Jablečné šťávy pro kojence, kvašení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sanyv
Povídálka 31 příspěvků 14.10.18 13:45
Jablečné šťávy pro kojence, kvašení?

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat na váš názor nebo zkušenost. Možná to bude pro někoho hloupý dotaz, ale já tomu příliš nerozumím a z blízkých mi nedokáže nikdo s jistotou odpovědět.
Synovi jsem tak od 6 měsíců dávala ředěné šťávy. Byl nekojený, přestal pít vodu, čaj nechtěl, nechtěla jsem ho sladit… Tak jsem myslela, že šťáva bez přidaných cukrů bude dobrý nápad. Malému chutnalo v těch letních vedrech vypil i 3 hrnky. Ředila jsem tak 1:3. Občas mi ale přišlo, že to jde cítit jakoby kvašením nebo jak to popsat. Tak jsem hrnek vymyla, udělala novou šťávu. Syn míval potíže se stolicí, častá, žlutá, a mě napadlo, jestli to nemohlo být tou šťávou… Jestli mu nemohlo nějak uškodit, že to bylo cítí tím kvašením. Teď už tak 2 měsíce šťávy nepije, zvykl si na čaj, ale se stoličkou má potíže pořád, i když menší. Nemohlo to zkvasit až na alkohol nebo je to blbost? Omlouvám se, ale nerozumím tomu. Jestli mu to třeba nemohlo udělat něco s játry? Doktor o jeho potížích se stoličkou ví, zatím neřeší. Souvislost se šťávou mě napadla až teď, i když si nejsem jistá, jestli ty průjmy neměl už předtím. Předem děkuji za odpovědi

Reakce:

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 14.10.18 14:27

Zkvasit to mohlo, ale to přece poznáš, když tu šťávu ochutnáš :-) Ale i kdyby, takovéhle dlouhodobé následky z toho mít rozhodně nemůže, to leda průjem a druhý den zase v pohodě. Radši trvej na pořádném vyšetření, ať opravdu zjistí čím to je.

sanyv
Povídálka 31 příspěvků 14.10.18 14:48

@Jar Jar Děkuju. Když já to neochutnávala, tak nevím. Jak jsem hrnek otevřela a bylo to cítit, tam jsem to vylila, umyla a udělala novou šťávu.
Ono je to s naší Dr. těžký, pořád slyším, že uvidíme příště, že teď přibral… Jdeme za 14 dní na kontrolu, tak snad udělá konečně aspoň odběry, co minule slíbila nebo už půjdeme jinam.

Russet
Extra třída :D 11671 příspěvků 14.10.18 15:54
@sanyv píše:
Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat na váš názor nebo zkušenost. Možná to bude pro někoho hloupý dotaz, ale já tomu příliš nerozumím a z blízkých mi nedokáže nikdo s jistotou odpovědět.
Synovi jsem tak od 6 měsíců dávala ředěné šťávy. Byl nekojený, přestal pít vodu, čaj nechtěl, nechtěla jsem ho sladit… Tak jsem myslela, že šťáva bez přidaných cukrů bude dobrý nápad. Malému chutnalo v těch letních vedrech vypil i 3 hrnky. Ředila jsem tak 1:3. Občas mi ale přišlo, že to jde cítit jakoby kvašením nebo jak to popsat. Tak jsem hrnek vymyla, udělala novou šťávu. Syn míval potíže se stolicí, častá, žlutá, a mě napadlo, jestli to nemohlo být tou šťávou… Jestli mu nemohlo nějak uškodit, že to bylo cítí tím kvašením. Teď už tak 2 měsíce šťávy nepije, zvykl si na čaj, ale se stoličkou má potíže pořád, i když menší. Nemohlo to zkvasit až na alkohol nebo je to blbost? Omlouvám se, ale nerozumím tomu. Jestli mu to třeba nemohlo udělat něco s játry? Doktor o jeho potížích se stoličkou ví, zatím neřeší. Souvislost se šťávou mě napadla až teď, i když si nejsem jistá, jestli ty průjmy neměl už předtím. Předem děkuji za odpovědi

A šťavou myslíš co? Odšťavněné jablko nebo kupovaná šťáva ze supermarketu? Dítěti bych vždy dělala čerstvou. Nenechala bych to ve vedru stát.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 14.10.18 16:30

Pokud má stejné potíže se šťávami i bez, tak zdrojem problémů nejsou ty šťávy.

Přírodní šťávy sice nazkvasí velmi rychle a nejspíš i s nějakými stopami alkoholu, ale tak nepatrným, že to rozhodně nemá jak dítě poškodit.

Spíš sledujte různé potravinové alergie - nejpodezřelejší bývá mléko.

lucynka25
Echt Kelišová 7643 příspěvků 1 inzerát 15.10.18 15:11

@sanyv myslím, že i kdyby to bylo zkvašené, tak by takové dlouhodobé problémy určitě nebyly.. :think:
Také se přikláním k možnosti alergii na mléko a mléčné výrobky, zkus je úplně vysadit na pár dní a pozoruj změny

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >