BWL- máte někdo zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie1412
Povídálka 15 příspěvků 07.10.18 19:42
BLW - máte někdo zkušenosti?

Ahoj,
mám dotaz. Poslední dobou slýchávám o metodě BLW a tak si hrajem s myšlenkou, že by jsme u malýho tuto metodu taky zkusily. Tak mě zajíma jestli s touto metodou máte někdo zkušenosti, jak to celé fungujey kdy jste s touto metodou u dětí začaly a jak to u Vás probíhalo popř. poraďte prosím jakou zeleninou nebo ovocem začít. Děkuju :)

Reakce:
magraata
Kecalka 124 příspěvků 07.10.18 20:11

Ahoj u syna jsme to praktikovali od 6. mesicu a jsem vdecna, ze jsem to nasla hako nakopnuti k odhodlani :) na fb je i skupina, tak bud mrkni tam nebo je super knizka Vim, co mi chutna - tam jsou veskere podrobnosti a zasady o blw ;) zakladem je nedavat dite jist do lehatka, ale na brisko nebo v klubicku u sebe na kline… my zacinali jablkem a pak varenou (v pare) dyni, bataty, mrkvi, brambor a dalsi… Ted ma syn 15 mesicu, ji sam lzickou i vidlickou, ja mam klid na svuj obed (to vlastne me bavilo nejvic od zacatku blw, ze jsme jedli vsichni spolu a nikoho jsem nekrmila :lol: ) No nebudu kecat, ze zacatku byla pulka na zemi, ale my mame psa, takze mi to vubec nevadilo :lol: Mam ted samostatne dite, ktere ji naprosto vse a na kazde jidlo se tesi, nic si nevybira a nikdy jsem nic nemusela mixovat a resit na cestach - v restauraci dostane salat nebo kureci platek s prilohou a jime vsichni 8) ja jsem nadsena, jak vidis, ale nekomu to nemusi vyhovovat :lol:

chaela
Ukecaná baba ;) 1381 příspěvků 2 inzeráty 07.10.18 20:25

Taky mám dítě, které ji krásné samo a s ni úplně všechno a nemusím řešit žádné krmení. Stejně tak mám ale dítě, které je schopné chytnout amok, když ho odmitnu krmit a je vybírány až hrůza. To nezáleží na metodě podávání prikrmu, ale na dítěti.
Já jsem tuto metodu taky zvazovala, ale nakonec zavrhla. Nedovedu si představit jíst v leze na břiše a v klubicku je to se starším okolo pobíhajícím dítětem, zvlášť venku, taky na nic. Dítě, ať si ukouslo jakkoliv maličký kousek, se mi tím dusilo, kdežto mixovane jídlo zblajzlo s chutí za půl minuty. Toť dítě taky nesnáší špinavé ruce, takže byly doby, kdy odmítal vzít jídlo do ruky, teď už v pohodě, jen se běží ihned po jídle umýt.
Metoda je to pěkná, určitě může krásné fungovat, ale přesvědčení rodičů nestačí, musí o tom být presvedceno i to dítě :)

Uživatel je onlinemodravlocka
Kecalka 358 příspěvků 07.10.18 20:35

Mám z blízkého rodiny bohužel naprosto odlišnou zkušenost než @magraata .Dvouletak stravovany od mala striktne BLW. Výsledek je ten, že se nedokáže ani sám ani s pomocí nikoho jiného plnohodnotne najíst běžného jidla. Nezvládne sníst oběd, svačinu, nic. V jídle se povrta, respektive si s nim pohraje, rozmacka po talíři, v puse mu skonci tak jedna brambora, ktera se do ni nějakým omylem pripletla. Takže je vpodstate ve 20 měsících plně kojeny.
Sama se prvkům BLW nebráním, nemam problém dát dětem jídlo do ruky, ale pristupuji k tomu s rozumem.

Lucie1412
Povídálka 15 příspěvků 07.10.18 21:39

Takže bude nejlepší to prostě zkusit a uvidí se :) @magraata pejska máme taky takže o úklid bude postaráno jen mě zajímá jestli teď nemá tvůj psík sto kilo :D :D

Hoa Mai
Kelišová 5785 příspěvků 21 inzerátů 08.10.18 01:46

@Lucie1412 Zkus a uvidíš. Já jsem dětem nabídla obě varianty - jak BLW, tak mixované příkrmy. O kousky do ruky vůbec nejevily zájem, akorát to rozmatlaly po zemi a vůbec neochutnaly, mixované příkrmy jim šly mnohem lépe. Takže jsme u nich zůstali.
S tou schopností nakrmit se sám souhlasím s názorem, že je to o dítěti a ne o tom jakou metodu zvolím. Staršího jsem krmila do roka a půl, mladší důrazně odmítl krmení v 11 měsících!
Mám několik známých co BLW praktikují a rozdíly u nich jsou velké. Jedno dítě jí od začátku v podstatě samostatně a v necelých 3 letech zvládá jíst i příborem, jí vše a nenadělá u toho ani moc binec. A jedno z těch dětí zase nejí skoro nic, stravuje se v podstatě jen rohlíky a to mu je ještě maminka musí přistrkovat do pusy. Jídlo používá místo prstových barviček = patlá s ním všude možně.

magraata
Kecalka 124 příspěvků 08.10.18 10:44

To co tady ctu jsou vetsinou nespravne zvladnute zaklady, ale to je proste o tom, co si clovek vybere :) pokud dite v 6ti mesicich odmita kousky, tak na to evidentne neni jeste pripraveno…nejsem zastancem davat detem jidlo dle tabulek - ve 4 zavest prikrmy, v 5 uz ji maso a v 6 uz v podstate vse a musi toho snist presne tolik gramu na obed a tak dal :lol: proste pokud nekdo chce zkusit blw, doporucuju si zjistit info a nejlepe precist knizku Vim, co mi chutna a podle toho jet…ne kazde dite je jedlik, ne kazde je pripravene jist v pul roce, nektere zacnou klidne i po roce, pokud se koji a preferuji mm. Jen jeste postrehy, co jsem tady cetla… malicke dite se drtive vetsine pripadu nedusi, ale davi, male deti maji posunuty davici bod mnohem vice dopredu nez mame my dospeli - prave z bezpecnostniho hlediska, aby se neudusilo a kdyz zacne davit ukousnuty kousek, tak ho miva tak na pulce jazyka ;) a vetsina deti se s pusou a jazykem nauci pracovat hodne rychle, tak aby se ani nedavily… Dalsi vec s tim, ze deti na mixu toho sni vice, to je pravda, protoze stejne jako u dospeleho mozku chvili trva nez dostane info z zaludku, ze je plny a kdyz mu clovek strka jednu lzicku za druhou, tak dite konci tim, ze neni najezene, ale prejezene :) no ale vsechno tohle info se dozvi kazdy z knizky nbo odbornych webu, nebudu ji tu prepisovat celou :lol: proste kdo to info chce, ten si ho najde a kdo ne, tak at si klidne dava mixovane jidla lzickou, nemam jic proti, jen nemam rada, kdyz lidi o blw nic nevi a tuhle metodu jen pomlouvaji 8)

lucynka25
Echt Kelišová 7895 příspěvků 1 inzerát 09.10.18 06:27

@Lucie1412 Ahoj, jednou tu byl článek o BLW , tak si ho pročti ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >