Reklama

Krmení odsávaným mlékem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barčítko
Povídálka 12 příspěvků 11.10.18 10:06
Krmení odsávaným mlékem

Ahoj maminky, je tu mezi vámi někdo, kdo z nějakého důvodu nemohl kojit, a tak dlouhodobě odsával a krmil odsátým mlékem? Jak jste to zvládaly? Jak dlouho jste to vydržely? A měly jste mlíka dost? Díky za reakce :mavam:

Reklama

Reakce:

bibi2233
Kecalka 458 příspěvků 9 inzerátů 11.10.18 10:33

Vydržela jsem to skoro rok a byl to hrozný záhul :-( Jednak fyzicky, jedno odsávání mi trvalo třicet až čtyřicet minut, takže jsem skoro nespala, pořád jen odsávala a krmila. A pak sterilizovala flašky, odsávačku a pořád dokola do zblbnutí. Mlíka jsem měla kupodivu dost, jen syn nechtěl pít, měl žloutenku a nenaučil se techniku sání. A pak taky psychicky, ten kontakt s dítětem chyběl, teď to už můžu s druhým synem porovnat, je to úplně jiné. A ten zvuk odsávačky nemůžu slyšet doteď. Ale zázrakem jsem to nějak zvládla a teď jsem ráda, že kojím u druhého dítěte normálně a hrozně si to užívám.

Andymo
Kecalka 112 příspěvků 11.10.18 10:57

Ahoj, ja to tak mela u obou deti. Prvni pul roku, druhe jen cvrt. U prvniho pohodicka, u druheho uz nebylo tolik casu a musela jsem to kvuli zdravi ukoncit. Jinak ja odsavala jen pres den, v noci vubec, to meli oba Sunar a mlicka jsem mela dost. Hodne stesti. :)

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 11.10.18 10:57

@Barčítko Jenom doporučím odsávačku na obě prsa. Měly jsme ji v porodnici a během 15 min nebylo, co řešit.

Andymo
Kecalka 112 příspěvků 11.10.18 11:02

Jo a jeste dodam, ze jsem odsavala rucne, ta elektricka mi nesedla, tahala bud moc, nebo malo, lip se mi to s rucni regulovalo. Nevim, jestli se to tu muze psat, mela jsem od Medely a spokojenost.

jana2381
Kecalka 278 příspěvků 11.10.18 11:07

Tak ja to vydrzela jen 8 mesicu. Syn byl po narozeni na JIPu. Sice se zvladl kojit, ale nemel silu se nakojit jak by potreboval. Byl hodne zeslably. Presne jak pise @bibi2233 silena honicka. Plne byl na odsatym mliku do 3,5 mesice, pak jsme meli dve operace a diky pobytu v nemocnici jsem o mliko prichazela, ale az do toho 8 mesice mel 1-2 davky materiny denne. Uprimne jsem byla rada, ze jsem to v 8 mesicich plne zabalila… fakt stacilo.
@bibi2233 pri vzpomince na zvuk odsavacky naskakuje husi kuze.

Barčítko
Povídálka 12 příspěvků 11.10.18 11:37

Ty jo, tak to jste to zvládly fakt dlouho. 8o Já odsávám zatím skoro měsíc, malému budou 3 měsíce a prostě odmítl prso. Chci to vydržet do jeho půl roku, déle si myslím, že to není tak nutné. Ale právě se bojím, že bude mlíka málo, už teď odsávám o něco míň než ze začátku a nevím, jak to množství zvednout. :nevim: Z pohodlnosti to určitě nezabalím, ale je fakt, že se těším, až to skončí, protože přes den budu mít víc času a v noci se vyspím (malej spí i 10 hodin v kuse). :mrgreen:

bibi2233
Kecalka 458 příspěvků 9 inzerátů 11.10.18 12:44

@Barčítko Množství mléka se zvýší častějším odsáváním, bohužel nejlépe v noci, takže na úkor spaní. Já nechtěla ani tak dlouho odsávat, ale syn odmítal přejít na UM, prostě nechtěl, takže jsem vydržela skoro rok a pak už jsem to nedávala, tak jsem odstavila a on už nikdy na UM nepřešel. Ten desetihodinový spánek ti fakt závidím :-) Oba synové se budí po dvou hodinách, někdy i po půl hodině, když je krize, a starší poprvé spal celou noc ve třech letech :zed: Uvidíš jak to budeš zvládat, teď zpětně bych to už tak nehrotila, nejdůležitější považuju šestinedělí, když se to dá do půl roku, super, cokoliv nad to bych brala jako bonus.

bibi2233
Kecalka 458 příspěvků 9 inzerátů 11.10.18 12:47

@jana2381 Ano, bylo to hrozné, připadala jsem si s prominutím jako „dojná kráva“ a ne milující matka. Teď už mám k té odsávačce takovou averzi, že u druhého syna už odstříkávám jen rukou, nemůžu se na ni ani podívat :-)

Barčítko
Povídálka 12 příspěvků 11.10.18 14:24

@bibi2233 Jestli nechtěl UM, tak je to pochopitelné, snad se mi to nestane taky, to bych nedala 8o Zkoušela jsem odsávat častěji, ale přijde mi, že čím častěji odsávám, tím míň odsaju. Nebo je to normální a je potřeba to pár dní vydržet, než se něco stane? :think:

bibi2233
Kecalka 458 příspěvků 9 inzerátů 11.10.18 19:00

@Barčítko je potřeba vydržet, většinou tak aspoň tri dny, co si pamatuju. A víc pít. Říká se, že zlomový je třetí měsíc, tam se ustaluje tvorba mléka v souvislosti s potřebou dítěte, mě doktorka radila míň odsávat ať si odpočinu a dokrmovat a to byla chyba, hodně mi poklesla tvorba mléka a pak jsem se horko těžko dostávala zpět.

Barčítko
Povídálka 12 příspěvků 11.10.18 19:16

@bibi2233 Děkuji za radu, zkusím to a snad nepadnu :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Michal David o nehodě Kočky: Zamyslet by se měli ti, co dělají dopravní značení!

Michal David (58) se vyjádřil k autonehodě svého synovce Jana Kočky mladšího... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >