2 leté dítě nerozumí/nechce rozumět

Anonymní
11.2.21 15:14

2 dítě- nerozumi/nechce

Ahoj, mám 2 letého syna. A umí říct kolem 7 slov. (Dej, ham, dudu, kde je, tady je, ahoj a ještě něco, teď nevím). Když mu řeknu dej mi nohu, druhou, ruku, druhou, rozumí. Když mu řeknu ať si sedne, lehne, tak rozumí. Stůj, pojď jsem(to jen občas jak se mu chce). Dej mi ruku(venku). Vem to. Takový věci mi rozumí. Ale kdybych mu řekla ať jde dát třeba plínku do koše nebo ať přinese pití, tak vůbec. V 18m nás dr poslala k psycholožce kvůli podezření na autismus. Příznaky jiný nemá(maximálně to, že háže s věcma a nevěnuje mi moc pozornost). Nešla jsem tam, všichni říkali, že je spousta času ještě. Ale teď mu jsou čerstvě dva a pokrok vidím, ale ne moc velký. Přiznám se, že se mu moc nevěnuju(já bych ráda, ale on by se nejradši jen honil po bytě a skákal, nějaký sezení s knížkou nehrozí, max. minutu.) mluvit se na něj snažím, všechno co děláme mu vysvětluju. Tak nevím zda ho objednat k tý psycholožce nebo ještě čekat. Máte nějakou zkušenost? Slova se nesnaží po mě opakovat, ale například když vypláznu jazyk nebo foukám nebo třeba “prdim” pusou, tak to opakuje. Když dělám, že chrápu, tak taky. To dělá i sám od sebe když jde spát. Umí paci paci, pohladí, když mu řeknu ať udělá áj(áj u toho řekne), když někam jdu nebo někdo odchází udělá pápá a říká ahoj. Vařila myšička a takový podobný kraviny, co dělaji malý děti( ale i ty začal dělat až po roce, dřív se mu nechtělo). Nemáte někdo zkušenost, že jen pomalejší a vše dožene nebo to bude ten autismus? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4009
11.2.21 15:20

Ty jsi blázen, ne? Promiň, ale co to mas kolem sebe za lidi? To je strašný…

Můj syn bude mít v červnu 3 a slovní zásobu má tak 20 slov. Mluvit se mu proste nechce, jeho tatínek začal poradne mluvit až ve 4 letech, takže nepanikarim. A nějaké rikanky ho taky nějak moc neberou, u knížek vydrží až teď posledních par měsíců. Mě přijde, ze je to úplně normální kluk a zase se hledají problémy, kde nejsou. Ty tabulky jsou fakt zlo… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 15:22

@Verurizeckova lidi mi právě říkají, že je to ok, ale když jsou kolem nás i mladší děti a jsou uplne někde jinde už, tak mě to opravdu už vrtá v hlavě.. že to nebude jen tak.

• Citovat
  • Nahlásit
4009
11.2.21 15:24

Kdybych se měla pořad porovnávat s ostatnima, tak si s našim klukem musím hodit masli. Nech ho normálně růst, uvidíš, ze všechno dozene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 15:26

@Verurizeckova snad ano, ale už jsem z toho občas zoufalá no a to má jít v září do školky, jsem na něj sama a musím do práce, mám strach, že mi ho tam nevezmou :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
4009
11.2.21 15:27

Jak říkala moje mati: Boj se, až to přijde. Školka je v září a je únor. U těch děti jsou ty skoky obrovské během chvilky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 15:36

Syn nemluvil, nerozuměl, nereagoval na nic, nesmál se, hříčky nedělal nikdy, neopakoval… Knížky kousal. Nás kousal.
Dlouho vyžadoval rituály a nesnesl zmeny.
Nakonec se to vše srovnalo. Dodnes neumí moc komunikovat. Mluví pořád, ale neumí vyjádřit své emoce, potřeby, přání. Je vzteklý.
Do školky šel ve 3 letech a zvládl to. Ale máme zlaté učitelky, co nic neřeší. Ve vedlejší třídě by byl asi problém.
Uvidíme, co přinese škola.
Tvůj syn mi podle popisu přijde jako normální batole.

• Citovat
  • Nahlásit
544
11.2.21 15:40

Kazde dite je jine.. ja mam ted cerstve dvoletyho a slovni zasobu ma obr… Od rana do vecera jede, takze v tomle neporadim.. jinak cokoliv mu rekne, rozumi, udela, ale jen kdyz se mu chce :-D jinak ty pokroky jsou videt kolikrat behem par dnu.. ja se bala ze na zachod to bude trvat, protoze to bojkotoval, ale behem tydne bez pliny… Ale chce se to fakt venovat.. u nas je asi vyhoda starsi segra, ze se ji snazi vyrovnat… Hodne na sebe mluvime, ukazujeme, cteme… Ale co ditko, to proste jina kategorie..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 15:41
@Anonymní píše:
Syn nemluvil, nerozuměl, nereagoval na nic, nesmál se, hříčky nedělal nikdy, neopakoval… Knížky kousal. Nás kousal.
Nakonec se to vše srovnalo. Dodnes neumí moc komunikovat. Mluví pořád, ale neumí vyjádřit své emoce, potřeby, přání. Je vzteklý.
Do školky šel ve 3 letech a zvládl to. Ale máme zlaté učitelky, co nic neřeší. Ve vedlejší třídě by byl asi problém.

No tak to on se směje, nekouše a ani mě nemlatí, rituály nepotřebuje, změny mu nevadí..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 15:42

@Neuz to on taky od rana do večera pusu nezavře, ale mluví větnamsky :D

• Citovat
  • Nahlásit
544
11.2.21 15:52
@Anonymní píše:
@Neuz to on taky od rana do večera pusu nezavře, ale mluví větnamsky :D

To prijde ;) nekdo to ma holt dyl… U nas se zase musi davat strasne pozor na pusu, protoze rekne vse :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
11.2.21 17:02
@Anonymní píše:

U nás je to do puntíku přesně takový. Fakt úplně stejný, cucela jsem na ten příspěvek, že si nepamatuju, že bych už do této diskuze psala :D syn autista není, má ADHD, horší porozumění, je o rok opožděný. Ale ve školce je to ok, díky bezva učitelkam. Ja bych se být tebou zatím nestresovala, ono se děti někdy rady vyvíjí skokove, dlouho nic a pak se nestačíš divit. Počkala bych na tu školku, tam se často nějaké rozdíly naplno projeví, učitelky ví, znají, mají zkušenosti.. Ale teda podle mě byla blbostí odmítnout to vyšetření, na které tě doktorka posílala. Jednak bys teď nemusela nervit a pak taky Co by se asi tak mohlo stát, max by ti řekli, že je kluk ok. Není to žádné bolestivé vyšetření, tam bych to pochopila, ale toto je jen povídání, hraní, pozorování… už bys třeba věděla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
11.2.21 19:45

Tak to ti tady nikdo neřekne :nevim: to by ti řekl právě ten psycholog, ke kterému jsi nešla.
Třeba by synovi vyloučil autismus hned na první návštěvě a ty jsi mohla být v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
709
12.2.21 08:11
@Anonymní píše:
@Verurizeckova lidi mi právě říkají, že je to ok, ale když jsou kolem nás i mladší děti a jsou uplne někde jinde už, tak mě to opravdu už vrtá v hlavě.. že to nebude jen tak.

Některé děti mluví ve dvou a některé až ve čtyřech. To, že skoro ve dvou nemluví, nemusí znamenat, že je dítě postižené, ale, že ještě nedozrálo k mluvení. Sleduj to, ale nepanikař jen proto, že sousedovic Júlinka a kamarádův Toníček už skládají krásná souvětí a je jim teprve rok. Jiným jsou tři a dělají akorát brm brm a je jich také dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 15:07

@Kipa22 Nejde ani tak o to mluvení, ale o to porozumění.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat