Jídlo pro kojení dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Esterjustýnka
Stálice 67 příspěvků 10.10.18 22:39
Jídlo pro kojení dítěte

Maminky pomoc kojim nemuzu mléčné výrobky, vajíčka, cibuli nic co nadyma co k obedu porad jen brambory, těstoviny poradte nějakou omacku třeba :zed: :mavam:

Reakce:
Elen8
Extra třída :D 12992 příspěvků 10.10.18 23:02

Mrkev, celer, petržel nastrouhat, osmahnout, zalit plechovku rajcat, dochutit oblibenym korenim, zjemnit ovesnou smetanou, rozmixovat.

Na pekácek dyni, rajčata, papriku, cuketu dat pect s oblíbeným korenim, ovesna smetana, cast rozmixovat, promíchat s nerozmixova­nou casti.

Elen8
Extra třída :D 12992 příspěvků 10.10.18 23:04

Sladka svacina.
Kus-kus zalit horkym rostlinnym mlekem, nechat vsaknout, rozkrajet k tomu banan a rozmixovat na kasi. Ja si přidala na talíř jeste trochu skorice a granka ;)

Elen8
Extra třída :D 12992 příspěvků 10.10.18 23:05

Jinak omacku prvni z korenove zeleniny di davam s testovinama a z pecene zeleniny s bulgurem.

Mrakotinka2018
Kecalka 178 příspěvků 11.10.18 01:33
@Elen8 píše:
Mrkev, celer, petržel nastrouhat, osmahnout, zalit plechovku rajcat, dochutit oblibenym korenim, zjemnit ovesnou smetanou, rozmixovat.Na pekácek dyni, rajčata, papriku, cuketu dat pect s oblíbeným korenim, ovesna smetana, cast rozmixovat, promíchat s nerozmixovanou casti.

nejlepsi jsou varene brambory. Skoda ze jsi jich uz prejedena

Katjerina
Kecalka 154 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 02:27

Na mě to zní až moc zdravě :D, sice jsem omezila některá jídla co jsem měla ráda, ale až takto to neřeším, zkouším co prcek vydrží, nejlepší je pokus omyl, co jednomu mimču vadí druhé snese úplně v pohodě. Co se týká mléčných výrobků, jogurt vůbec není na škodu, člověk do sebe ten vápník nějak dostat musí a rozhodně tím mimču neuškodí. Vajíčka jsou zdrojem bílkovin, ty bych taky rozhodně nevynechávala, pokud se sní hned po kojení, tak na další kojení vliv mít nebudou. Jinak si dělám hodně minutky z drůbežího masa, rýži k tomu, nebo těstoviny, brambory jsou fajn, ale taky nadýmají s tím opatrně, dávat do nich hodně kmínu. A s kořením taky opatrně, dospělému to nevadí, ale mimčo to vstřebá jinak a prdíky jsou na světě.

Sanny84
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 11.10.18 03:22

Mám to stejně, ale aspoň ty vajíčka muzu. Nemůžu jen mléčné výrobky, maly ma na ne alergii a samozřejmě nadymave potraviny. Snáz se doplňovat vápník jinak, třeba mák ho ma mnohem více, než mléčné výrobky. Tak třeba těstoviny s makem :lol:
Ryby můžeš? Jinak omáčky se daji všechny udělat bez základu cibule, rajská, svíčková, cikanska pečene, bolonska omáčka… pak třeba tortily se zeleninou a masem, různé zapecene těstoviny…
dá se vymyslet dost jídel, horší pro mne osobně je, ze při bezmlecne dietě se nesmí čokoláda a taky třeba ve většině susenek je sušený mliko :(

Esterjustýnka
Stálice 67 příspěvků 11.10.18 06:57
@Sanny84 píše:
Mám to stejně, ale aspoň ty vajíčka muzu. Nemůžu jen mléčné výrobky, maly ma na ne alergii a samozřejmě nadymave potraviny. Snáz se doplňovat vápník jinak, třeba mák ho ma mnohem více, než mléčné výrobky. Tak třeba těstoviny s makem :lol:
Ryby můžeš? Jinak omáčky se daji všechny udělat bez základu cibule, rajská, svíčková, cikanska pečene, bolonska omáčka… pak třeba tortily se zeleninou a masem, různé zapecene těstoviny…
dá se vymyslet dost jídel, horší pro mne osobně je, ze při bezmlecne dietě se nesmí čokoláda a taky třeba ve většině susenek je sušený mliko :(

Svickovou mnam ale je tam smetana

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >