Reklama

Jídelníček v 9 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bedrunec
Kecalka 459 příspěvků 04.10.18 10:29
jídelníček v 9 měsících

Zdravím vás, maminky. Nenašla jsem žádnou diskuzi na toto téma, proto píši. Prcek má za týden 9 m. Jsme na UM, příkrmy od 5. měsíce. Jíme asi takto: ráno cca v 8 hodin kaše z UM, po 10. h přesnídávka z ovoce (když se dopo vzbudí pozdě, např. kolem 11.h, tak dávám už oběd - maso zel. příkrm, sní cca 200 g i víc), potom jde odpo znovu spát cca v 13.30 až v 14 h, tak dám 120 ml mléka, kolem 15. 30 jogurt nebo ovoce, kolem 18.30 210 - 240 ml mléka na noc. Přes den vypije docela málo vody, čaje, cca 200 ml - 250 ml, je to asi málo co? Kvůli tomu jsem mu do vody začala dávat přírodní šťávu, jinak by vypil méně. Jinak už přes měsíc se v noci často budí, někdy i po dvou hodinách a zabere jen mlíko, jinak řve, takže dáváme šizené např. do 120 ml dám dvě odměrky. Budí se tak i třikrát. Docela mě to štve, nechci mu pořád dávat UM. Když se vzbudí dřív než po třech hodinách, tak ho musíme uhoupat v hacce, protože mlíko mu dřív jak po třech hodinách nedávám. Tyhle problémy začaly, když mu začaly růst zuby, první před měsícem, to se budil furt a řval jak tur, teď mu vylezl druhý, ale ještě pořád spí blbě, je to docela na odstřel. Jinak - ten jídelníček je ok? Teď poslední dobou asi pár dnů po usnutí se po hodině vzbudí a kroutí a jde slyšet jak prdí, jestli ho nebolí břicho, nevím, čím to může být. Jestli když po odpo svačině zhltne těch 240 ml mléka, jestli mu to nedělá zle, jestli mu to mám dát dříve a pak aby šel spát, fakt nevím z čeho by měl mít prdy… Mějte se! :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2176 příspěvků 04.10.18 10:35

@bedrunec
Měli jsme to taky tak, u staršího jsme to dopracovali do toho, že v 11 měsících se budil co hodinu a řval, dokud nedostal mlíko. A vstával v 5 ráno. Jednou už mi došla trpělivost a mlíko jsme prostě nedala. Chodila jsem tam, řekla, že mlíčko není… během 2 nocí spal celou noc.

S mladším to gradovalo postupně a utla jsem to podobně jako se starším, ale až v roce a půl.

Někdo to odsoudí, ale já fakt nebyla schopná fungovat a u obou dětí to byl akorát uspávací prostředek (i když ani jeden s flaškou večer neusínali).

bedrunec
Kecalka 459 příspěvků 04.10.18 13:05

No malý se budil taky jednou max. dvakrát, ale fakt to začalo s těmi zuby, tak jestli si na to zvykl???? Jinak nevím, jak vám, ale mně syn kadí min. 3× za den, je to ok? asi když tolik sní, tak to pak potřebuje ven :-) Jinak taky je kolem půl šesté až šesté vzhůru, grrrrrrrrrrrrrrr, a pokaždé má v plínce boban, takže ho to asi ráno budí…

katuska1984
Kecalka 343 příspěvků 2 inzeráty 04.10.18 16:30

holky… mne se maly budi po pul hodine. prisaham… jsem na nervy. zuby zatim nema. ale zda se, ze jako prvni mu lezou horni dvojky

katuska1984
Kecalka 343 příspěvků 2 inzeráty 04.10.18 16:33

nekdy ho kojim po 5 minutach. nakojit. nespi. takze aby usnul zas a zas a zas.. rano je kolem 5-6/vzhuru.
tim, ze porad kojim tak mi ji prikrmy malo.
zadny system nemame. kazdy den je jiny. jenom to (ne) spani je stejne.
rano mu davam. kolem 8ovoce k. obedu 1,2/) lzicky masozeleniny a vecer lzicku kase, a pak. zas ovoce :zed: :zed:

lucynka25
Kelišová 7324 příspěvků 2 inzeráty 05.10.18 06:39

@bedrunec Ahoj, založila jsem skupinku vaříme pro kojence a batolata, skupinka je otevřená, ráda přizvu každou maminku se zájmem o domácí stravování :kytka:

U nás to bylo a pořád je zhruba takto:
Snídaně kaše
svačina ovoce
oběd masozelenina
svačina jogurt
večeře zeleninové polévky

během dne různě křupky, kousek pečiva s lučinou, šunkou..a teď ve 13měsících střídám jogurt s lipánkem

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 22:43

@katuska1984 měla jsem to samé když lezli zoubky. Koupila jsem Dentibaby mastičku a máme pokoj téměř celou noc

katuska1984
Kecalka 343 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 08:31

@lucynka25 9mes. dite jidlo 5× denne? neni to moc?

lucynka25
Kelišová 7324 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 09:12

@katuska1984 moje dcerka uz jedla od 5.mesice, ale jedla tak 100g hlavni jidla, kojila jsem ji stale porad kdy chtela.
Vic jidla nechtela, nenutila jsem. Jidelnicek mela pestry, po malych porcich.

Ono hodne zalezi kdy prcek zacal jist,zda je na um ci mm.
U um je vsechno rychleji a driv, ja sice kojim,ale zacala jsem brzy prorotoze mela velky zajem take jist,kdyz videla sestru :mrgreen:
Prvni dcera zacala jist az od 7.mesice,takze ta mela 5jidel az o dost pozdeji nez vse ochutnala..

katuska1984
Kecalka 343 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 09:16

@lucynka25 u nas je to nepredstavitelne.. maly zacina 10mesic a ma jenom dva prikrm aj to ovocne rano a vecer. kase neji masozeleninu, ani zeleninu.
dnes nu dam asi chleba s lucjnou… ale nema zuby tak se trochu bojim… aby se nezadavil. bily jogurt nechtel, vyzkousime ovocny bez cukru… pokud takovy najdeme.

lucynka25
Kelišová 7324 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 09:43

@katuska1984 a co jogurt s ovocnou presnidavkou nebo s rozmixovaným ovocem, piškoty?

prvni dcera měla 1. zub až ve 13.měsících, také to s ní bylo komplikované co se týče jídla, hodně dlouho jsem mixovala do hladka :roll:

katuska1984
Kecalka 343 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 09:53

@lucynka25 ano, to je taky moznost.
no… poprsvde. a 2/zoubky. predevcirem zacinkali, ale jsou to jeste nepouzitelne mladatka. :D
davam mu okusovat jabko a kousky bananu.. s tim problem nema. ale toho chleba se bojim.

ale neni reseni odsouvat to

katuska1984
Kecalka 343 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 09:54

prijde mi ze ma velice fadny jidelnicek

lucynka25
Kelišová 7324 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 10:04

@katuska1984 chce to nabizet a vytrvat.Zkouset nove a nove,zabavit treba hrackou v ruce,nejak ho zamestnat,aby bastil..to u nas fungovalo.
Take bylo obdobi,ze vse co jsem navarila letelo :roll: ale nastesti asi jen 3tydny.

bedrunec
Kecalka 459 příspěvků 09.10.18 14:52

@katuska1984 Ahoj, syn je na um od narození a příkrmy jsme začali od 5. měsíce a vesměs hned začal jíst hodně, žádné tři lžičky a dost, je velký, v osmi měsících měl 80 cm a skoro deset kilo, to dcera tyto míry měla v roce a půl. On fakt všechno zbaští, zeleninu i ovoce za pár minut celou sklínku - když to vezmu podle kupované, někdy i víc, mlíko bu mu fakt nestačilo… každý to má jinak…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >