17měsíční chlapeček do velké postele?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenulexp
Povídálka 18 příspěvků 11.09.18 12:32
17měsíční chlapeček do velké postele?

Ahojte :) Mám dotaz..Kdy jste dali své dítko do velké postele? Malému je teď 17m, už asi 2týdny spinká sám v pokojíčku (máme tam chůvičku) a zvládá to velice dobře (oproti mě :lol: ) takže spinká celou noc. Z postýlky se dají vyndat 3tyčky, takže si umí krásně vylézt. Přemýšlíme o te postýlce - domeček. Jenže malý s sebou strašně mele v noci (ani ty 3šprušle mu nemůžu na noc vyndat) tak nevím, či je dobrý nápad ho už dávat do te velke postele?? :nevim:

Reakce:

blobfish
Závislačka 4505 příspěvků 11.09.18 12:40

Dítě je na „velkou“ postel zralé tehdy, když je mu příjemná a když z ní nepadá. U většiny dětí je 17 měsíců brzo.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 11.09.18 12:42

My prehazovali do velké postele v 15mesicich.

stinga
Závislačka 4203 příspěvků 6 inzerátů 11.09.18 12:42

@lenulexp a proč ho už chceš dát do velké postele? Dcera má 23 měsíců, spí v postýlce, dokud se tam pohodlně vejde, bude spát tam

vertunka
Závislačka 4645 příspěvků 11.09.18 13:03

My dávali taky v 17 měsících. A v pohodě. Malá se taky hodně v noci mele a dokonce nám i 3krat spadla přes zabranu. Dali jsme ji vedle postele matraci z postýlky. A ani ji to nevzbudilo :mrgreen:

Halibar
Kelišová 6359 příspěvků 11.09.18 13:12

Náš starší šel z postýlky až když jsme ho naučili, že z postýlky bez šprušlí se nezdrhá. Šprušle jsme mu sundali, když měl asi až 2 roky? Týden jsme ho zaháněli do pokojíčku a hned nato jsme ho dali na matraci 200×90cm. A pár měsíců nato spal už ve velké. Dnes má 4 roky a spí nahoře v patrovce. Bála jsem se šíleně, ale on si to jako autista vydupal a je happy :hug:

Euforia
Kecalka 179 příspěvků 11.09.18 13:18

ja davala ted dceru do velke postele - 22 mesicu, uplne v pohode, tu malou postylku nesnasela, ted je spokojena

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8509 příspěvků 11.09.18 13:30

@stinga máme syna 22m a též půjde do velké postele - třeba proto že se narodí sourozenec a 2 postýlky se do ložnice nevejdou, třeba proto, že má rád na spaní absolutní klid a manžel nemůže spát v ložnici protože prostě hlasitě dýchá, to je snad každého věc, nevím proč hned „moralizovat“ že vaše skoro 2 leté dítě bude v postýlce dokud se tam bude vejít a co?

stinga
Závislačka 4203 příspěvků 6 inzerátů 11.09.18 13:33

@Kristyna.Vechto­va já nemoralizuji, jen se ptám, proč potřebuje aby už šel do velké postele? mně je jasné, že každý má jiné dítě, jiné podmínky a jiné priority - to nemělo být moralizování, jen dotaz

stinga
Závislačka 4203 příspěvků 6 inzerátů 11.09.18 13:34

@Kristyna.Vechto­va moje dcera by z velké postele zdrhla, proto bude v postýlce co nejdýl

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8509 příspěvků 11.09.18 13:45

@stinga tak je to nevýhoda psaného slova, nikdy nic nevyzní tak jak to autor myslí.. Tak já myslím že 15m dítě asi vyloženě neutíká, náš mladej když je tma (a že potřebuje fakt tmu) tak prostě leží, max se šmrdlá v postýlce, takže usne během chvíle. A navíc ne každý má tu možnost mít třeba dvě děti v ložnici a já chci aby starší věděl, že v postýlce bude miminko a on ve velké posteli, samozřejmě bude moct kdykoli k nám do velké postele, stejně jako to má i teď :) takže za mě na zkoušku klidně, pokud to nehoří může se dítě do postýlky vždycky vrátit :)

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 1 inzerát 11.09.18 14:00

Pro mě je to taky moc brzo, měla bych strach, že v noci vyrazí někam na průzkum :D . Já budu dávat až tak ve 2,5 letech.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Válka o syny? Plekanec jim podřizuje kariéru, Vondráčková se ale k návratu do Česka nemá!

Hokejista Tomáš Plekanec se v Česku probírá nabídkami na budoucí angažmá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >