7 měsíční zvrací obloukem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.10.18 14:37
7 měsíční zvrací obloukem

Holky, už sem píšu snad po sté ohledně mého 7 měsíčního chlapečka prostě pořád něco, už jsmem zas s nervama v háji :(

Malý má menší vadu srdíčka a od mala nebyl žádný jedlík. S příkrmama to bylo super, papal hezky, pak měl chvilku kdy nechtěl nic a ted zas papá.
Ale co má ted za problém…

Nevím, jetsli jde o nějakou intoleranci nějaké potraviny, nebo ho jen něco nadáví.
Malý nikdy nezvracel, až ted v 7 měsících, mi zvrací téměř obden. Vždycky po nějakém jídle, kde je pidi kousek, nebo má příkrm hrubší strukturu.

Vyzvrací takovou hromadu, že to má až za krkem a celé lehátko plave v těch zvratkách.
Třeba dneska, udělala jsem mu na oběd červenou čocku (poprvé) se zeleninou (brambor, mrkev, brokolice a zjemnila mlékem) chutově to bylo fakt dobré a on hezky jedl. Bylo to takové hrubší, mixérem to nešlo úplně do hladka, třeba tak, jak jsou skleničky.
Po půlce snědené porce to začal držet v puse, divně zahlížel a já věděla, že je zle. Začalo se mu nadavovat a zeblil se z podoby.

Předevčírem to samé - domácí rýžová kaše. Jedl, jedl a najednou se celý zeblil. Teklo to až po zemi. Je to asi potřetí, co se takto poblije. Jo, poprvé to bylo, když jsem mu zkoušela dát pidi kousek chlebíku, on baštil a po asi pátem kusku to stejné, najednou to celé vyblil. S křupkama třeba problém nemá.
Navíc ted kaká zeleně - kašovitě.
Mám jít s ním kdr? Je to nějaká intolerance, nebo prostě mu vadí kousky?
Jsem už na nervy. Málo jí, málo přibírá (ted za 14 dní nepřibral ani gram) a ještě vyblije celé jídlo včetně snídaně.
Mléko nepije, jen v noci. Tak mu mléko strkám snad všude. Ráno a večer má kaše (kupované, na dmácí si už netroufnu). To je v pohodě. Ke svačině mi jogurty nejí, zkusila jsem puding ze zdravé výživy dělaný z vody a potom jsem zamíchala prášek s UM. To mu docela jelo.
Fakt mi přijde že když se vyřeší nějaký problém, nastane další. nemáte s tím zvracením u dětí někdo zkušenost? :?

Jinak teda váhu má asi 8200 g, délku ted nevím. v 6 m měl 70,5 cm

Reakce:
hapolda
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 04.10.18 14:46

Mozna mu proste jen vadi kousky, je jeste malej. Po nekouskovym jidle neblinka, jsem pochopila. Zelena stolice trva jak dlouho?

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.10.18 14:52

@hapolda To mě napadlo, ne neblinká, když má něco úplně do super hladka.
No, má to ted tři, čtyři dny. Měl ji občas i jindy, ale pak se to vždy spravilo, ted ji má tak ten 4. den. A kakal i 5× denně, snad po každém jídle. Teď už tak 2× .

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 04.10.18 14:54

@Terez001 mojí malé se taky začne zvedat žaludek, když se jí v puse nahromadi kousky. Z hladkého to nemá. Tak třeba ho opravdu dráždí ty kousky, když jinak je v pohodě. Co třeba v průběhu jídla občas dát trošku napít, aby ty kousky spláchnul a neměl jich pak plnou pusinku? Tu zelenou stolici nemůže mít z jídla? Třeba z brokolice? Kdyžtak zavolej doktorovi a prober to, mně vždycky dobře poradí ;)

Demi
Závislačka 4110 příspěvků 04.10.18 14:55
@Terez001 píše:
@hapolda To mě napadlo, ne neblinká, když má něco úplně do super hladka.
No, má to ted tři, čtyři dny. Měl ji občas i jindy, ale pak se to vždy spravilo, ted ji má tak ten 4. den. A kakal i 5× denně, snad po každém jídle. Teď už tak 2× .

Co na to říká jeho dětský lékař?

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.10.18 14:57

@Jitul.kaaa9

Pít mu dávám tak po 2-3 soustech, vždycky si cucne a jí dál. Včera kakal zeleně pořád a nic zeleného neměl (měl na oběd lososa s bramborem a mrkví. Takže nevím, je fakt taková tmavě zelená jak hustá kaše. Asi zkusím zavolat dr, už mě bude mít za blázna :zed:

Keshi
Závislačka 2689 příspěvků 04.10.18 15:02

@Terez001 Raději 5× volat zbytečně než něco zanedbat. Našeho malého hodně trápil reflux, ale měl to opačně, když měl moc řídké, tak jsme cca kolem toho půl roka přešli na BLW metodu. Jinak já měla šelest na srdíčku a mamka mi vše mixovala dlouho… polykání větších kusů, mělnění, to vše pro mě bylo náročné, nezvládala jsem dodýchávat a taky hodně zvracela.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 04.10.18 15:08

@Terez001 zavolej, proto tu ten doktor je, aby Ti (teda malému) pomohl, když potřebuješ 8)

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.10.18 15:12

@Keshi

Ano zavolám zítra. Malý má defekt septa, (hodně silný šelest, jde to slyšet i uchem, když mu dám na hrudníček) taky se musí se vším na něj pomalu. Jenže já mu chci dělat domácí příkrmy, oběd někdy do hladka jde, ale někdy prostě at dělám co dělám, ta ne. Ale divné, že i když jedl skleničku pro 8 měsíční, kde byly větší kousky, tak z toho neblil. Tak nevím no…
Nevadí mu ani banán, sice mačkaný vidličkou, ale kousků je tam dost.

@Jitul.kaaa9 zavolám :kytka:

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.10.18 15:14

@Keshi

Jinak k té metodě blw…Malý nemá zájem o jídlo. Jako fakt se nehlásí. Ani po 4 h, kdy jdu k němu s miskou s jídlem, tak dělá že nic.
křupku do pusy dá tak po 3 h, kdy nejedl a to tak jednu maximálně.
Dala jsem mu do ruky chleba, držel to a přendával si to z ruky do ruky, do pusy to nestrčil. Přitom hračy si do pusy strká pořád.
Prostě silný nejedlík, i když jeden čas baštil fakt krásně a všechno.

Keshi
Závislačka 2689 příspěvků 04.10.18 15:25

@Terez001 Lékařka bude vědět víc. Myslím, že by to mohlo mít souvislost s tím srdíčkem. Já prý taky moc nejevila zájem o jídlo a celkově byla taková apatičtější. Když dítko nejeví moc zájem, tak se BLW ani nedoporučuje. S tím srdíčkem bych se nebála mu pomáhat tou mixáží. Zkusila bych občas před jídlem dát lžičku odvaru z pohanky. Pomáhá to zklidnit žaludek a bojovat s nechutenstvím. Držím moc palce, aby bylo brzy po problému a aby to se srdíčkem bylo jen a jen lepší. :srdce: Můžu se ještě zeptat? Jestli vadí tak neodpovídej. Doporučili vám uzávěr defektu? Kamarádčina malá má stejný problém a šíleně je tlačí lékař. Neví jak se rozhodnout.

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.10.18 15:38

@Keshi

Děkuji moc :hug:

Chodíme s malým od narození co 3 měsíce na kardiologii. Jak říkáš tyto děti nejsou moc velcí jedlíci, to mi řekli v těhu. Přitom kardiolog, u kterého jsme s malým byli nedávno, mi řekl, že nevidí souvislst mezi srdíčkem a nechutenstvím. Že mají děti horší vady a jsou jedlíci velcí. Tak nevím. Já slýchávám opak.
Jinak uzavření defektu - byla bych pro všema deseti. Ačkoliv je to operace a riziko, tak co jsem slyšela od jiných maminek, tak si to nemůžou vynachválit. Děti se potom krásně rozjí, jsou aktivnější, méně nemocné (právě tyto děti trpí více a jsu náchylnější na infekty dých. cest).
Nám kardiolog řekl, že do 3 let bude sledovaný a pak se uvidí. Operace v plánu není. Že se to může spravit samo, v což ale moc nedoufám. Dírku má 8 mm, což je celkem dost :think:.

Keshi
Závislačka 2689 příspěvků 04.10.18 15:48

@Terez001 Mě se to celkem srovnalo, problém jsem měla jen v těhotenství. Kamarádčina malá měla cca 5mm, tak čekali jestli se to srovná, stáhlo se jí to jen o necelý mm a už jí jsou 3. Děkuju, předám jí tvůj názor na operaci. Btw taky moc nejí. Celkově co znám děti se šelestí, nebo jinou srdeční vadou, tak jsou k jídlu vláčné. I já se rozjedla, až sem na tom byla líp. Každopádně vám moc držím palce a dej vědět, co vám řekla mudra. A hodně síly a zdraví celé rodince. :hug:

Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 05.10.18 13:08

@Keshi

Děkuji moc za milá slova :hug: Docela se divím kamarádce, že když jí nabídli operaci, že váhá. Opravdu se vyřeší spousta problému. V Motole jsou odborníci a ty operace jsou tam na denním pořádku, v podstatě je to "banální " operace. Ale pokud se to zaceluje, tak bych ais taky počkala. Spíš bych dala na doktory, co řeknou oni. Nám řekli, že operace v dohlednu určitě ne.
Jinak syn nějak apatický není, spíš vůbec, je hodně živý, žvatlá, je jak živé stříbro. S tím papáním to má horší, ale dá se říct, že jí. Byly horší chvíle, kdy vypil třeba jen 100 ml mléka za celý den. Byla jsem zralá na psychinu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >