Odplenkování dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineflorenc
Echt Kelišová 8015 příspěvků 04.09.18 08:21
Odplenkovani ditete

Nocni mura vsech maminek po stopadesate :D Uz jsem jedno dite odplenkovala, ale taky uz je to sedm let zpatky, takze si necham rada poradit. Predem bych chtela rict, ze se nestotoznuji s nazorem, ze pliny az do skolky ;) Prosim tedy o rady od maminek, co to maji podobne a ne, ze je jeste cas :kytka: Maly ma dneska 19 mesicu a dopracovali jsme se k vysledku, ze se vycura na povel. A ja ted jaksi nevim, jak pokracovat. Dneska ho chci nechat doma, at cura co nejvic do nocnicku, ale premyslim, jak mu vysvetlit, ze si ma rikat sam. Mluvi hezky, o jidlo, piti, spinkani, prochazku, aktivity si normalne rika, tak verim, ze zvladne i toto. Jak jste z curani na povel presli na curani, ktere je v rezii ditete? Dekuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Mochomurka83
Závislačka 3863 příspěvků 04.09.18 08:42

@florenc nam pomohlo léto. Jaro jsem za nim litala a davala curat a v lete behal nahej po dvore a tim si na to prisel sam, kdyz mu to parkrat teklo po nohach, ze staci stoupnout nad kanal. ????

Ariadne
Echt Kelišová 8741 příspěvků 04.09.18 08:47

On ale není pes,aby cural na povel. Nechápu,proč ty děti prostě nenechat žít svým vlastním tempem. Mají svůj čas a rozhodně nejsou blbý. Je nutný,aby byl v 19m bez plinek? Bude velký problém,když na to přijde sám třeba ve 2,5 letech?

hapolda
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 04.09.18 08:48

Asi neuznavas tento styl, ale ja neucila nic. Na nocnik jsem vysazovala pravidelne ale ona spis nechtela, pak uz videla nocnik tak utekla. Odplenkovala se mesic po druhych narozeninach sama. V hlave ji to proste seplo a bylo. Venku se pocurala jednou jinak ze dne na den bez nehod. Jsem zvedava na druhou jak nam to pujde :D

chaela
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 2 inzeráty 04.09.18 08:49

Já se z dovolením přidám. Staršímu stačilo rict, že když bude chtít curat, má říct aa a bylo to. Sice rikal jen A, ale všichni věděli, co chce a tak nebyly žádný nehody. Mladší si ale prostě neřekne. Když je nahatej, dojde na nocnik a hotovo. V obleceni ho ale musim temer nasilim vyslict a posadit na nocnik nebo dát vyčítat venku. Sám se vyslict neumí. Někdy si začne stahovat gate nebo držet pindik, tak i za to jsem ráda, že nějak dá najevo svoji potřebu. Ale za nic na světě ho nemůžu naučit říkat aa, ee, cokoliv.

Kriss Tina
Kelišová 5633 příspěvků 04.09.18 08:56

Náš by to v 19 měsích určitě nedal, měl plenky přes den do 2 let na noc do 2 a půl, ale to už jen tak pro sichr. Ono že cura na povel je hezký, ale není v tom ta samostatnost to dítě nepozná že se mu třeba chce když ho každou chvíli nutíš jít a rozhoduješ to za něj. Já sem se spíš ptala každou chvíli jestli se mu chce, měl nočník pořád na očích takže si na něj sedal sám, ale taky bylo dobré nechat ho aby si párkrát počůral kalhoty, protože pochopil, že to není příjemné a že je lepší to vykonat na ten nočník. Taky se mu líbilo, že měl ten hrací nočník, to pak chodil čůrat rád když mu to pokaždé zahrálo písničku :mrgreen: ale chce to, aby k tomu dospěl, nenutit násilím, jenom proto abys mohla říct moje dítě je od 20 měsíců bez plen :think: některému to trvá dýl některé je rychlejší…

Martina98
Povídálka 30 příspěvků 04.09.18 08:56

Syna jsem odplenkovala před měsícem. 2r2m plínky jsem mu vzala,vysvetli­la,par dni uklizela louzicky.Nejdrive jsem mu pripominala,ted si zvedá tričko nebo si sedá na nočník nebo se chytne mezi nohama (nemluví).Dávám mu plínu na noc pro jistotu,ale ráno je suchá.Pořád jsem vyčkávala až dozraje,do té doby měl nočník na háku. Důležité je ze ovládá svěrač a uvědomuje si to.To je cesta k úspěchu.

Echt Kelišová 8015 příspěvků 04.09.18 08:56

@Ariadne taky prave nechci, aby cural na povel ;) vzniklo to na dovci u more, kdyz byl nahatej a sam si chodil. Ja se ho pak akorat zeptala, zda chce curat a on to od te doby spusti na vyzadani, rozhodne jsem ho nestresovala ;) Jde videt, jak je stastny, kdyz se mu to podari a ja mam radost. Kdyz si cvrkne, tak rika aaa a bezi na nocnik, ale predem proste jeste neumi :nevim: prijde mi skoda jeho snahu nevyuzit a cekat kdo vi do kdy…

AlenaSu
Kecalka 401 příspěvků 04.09.18 08:57

Dcera 20m je též ještě v pline. Sice mi to trošku vadí,když vrstevníci už většinou plinky nemají,ale ona si prostě neřekne a pocura se kdekoliv. Nebaví mě pořád létat s hadrou. :roll: čekám,až si řekne sama a zatím to nehrotim.

Echt Kelišová 8015 příspěvků 04.09.18 09:05

@Kriss Tina urcite ho nenutim, ptam se ho jestli chce curat a vetsinou dobrovolne ze sebe neco vymackne ;) nevim komu bych se potrebovala chlubit, ze je od 20 mesicu bez plen, spis si myslim, ze to zvladne a je skoda jeho snahu nevyuzit :kytka:

Echt Kelišová 8015 příspěvků 04.09.18 09:07

@Mochomurka83 bydlime bohuzel v byte, to nevim, jak bychom praktikovali :lol: :kytka: nechavam ho, ale nahatyho doma.

Echt Kelišová 8015 příspěvků 04.09.18 09:08

@Martina98 kolik bylo par dni?abych vedela, jak dlouho to muze trvat ;)

Martina98
Povídálka 30 příspěvků 04.09.18 09:11

Ještě dodávám,že syn plinku nechtěl. Sám si chce nočník vynášet.Ma velkou radost a tleská si.Podle me,kdyz není dítě zrale,tak to nejde.Nekdo je rychlejší a někdo pomalejsi.Hlavne se nenechat ovlivnit okolim.Babicky, jsi hamba,velky kluk na plinky apod.

Ivana 85
Závislačka 3062 příspěvků 04.09.18 09:12

@florenc taky se mi nelibi aby deti meli pliny az do nastupu do skolky.Syn byl bez plen prave od 19ti mesicu,ale za to dcera to byl orisek.Po ukrutnem boji se mi to podarilo presne tyden pred 2 a pul rokama.Ted je bez pken cca 3 mesice.Cura uz uplne bez problemu,kdyz treba jedem v aute a rekne ze chce curat tak i vydrzi nez muzu zastavit.Ale obrovskej problem je kadeni.To jeci jak hysterka a do nocniku ani zachodu ani nahodou.A vecne ma pripokadeny kalhotky :zed:

hani28
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 04.09.18 09:19

Na povel dcera necurala nikdy. Proste jsme ve 2.5 uz plinku nedali, pravidelne jsme posazovali na nocnik, a naucila se to. Doma jsme nesedeli, brali jsme nocnik vsude s sebou. V noci se odplenkovala sama o rok pozdeji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Všechny 4 děti musely do karantény, popsala domácí lazaret Abbasová

Zvládnout čtyři děti, z nichž jednomu je něco málo přes rok a dvojčata se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >