Syn nechce pít z mých prsou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Domkakonka87
Povídálka 11 příspěvků 16.10.18 14:48
Problém s odříkáváním, poraďte prosím.

Ahoj, ráda bych požádala o radu. Můj 7mi týdenní syn má momentálně nějaké období bojkotu a moje prsa mu očividně nejsou dost dobrá. Pláče před i při kojení, vzteká se a kope. Jíst by ovšem chtěl min. co 1,5-2hod. :roll: Párkrát už sem musela sáhnout pro odstříkané mléko do mrazáku, aby ten záchvat pláče uklidnila. Jde mi ale o to, že když se vůbec nenapije, chci odstříkat a ejhle, z levého prsu sotva kapka a z pravého po 15min. 40 ml a pak prd. Přitom když už malej pije (třeba v noci) tak pije hezky z obou a dlouho. Nevím, jestli třeba nepřicházim o mléko :( Malej přibývá krásně. Nedělám tedy něco špatně u té mašiny? Mám Avent co to dělá za mě. Předtím bylo vše ok. Teplý nápoj i nahřívání probíhá :( Děkuji za radu.

Reakce:
Lucy1512
Povídálka 48 příspěvků 16.10.18 14:55

Vim že to asi slyšet nechceš ale mně to opravdu přijde, že ti dochází mlíčko :,(

Hadumi
Extra třída :D 13562 příspěvků 16.10.18 15:09

Klasický bojkot kojení, buď to psychicky ustojíš, nebo ne. Plus spurt k tomu.
@Lucy1512 i když jsem měla prsa jako balony, tak jsem odsála sotva půl deci.

Ou
Kelišová 5416 příspěvků 16.10.18 15:48

Domluv se, že za tebou přijde laktační poradkyně, chce to naživo spíš než takhle přes itnerent.

http://www.kojeni.cz/…kam/poradci/

Hoa Mai
Kelišová 5800 příspěvků 21 inzerátů 16.10.18 17:48

@Domkakonka87 Klid. O mléko nepřicházíš. Možná už v prsou nemáš takový přetlak, malý se musí víc snažit a vzteká se. Odstříkávání nebo odsávání není směrodatné, já jsem třeba nic neodstříkala ani v době, kdy mi dítě přibíralo kilo za měsíc. Někomu to prostě nejde.
Jestli ti můžu poradit, tak si toho chování miminka v rámci možností nevšímej, nedávej mu žádný jiný dokrm (ani MM alternativně), přikládej často a pokud možno v polospánku. A obrň se trpělivostí, může to trvat pár dní, ale některá miminka jsou tvrdohlavější. Hlavně si nevyčítej, že své miminko trápíš nebo tak něco. Věř mi, že to přejde, fakt. Zažila jsem u dvou dětí ze tří, všechny jsem kojila do samoodstavu (to třetí teda ještě kojím, ale tyhle vrtochy už máme taky za sebou).

lucynka25
Echt Kelišová 7921 příspěvků 1 inzerát 17.10.18 06:15
@Hoa Mai píše:
@Domkakonka87 Klid. O mléko nepřicházíš. Možná už v prsou nemáš takový přetlak, malý se musí víc snažit a vzteká se. Odstříkávání nebo odsávání není směrodatné, já jsem třeba nic neodstříkala ani v době, kdy mi dítě přibíralo kilo za měsíc. Někomu to prostě nejde.
Jestli ti můžu poradit, tak si toho chování miminka v rámci možností nevšímej, nedávej mu žádný jiný dokrm (ani MM alternativně), přikládej často a pokud možno v polospánku. A obrň se trpělivostí, může to trvat pár dní, ale některá miminka jsou tvrdohlavější. Hlavně si nevyčítej, že své miminko trápíš nebo tak něco. Věř mi, že to přejde, fakt. Zažila jsem u dvou dětí ze tří, všechny jsem kojila do samoodstavu (to třetí teda ještě kojím, ale tyhle vrtochy už máme taky za sebou).

Ano, nenapsala bych to jinak.
Také jsem měla spoustu bojkotů a vždycky to dopadlo dobře. Chce to vytrvat, nezvdat se.Ono to přejde, nejlépe nechat miminko u sebe v posteli a kojit, kojit.
Případně se obrať na laktační poradkyni z Mamily :kytka:

Domkakonka87
Povídálka 11 příspěvků 18.10.18 18:21

@Hoa Mai
Moc děkuju za uklidnění, neměla bych tedy syna vůbec krmit odstříkaným mlékem? Už hodinu tu má záchvat pláče a nedostala sem do něj ještě ani kapku :(
Nevíte jak dlouho tohle může trvat? Zítra to bude 14 dní a mám toho popravdě plné zuby :oops: Navíc má syn kýlu a tím věčným pláčem roste do velkých rozměrů.
Hodně taky trpí na prdíky, už sem vyzkoušela co se dalo, ale bohužel si budeme muset počkat až to hold přejde samo…

Domkakonka87
Povídálka 11 příspěvků 18.10.18 18:40

Víte co mi přijde divné? Prso nechce ale cumel si vezme a někdy ho to i uklidní :zed: Já sem už opravdu bezradná......

lucynka25
Echt Kelišová 7921 příspěvků 1 inzerát 19.10.18 07:18

@Domkakonka87 to bolení bříška k tomu hodně bude, teď to řešila kamarádka s miminkem, nechtěl prso, protože ho bolelo bříško.
Dej si pozor na stravu, na nadýmavá jídla a nejlepší asi hodně kojit v polospánku.

A zkus si dělat domácí fenyklový čaj , nebo si kup jiný fenyklový, jak chceš, hodně se to převede do mléka a mohlo by mu to ulevit, ruzné kapičky, nahřívací polštářky, masáže jsi určitě zkoušela, že?
Držím palce a vydrž :hug:

jo a dudlík bych odbourala, není vhodný ke kojení.Kazí sací techniku, aspoň dokud jsou problémy a je malý.

Markii2
Stálice 68 příspěvků 7 inzerátů 19.10.18 12:57

Ahoj, taky jsem řešila něco podobného…Ono kolem 3 měsíce se začíná mléko spouštět až po chvíli dudlání - třeba to bude tím ????.. Já bych určo nedávala nic, až bude mít hlad, vezme si od tebe. Zkus kojit na gymnastickém míči vždycky když jde spát, pokud máš dudlíka, vyhoď ho - ničí kojení, já měla díky němu děsný bojkot… Odsávačku neřeš, spousta žen má mléko a odsávačkou vyráhnou max pár kapek… Ono kojení není jednoduché, malou kojím už přes rok a pořád slýchavám jak je to pohodlné a jak to mám dobré… Ale ty bojkoty a nervy když dítě nechce pít nikdo nevidí… Chce to jen zatnout zuby a vydržet ????, bude líp :kytka:

Hoa Mai
Kelišová 5800 příspěvků 21 inzerátů 19.10.18 15:42
@Domkakonka87 píše:
@Hoa Mai
Moc děkuju za uklidnění, neměla bych tedy syna vůbec krmit odstříkaným mlékem? Už hodinu tu má záchvat pláče a nedostala sem do něj ještě ani kapku :(
Nevíte jak dlouho tohle může trvat? Zítra to bude 14 dní a mám toho popravdě plné zuby :oops: Navíc má syn kýlu a tím věčným pláčem roste do velkých rozměrů.
Hodně taky trpí na prdíky, už sem vyzkoušela co se dalo, ale bohužel si budeme muset počkat až to hold přejde samo…

Ne, já bych mu ho nedávala. Myslím si, že to naopak může situaci zhoršit, protože bude vědět, že dostane jídlo snazším způsobem a tak nebude mít snahu sát u prsu. Jak dlouho to může trvat - těžko říct. U dcery mi to trvalo pár dní, u syna předtím skoro 2 měsíce, ale u něj to byla souhra více příčin. Paradoxní je, že jak ho to jednou přešlo, tak se z něj na nějakou dobu zase stal závislák na prsu, pil jak duha a přibíral víc než kilo za měsíc (v průběhu bojkotu třeba 200g za měsíc). Zkoušej ten gymnastický míč, pološero, klid, polospánek.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci pranýřují svou hvězdnou tenistku. Vzala si na sebe kožich z opice

Chtěla další sexy fotku na Instagramu, nakonec se stala terčem drsného... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >