Reklama

Buchta pro děti 10 - 11 měsíců?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EDDT
Povídálka 39 příspěvků 04.10.18 13:36
Buchta pro děti 10 - 11 měsíců?

Holky, nějaký jednoduchý recept pro tak malou návštěvu? :srdce:

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 04.10.18 13:39

piškotovou? Klidně bych udělala něco jako bubulaninu - piškotové těsto a nahoru ovoce (jahody, švestky, klidně i nakrájená jablka).
Ale těm prťatům bude stačit kousek, není třeba se matlat s celým plechem.
Ale zeptat se napřed, co děti už jí nebo nejí. Spousta dětí v tomhle věku žvejká maximálně tak čtvrtku jablíčka ;)

Russet
Extra třída :D 10942 příspěvků 04.10.18 13:50
@EDDT píše:
Holky, nějaký jednoduchý recept pro tak malou návštěvu? :srdce:

Svému synovi jsem do roka nic nesladila. Takže buchtu bych neocenila. Ovoce do ručičky stačí, ne?

EDDT
Povídálka 39 příspěvků 04.10.18 14:02

Špatně jsem to napsala.. Spíš myslím pro rodiče, ale aby si mohly dát i holky kousek a právě, aby to nebylo moc sladké :)

LLenule111
Závislačka 3349 příspěvků 3 inzeráty 04.10.18 14:05

@EDDT Mám recept na koláč bez mouky a oleje, jde i bez cukru udělat a jde tam mrkev, vejce.
Na dortovou malou formu nebo srnčí hřbet:
6 vajec-žloutky a bílky zvlášť
80g cukru
100g mletých ořechů nebo kokos-POZOR na ořechy, vysoký alergen pro malé děti, lze nahradit trochou oleje,protože ořechy obsahují tuk.
2 lžíce kakaa-nemusí být též alergen!
100g nastrouhané najemno mrkve. Žloutky vyšleháme s cukrem, přidáme ořechy nebo pak ten olej, mrkev a sníh z bílků.
Pečeme asi 30min. na 180°C, zrovna dnes jsem ho pekla, koláč je hezky šťavnatý.

EDDT
Povídálka 39 příspěvků 04.10.18 14:09

@LLenule111

Jee, tak to vypadá dobře :palec:, a ty bilky do roku nevadí?

hapolda
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 04.10.18 14:14

Mozna jsem trochu magor, ale ja bych takovym prtatum nedala zadnou buchtu. Moji 18ti mesicni uz dam par drobku ochutnat :oops: udelej kolac pro maminky a detem dej krupky, nejaky zdravy susenky bez cukru, nakrajej jablicko…

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 04.10.18 14:23

Udělala bych jablečný závin - idealne z taženého těsta a velkého množství naplne. To je v podstatě jak presnidavka, těsto také není sladke a jeho množství je spís decentní. Dokáži si přestavit, že toto bych dala i svému vlastnímu diteti. :-)

eli26
Povídálka 26 příspěvků 04.10.18 14:37

Já dělá mrkvánky, ze stranek mamavkuchyni, nedelam tasticky normalne vyvalim to testo a udelam z toho strudl. ????
 http://mamavkuchyni.cz/…od-8-mesicu/

lucynka25
Kelišová 7385 příspěvků 2 inzeráty 05.10.18 06:34

@EDDT Ahoj, teď je dýňová sezóna a pokud máš blízko Tesco , tam jsou teď v super akcích všechny dýně, můžeš zkusit třeba zdravý podzimní dýňový koláč

Dětičky si stejně kousnou a pak to rozdrolí a zahodí :lol: Takže to máš asi jedno :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >