2měsíční miminko a spánek

Anonymní
25.1.20 03:01

2 mesicni a spanek

Ahoj. Mam syna ktery bude mit 2 mesice za par dni. Netrpi na koliky ani na prdiky. Usmevavy, hodny, ale spanek je nepritel… usne jen u prsu, pres den to jde, obcas se mi povede uspat i s dudlikem, ale vecer ukladam kolem 7-8h jak to padne s koupanim no a dokud nejdu spat taky, tak uspavam nekolikrat, protoze se co hodinu budi a treba hodinu nez zas usne. Jakmile jdu spat s nim tak vydrzi chrapat klidne do 1h odpoledne max. s 1× kojenim ani to obcas ne, protoze se naji u usinani. Pribira hodne a problemy nema, takze to neresim. Jenze by se mi hodilo aby se naucil usnout taky sam. Vcera jsem se pokousela uspat ho jinak, ale proste ne. Neplakal jen tak koukal po mistnosti, obcas unavene narekl, cucal si ruce, ale proste neusnul ani pri kolebani s dudlem a to byl unaveny. Pak uz se mi to zdal hodne pretazeny, dostal prso a spinkal jako broucek. Ja rozumim, ze kojeni neni jen jidlo a piti a ze je mu u maminky krasne kor kdyz u mazleni muze papat sladke mlicko, ale u nas se z toho stal extrem. On pres den ani nenarika, ze ma hlad protoze je z toho celodenne najedeny. Ma 2 mesice za par dni a uz ma 5400g :nevim: kdykoli usina tak proste jí. Vetsinou si odrihne i v leze nebo rano kdyz vstanem. Obcas si ublinkne jak toho ma moc, ale ne, musi se prisat zas, protoze jeste neusnul a kdyz nedam tak bud rve nebo proste nespime nebo kouka viz. vyse a proste neusne a kouka co se kde odrazi. Pak ma potrebu mi štěbetat to jejich „uu a gi“ i ve 3 rano. Obcas se stane, ze se vylozene vzteka, kdyz myslim, ze spi a vezmu mu ho. Treba i chvilku spinka, pak si uvedomi, ze prso nema tak se vzbudi a vzteka se, pritom je rozespaly a mohl by dal spat. Pres den a v noci, kdyz spime naopak vydrzi dlouho bez kojeni, to je vyhoda.
Uz si na to usinani poustim na telefonu filmy jinak by jsem asi umrela nudou. Co s tim? Pockat nebo jsem to podělala?
Mam obavu, aby se neupnul az moc, protoze pres den i v noci spi na gauci (slouzi nam ted jako postel) a v kolebce bud byt nechce nebo je za chvili vzhuru. :nevim: a muzu vazat jak chci. Nejaky uspat a prenest neexistuje. Vzbudi se.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
624
25.1.20 06:44

U nás je to to samé, s tím rozdílem že malé bude za pár dní rok :nevim: už od narození neusne jinak než při kojení. Ať je to odpoledne nebo večer. Zkoušela jsem všechno možný aby usnula v postýlce ale ta potvůrka nechce. Dřív jsem jí zapínala ten kolotoč nad postýlkou, svítícího medvídka, pouštěla jsem ten šum, držet za ručičku, hladit,… Zkoušela jsem i nechat vybrečet, ale z toho se mi vždycky akorát dávila. Jinak je úplně spokojený dítě, vůbec nepláče kromě toho usínání. Už jsem před pár měsíci na jakýkoliv jiný pokusy uspat jí jinak rezignovala když bylo všechno bez úspěchu. Poslední zhruba 2 měsíce se mi i podaří jí po usnutí přes den přendat do postýlky takže stihnu i něco poklidit nebo uvařit, ale. oc dlouhý spánek to není, cca hodinu. Ale v noci po usnutí zůstává v posteli celou noc. Taky si myslím že jsem to s tím spinkáním pokazila, ale u nás to jinak nešlo. A to jsem v těhotenství byla přesvědčená že si jí do postele brát nebudu a nechápala jsem maminky které to tak dělají :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20634
25.1.20 09:11

Taky to tak máme, malému je 8 měsíců. Sám spát nechce, usne jediné u prsa, nebo maximálně když je najedeny a lehne si s ním chlap do postele. Ale jak od něj člověk vstane tak je do pár minut vzhůru. Když byl menší tak se to řešila šátkem, prostě byl v šátku v tom spal, když chtěl tak se v něm i kojil, ale teď už by mi oddělal záda. Když ho dám do postýlky samotného, klidně už unaveneho, tak si stoupne a čumí ven a čeká až si pro něj zase dojdu :roll: je to zlaté dítě, ale to usínání u prsa a spánek celkově je náš velký nepřítel od narození. Já teda plánuju ještě do léta vydržet a pak ho odstavit a doufat že se to zlepší, když už nebude kojení. Jinak mě akorát napadá když uspavas, tak nepoustet filmy, hudbu, světlo, prostě nic. Jak ti třeba v místnosti běží film, tak mimčo ruší jak ten zvuk, tak hlavně světlo jak někde bliká obrazovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
25.1.20 18:39

Tak u nas je to uplne stejny. Dcera 2 mesice neusne jinak nez u prsa. Kolikrat se divim, ze se to mliko do ni jeste vleze. U nas teda pres den pojezdim s kocarkem a kdyz se zadari a usne na tvrdo, tak ji necham vyspat tam. Jinak jedine prso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat