snadno. Má tendence lepit se na patro. Zkus chleba, ten to nedela. ;)

Capretta
Kecalka 383 příspěvků 13.10.18 11:50

Tak tvrde povarit a zkusit dalsi mekke - broskve, avokado, mango.. Maly rad rozkouse a vycuca papriku a vetsinu teda plive kolem, ale cvici se :)

Sombergova
Nováček 9 příspěvků 13.10.18 12:00

U syna a jablka nám pomohlo, dát mu na kousani klidně pulku. Nešel mu pak ukousnout takový kus.

Anais
Kelišová 5577 příspěvků 26 inzerátů 13.10.18 12:02

@Capretta podobně, syn začal jíst až tak kolem toho prvního roku, mixované jídlo nikdy nechttěl. Nějak se to poddalo samo, vařené jídlo v pohodě pokousal - vařila jsem hodně do měkka a čerstvou zeleninu nejdřív používal jako žvýkačku. Ovoce začal jíst později.
ale teda nikdy jsem nezažila, že by se mi něčím začal dusit. Nějak sám induitivně věděl, že co je v puse se má kousat a pak polykat…
Asi bych zkoušela dávat menší měkčí kousky a časem pochopí, že to má pokousat a pak i spolknout.

TMana
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 13.10.18 12:22

Svěřte dítě manželovi.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 13.10.18 12:35

A co teda jí?
Mě se dcera dusila po banánu, rohlíku i jablku..no co, vyklepala sem to z ní a dala znovu..Jak se má naučit kousat, když mu nedáš něco co může rozkousat? :roll:
Jablko ukousnu a dávám fakt malé kousíčky, s těmi se popere. Rohlík už zvládá v pohodě, prostě se to naučila, trénovala :nevim:

elibro
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 13.10.18 12:37
@TMana píše:
Svěřte dítě manželovi.

Souhlas. Nebo babičce. K večeru už pravděpodobně bude jíst cokoliv od broskve po knedlík. Zaskočit rohlík člověku přece může i v šedesáti.

Murka
Ukecaná baba ;) 1508 příspěvků 13.10.18 12:45

Vezmi krajíček klasického chleba, pěkně tenký. Namaž ho tence máslem, navrch Lučinu, Palouček, žervé, aby to sousto bylo pěkně měkké. Odkroj kůrky (ty si dej ty, ať dítko vidí, že jíš taky, učí se nápodobou), a tu namazanou střídku krájej na malé kousky, tak 1×1 cm. A dítko ať si bere samo, ty mu jen pomáhej dopravit sousto do úst. Buď v klidu, ničeho se neboj, dítě tvůj případný stres vycítí. Uchystej si k tomu mléko nebo čaj, podle toho co je zvyklé pít a dávej mu mezi sousty pít. Nedělejte žádné opičky a legrácky, vypnout tv nebo rádio, pěkně v klidu se najezte spolu. Asi bude nejdřív hodně bince kolem, chleba rozmazaný po rukách, obličeji, stole atd., ale časem na to přijde.
Rohlík nedávej, není pro dítě vhodný konzistencí (mimo jiné se rád lepí na patro) ani složením.
Z ovoce bych dávala jablka a hrušky, ale musí být zralé, aby bylo chutné, což ty z marketů většinou nejsou. Dát do ruky celou půlku oloupaného jablka a nechat dítě, ať si ochutnává. Dobře sledovat a pokud by si odkouslo větší kousek, tak sáhnout do pusinky a kousek vyndat pryč. Opět všechno v klidu a beze stresu.
U hlavních jídel nemixovat ani nemačkat jídlo do hladka, ale nechávat kousky. Tím, že jsou uvařené, jsou měkké a v pusince je dítě lehce zpracuje.
A nastuduj si první pomoc při dušení . Pokud to budeš mít v hlavě, v krizové situaci to pak naskočí samo.

Verun83
Echt Kelišová 8686 příspěvků 33 inzerátů 13.10.18 13:05

No uz je dost velky na to, aby umel normalne jist. Proste si nastuduj, co delat s dusicim ditetem a nebud tak uzkostna. Dcera se taky nekolikrat dusila. Uz v porodnici, takze chapu tvuj strach. Kdyz byla vetsi, tak jsem ji proste ohnula hlavou dolu a busila do zad. Desny, ale zije. Je ji 3,5 a uz se ji to nestava.

Filzefina
Povídálka 11 příspěvků 13.10.18 13:06

Vy jste dala pulrocnimu diteti rohlik? 8o Nemyslim to zle,ale my budeme v sesti mesicich teprve zacinst prikrmy. Tedy zeleninku

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 13.10.18 14:05

Neboj se,dítě v roce a měsíci je motoricky někde úplně jinde než před půl rokem.Jinak rohlíky dávám jen čerstvé,sice hodně drobí,ale nelepí se jako ty starší - gumové.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >