18měsíční a nechce chodit

360
18.7.13 14:30

18m nechce chodit

Ahoj, potřebovala bych poradit jak na 18m klučíka, kterému se nechce samostatně chodit.
Současný stav je následující: venku celkem chodí, spíš jak se mu chce. Ale jde i sám, celkem obstojně, nemá tendence padat. Nechce ale sám vkročit do prostoru, chce za ruku, jen udělá první krok dva, je ochoten se pustit a jít. Stejně by ale nejradši za ruku. On na ruce nevisí, jen mi přijde že potřebuje jistotu. Když jde sám, tak chodí trochu jak igráček, jen ale cítí dotek na ruce, uvolní se a maže jak drak.
Horší je to doma, naučil se mi pacholek chodit po kolenou. Po čtyřech ne, ale po kolenou. No a tím je schopen si vše obsloužit. Já ho sice stavím na nožky, vždy dojde jen k nejbližšímu záchytnému bodu, vleze si na ty kolena a zase po nich :nevim: Tak ho zase chytím, postavím, popojde a zase na zem. Furt dokola. Jako kdyby se doma bál, ve volném protoru je jistější. Přitom už mi jednou krásně chodil, coural po místnosti, mezi nábytkem, sám se pouštěl a šel. Jenže pak se rychle otočil, slítnul a už se bál. On je hrozně opatrnej.
Tak a teď co s ním? Jak ho motivovat, nebo pošťouchnout? Už mi dochází nějak fantazie co s ním. Budu vděčna za rady a podněty :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24456
18.7.13 14:32

Do školy po kolenou nepůjde. Nechala bych ho být… On na to přijde, že po kolenou se běhat nedá :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9854
18.7.13 14:37
@Lucella píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit jak na 18m klučíka, kterému se nechce samostatně chodit.
Současný stav je následující: venku celkem chodí, spíš jak se mu chce. Ale jde i sám, celkem obstojně, nemá tendence padat. Nechce ale sám vkročit do prostoru, chce za ruku, jen udělá první krok dva, je ochoten se pustit a jít. Stejně by ale nejradši za ruku. On na ruce nevisí, jen mi přijde že potřebuje jistotu. Když jde sám, tak chodí trochu jak igráček, jen ale cítí dotek na ruce, uvolní se a maže jak drak.
Horší je to doma, naučil se mi pacholek chodit po kolenou. Po čtyřech ne, ale po kolenou. No a tím je schopen si vše obsloužit. Já ho sice stavím na nožky, vždy dojde jen k nejbližšímu záchytnému bodu, vleze si na ty kolena a zase po nich :nevim: Tak ho zase chytím, postavím, popojde a zase na zem. Furt dokola. Jako kdyby se doma bál, ve volném protoru je jistější. Přitom už mi jednou krásně chodil, coural po místnosti, mezi nábytkem, sám se pouštěl a šel. Jenže pak se rychle otočil, slítnul a už se bál. On je hrozně opatrnej.
Tak a teď co s ním? Jak ho motivovat, nebo pošťouchnout? Už mi dochází nějak fantazie co s ním. Budu vděčna za rady a podněty :)

Moje dcera se přestala bát tehdy, když jsem jí do ruky strčila taštičku z umělé hmoty. Myslela si, že se těch uší drží a fičela. Jak o ní přišla, hned sedla.Za pár dní, už jí nepotřebovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14974
18.7.13 14:38

Taky bych ho nechala, chce svuj cas, dulezite je, ze sam to zvlada, takze fyzicky problem nema, jen psychicky se na to neciti, je introvertnejsi? Pri praci v jeslickach jsme meli holcicku, co chodila hrozne dlouho jen podel zdi, nebo sedela, do prostoru se poustela velmi nerada a vetsinou jen kdyz si ji nikdo nevsimal. Muzes ho zkusit motivovat, davat mu neco do vysky, aby ho to nutilo jit z kolinek, poodejit a nabidnout mu ruku dal od nej atd. Jednou tu odvahu najde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Libuše M.
18.7.13 14:38

Já mám zase holku, 17 měsíců, chodí od 5. měsíce a 1 dne, kdy se sama postavila ke stolku a začala obcházet byt kolem zdi a od 8. měsíce chodí sama. Ale pro změnu nechce mluvit - jen haf, ham, mnam. Každé dítě je jiné…

• Nahlásit
  • Citovat
6954
18.7.13 14:40

@Lucella Asi bych ho teď úplně nechala, nedávala mu ruce, nestavěla ho na nohy. Ať prostě začne sám, určitě na to přijde. A chodit mezi stejně staré běhací děti je dost veliká motivace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
18.7.13 14:49

On je hrozná konzerva a fakt děsně opatrnej. Má rád to svý jistý a nerad se pouští na „tenký led“. A to jak v jídle, tak právě v tom chození. Přitom má lidi a nový věci celkem rád, je zvědavej, všechno ho zajímá.
Co mě ale ponouklo k tomuhle tématu je spíš to, že už celkem dlouho si praktikuje tenhle systém. Jakoby zjistil, že mu to vyhovuje a tak se mu s tím nechce nic dělat. Prostě se mi zdá, že nic moc pokrok. Nejdřív jsem to taky moc neřešila, ale už mi přijde, že dlouho žádný progres :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
18.7.13 14:50

To chozeni po kolenou je znak hypotonie (mala taky takhle,,chodila") rikaly nam to na rehabce, kde jsme cvicily Vojtovu metodu. Nic s tim nenadelas, bud rada, ze je obezretny a ne nejaky des bez pudu sebezachovy. Casem si ziska jistotu a uvidis jak pomasti :mrgreen:
Jestli uz umi tapkat sam tak zlepseni a rozvoj chuze prijde velmi brzo. Hlavne ho do niceho nenut!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.13 15:09
@Lucella píše:
On je hrozná konzerva a fakt děsně opatrnej. Má rád to svý jistý a nerad se pouští na „tenký led“. A to jak v jídle, tak právě v tom chození. Přitom má lidi a nový věci celkem rád, je zvědavej, všechno ho zajímá.
Co mě ale ponouklo k tomuhle tématu je spíš to, že už celkem dlouho si praktikuje tenhle systém. Jakoby zjistil, že mu to vyhovuje a tak se mu s tím nechce nic dělat. Prostě se mi zdá, že nic moc pokrok. Nejdřív jsem to taky moc neřešila, ale už mi přijde, že dlouho žádný progres :(
ahoj, jednou budeš za opatrnost ráda, lepší přece než dětičky, které se neohroženě pouštějí do každé akce a následky můžou být bolavé ;) Mám taky opatrného chlapečka a taky dlouho nechtěl chodit, teda ani za ruku, jen kolem nábytku, prostě s oporou a to větší než za ruku, protože na tom nábytku spíš visel. Doktorka mi tehdy řekla, že je důležité, že nábytek obchází a že to, kdy se pustí a půjde sám, je čistě psychologická záležitost, že až prostě překoná strach a bude si sebou jistý. Já motivovala a motivovala a jednoho dne šel. U vás to nebude jiné :mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nikol.ondrášovka
18.7.13 15:12

Nech mu volnost

• Nahlásit
  • Citovat
18.7.13 15:12

Ehm, jaksi se neodeslal můj příspěvek, psala jsem, že mám taky tak opatrného chlapečka, kt. dlouho nechtěl chodit a to ani za ruku, jen kolem nábytku, kde měl ještě větší oporu než jen za ruku. Doktorka mi tehdy řekla, že je důležité, že obchází nábytek a to, kdy se pustí, že je čistě psychologická záležitost, že až přestane mít strach a bude si sebou jistější, že se pustí a prostě to tak bylo. Já motivovala a motivovala a jásala a povzbuzovala :D jednou budeš za opatrnější a uvážlivější dítko ráda, lepší než neohrožené dětičky, co se pouštějí do každé akce a následky bývají bolavé ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17096
18.7.13 15:15

@Lucella moje dcera taky chodila po kolenou, cvičila jsem s ní vojtovku. Venku byla v kočáru, doma po kolenou, chodit začala až v 19.m.
Když chodila po kolenou, dávala jsem jí na 4… :roll:

Buď ráda, že chodí normálně a doma se to snaž trochu korigovat, asi potřebuje čas. Nebo zkus aktivní chodítko, kočárek, nějaký vozík, kt. se může držet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
18.7.13 15:20

Nechala bych ho být… každé dítko potřebuje svůj čas :hug:

ještě budeš vzpomínat, jak to bylo super, když ti nelítal po celým bytě jako neřízená střela a byl to opatrné a obezřetné batole :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
360
18.7.13 15:38

Právě že venku dokáže jít desítky metrů úplně v pohodě, sám, vysmátej. Takhle prošmejdil několik večerů u sousedů na menším fotbalovém hřišti. Chodil a chodil, za míčem, ostatníma dětma, ani nechtěl domů. A jen překročíme práh, šup na kolena a šmytec. Taky mi přijde, že to má v hlavě. Když chodí klidně půl hodiny v kuse venku, tak snad problém není fyzický. Ale jak ho přesvědčit právě doma…? Když si ho posíláme s manželem mezi sebou, šlape. Pak ho to přestane bavit, sveze se na zem a zase pádí po kolenách. Jinak má takovou tu malou dětskou sekačku, tak chodí s tou. Já pořád čekaka, že ho ty kolena pustí, ale nic moc teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17096
18.7.13 15:54

Tak to nebude fyzický problém a chůze na kolenou mu dlouho nevydrží :lol:
Dávej mu hračky výš a snaž se ho motivovat, chodit evidentně umí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama