Dva a čtvrt roku - moc toho neumí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eva valoi
Extra třída :D 11053 příspěvků 27.12.17 20:55
2 a čtvrt a moc toho neumí(

Zdravim, nas nejmladsi mi oproti sourozencum prijde v necem napred, ale v necem zase pozadu. Zvlast mi dela starosti jeho verbalni komunikace - mluvi malo a blbe. Je dost technicky zdatny, v podstate nemluvi, ale kona. Nicmene krome toho, ze celkem slusne zpiva (ovsem beze slov, jen si notuje), tak nerika zadne basnicky a ani ho to moc nezajima. Knihy ma rad, ale jen technicky zamerene - vlaky, auta, traktory. Dnes ale furt rikal kombajnu traktor.( Zvirata docela pozna. Obcas hraje pexeso, ale uplne do dusledku to nechape. Starsi sourozenci mluvili mnohem lip, umeli uz i jednoduche rikanky apod. Vim to, protoze mam natocena videa a je tam datum. Jinak pohybove je zase, rekla bych, zdatnejsi, nez byli starsi sourozenci…Jeho zájmy: vysavac, mixer, rychlovarna konvice, televize, telefony, splachovaci zachod…odemykat a zamykat dvere apod.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dedrichov
Závislačka 2653 příspěvků 27.12.17 20:59

Pokud jsem si všimla v jiných diskuzích, máš doma více exemplářů a bohaté zkušenosti s tím, že každé dítě je jiné. Nechala bych ho vlastním tempem poznávat a zajímat se dle vlastního vkusu :kytka:

eva valoi
Extra třída :D 11053 příspěvků 27.12.17 21:01

@dedrichov No ony se prave vyvijely vsechny deti plus minus mesic stejne. Ve dvou letech ale uz vsechny dobre mluvily, krome naseho nejmladsiho.

muchomurka3
Kecalka 115 příspěvků 27.12.17 21:05

Moje skoro dvouletacka neřekla jeste nic…

dedrichov
Závislačka 2653 příspěvků 27.12.17 21:07

Tak synek si se vším také dává na čas, to co ostatní děti „opozdilci“ už opravdu všechny dělají, tak náš teprve zkouší a začíná. Naopak zase ve 3 a půl letech počítal např. do 500, zbožňoval a zbožňuje nadále čísla. SPZ, Budík, kalkulačka, metr atd. to bývaly nejzajímavější hračky. Jinak dnes je z něj prvňák, chytrý, šikovný a bystrý kluk

ejhle
Závislačka 2777 příspěvků 27.12.17 21:07

Ja se pokusim uklidnit. Prvni ditko do dvou let cca 4 slova. Pak se rozmluvilo. A to az tak, ze jsem mela sto chuti pouzit lepici pasku. V zari kde do skoly a samo se to naucilo pocitat, scitat, odcitat, pismenka…druhe ditko, cca ve veku tveho syna je to stejny. Do dvou let par slovicek, a nyni 2 a 3 mesice se zacina rozjizdet. Zacina mluvit a mluvit… dej mu cas. Mas normalni ditko, ktere nema cas mluvit a recitovat. Poznava jine zajimavejsi veci.

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 27.12.17 21:08

Mam deti dve. Starsi zacal mluvit po druhem roce a mladsi bude mit dva a take nemluvi jeste. Ale jsem v klidu. Ono to prijde a pak pusu nezavre.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 21:09

@eva valoi každé dítě je jiné. Náš ve 2 letech neuměl skoro nic, co umějí děti v daném věku. Uměl asi 3 slova a konec. Nějaké básničky a říkanky neumí dodnes. Občas doplní jedno slovo a ještě jen podobné (místo koláč řekne ham, místo bos říká ble).
Teď je mu 3,5 roku a mluvení je pořád dost špatné a Pexeso neumí. Dneska jsem se ho snažila naučit domino a bylo to o nervy. Že říká traktoru kombajn, bych neřešila, to je v daném věku normální. Náš říká všemu auto - auto, autobus, náklaďák, traktor… A další je hůůů - vlak, tramvaj.
Uvidíš, že se časem srovná.

eva valoi
Extra třída :D 11053 příspěvků 27.12.17 21:11

Tak my tu měli sousedy s holčičkou, která ve třech letech nemluvila, resp. skoro nemluvila. Ve čtyřech a pěti furt nic. Nakonec z tohi byla vývojová disfázie. Údajně nemluví moc dosud. Já vím, že jsou děti, které mluví později. Ale naše mluvily vždy ve dvou letech už dobře, srozumitelně, proto jssm trochu nervózní.

mau-mau
Závislačka 3112 příspěvků 27.12.17 21:14

Mluví málo a blbě je co? Kolik umí slov cca? Spojuje slova? Tvoří věty?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 21:17

@eva valoi kamarádky chlapeček ve 2 letech nemluvil, teď mu je 2,5 a mluví lépe než náš syn. Ono je ale podle mě už brzy poznat, jestli něco není v pořádku. Není to jen o mluvení. Sousedka má holčičku, která taky nemluvila, ještě ve 3 letech to byla bída a ve 4 mluví úplně normálně.
Náš syn má opožděný vývoj řeči a už brzy bylo vidět, že to není v pohodě. Ve srovnání s tím chlapečkem od kamarádky i se sousedkou, je to prostě jiné.
Dej mu čas.

eva valoi
Extra třída :D 11053 příspěvků 27.12.17 21:19

No copak on mluví jako furt, furt mele, ale tak nesrotumitelně. Spíš napodobuje intonaci a počer slabik. Nevim, jak to napsat, aby to bylo srozumitelne: Např.: uvidí koťátko a řekne: totáto. Chce říct na stole a řekna: tatole. A já mu rozumim, protoze u tohi bud ukazuje nebo to vyplyva z dane situace. Napit je papi, kakat je tata, táta je taky táta. No prostě žvatlání. Věty maximálně dvouslovné : táta v páci, to (auto) jede, neni, je… Přívlastky zatím žadne.

Helileli
Závislačka 2641 příspěvků 27.12.17 21:19

@eva valoi to je tak, když starší sourozenci nasadí laťku :lol: Já to měla naopak, starší se rozmluvil cca ve 3,5 letech, mladší mluvil od roka, koukala jsem na něj jak těle na nový vrata. Na druhou stranu mladší do 5 let nekreslil, jen cmaryky a teprve v 5 letech vypotil první chatrnou postavu. Každému dítěti jde něco dřív a něco později, ve 2 a čtvrt bych tohle vůbec neřešila, to bylo pro staršího auto tutu a začínal teprve spojovat. A teď mluví normálně, známky má hezké.

eva valoi
Extra třída :D 11053 příspěvků 27.12.17 21:20

Lízátko je tatato

eva valoi
Extra třída :D 11053 příspěvků 27.12.17 21:23

@mau-mau v příspěvku výš se to snažím popsat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama