Dítě se hodně leká

Anonymní
24.1.20 19:52

Dítě se lekne

Zdravím všechny. Mám dotaz, co si myslíte, když s něčím hodím a dítě se lekne a začne plakat? Stalo se mi, že jsem hodila misku do dřezu, u toho pronesla slovo dopr… (pohádali jsme se kvůli tchýně) a syn mi na ruce začal řvát. Já si chtěla ulevit, ale on se toho leknul. Může ho to nějak ovlivnit? Nebo náš vztah? Leknul se mě a u, mě na ruce…Děkuju za vaše názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7517
24.1.20 19:53

Tak jiste ze se lekne hlasiteho zvuku, vy prece taky :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
24.1.20 19:58

8o 8o
na tohle nestačím…

• Citovat
  • Nahlásit
3511
24.1.20 20:04

Jo, odteď to mezi váma bude nahnutý a v dospělosti to bude řešit s psychiatrem. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
24.1.20 20:21

Ty sis ulevila od napětí třísknutím miskou a nadáváním a on si ulevil od napětí pláčem - po té co přežil hádku. Jistě že to vnímá, včetně tvého napětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
25.1.20 06:19

Chce to trochu se hádat bez dětí či poté nebouchat nádobím… Leknul se toho zvuku děti nás vnímají vědí že je něco špatně s horší je ze se na ně vše přenáší… Když to bylo jednou tak. By se více zamyslela tak aby syn jiz u hádek nebyl nikdy více, ono to zanechává neviditelné stopy které se neprojeví teď ale třeba až za 10let v chování… Ale je opravdu rozdíl pokud to dítě zažije jednou nebo každý den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.20 18:07

Znám to

Tak to moc dobře znám.. Hádky kvůli tchyni byly u nás od začátku, nemohla jsem se jí zbavit a pořád to není dobré… Malý brečel v jednom kuse od dvou týdnů do roka a usínal až ve 3rano, mam zato, že to bylo tím.. Cítil že mě strach, teď už jsem klidnější, malému rok a půl.. Ale tchyně to zkouší pořád, nejradši by si ho nechala.. Taky se snažím nehadat před ním, ale kdy, skoro nespí a nebo by ho to vzbudilo..

• Citovat
  • Nahlásit
113
25.1.20 18:14
@Anonymní píše:
Tak to moc dobře znám.. Hádky kvůli tchyni byly u nás od začátku, nemohla jsem se jí zbavit a pořád to není dobré… Malý brečel v jednom kuse od dvou týdnů do roka a usínal až ve 3rano, mam zato, že to bylo tím.. Cítil že mě strach, teď už jsem klidnější, malému rok a půl.. Ale tchyně to zkouší pořád, nejradši by si ho nechala.. Taky se snažím nehadat před ním, ale kdy, skoro nespí a nebo by ho to vzbudilo..

Tak tohle bohužel prožívá má kamarádka která má dvouměsíční miminko a neustále se hada s tchyni protože dělá vše špatně, tchyně chce vidět kolem malé všechno jak ji krmí, koupe apod.. Je z ní na mrtvici a kort když ji za začátku pujcovala a nyní se dozvěděla že milá tchyně vezla. Malou dcerku pryč bohužel bez autosedačky takže ji naložili v korbě na kočárek do kufru a jeli… Nyní se hádají protože kamarádka. Nechce půjčovat tchyni malou od té doby což se jí nedivím a též ji nechce spát a furt brečí malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
25.1.20 18:31

@Jejey ano, oni to cítí moc dobře.. Jsou na nás napojení… Pak že mě dělá tchyně špatnou, že neví, proč nikam nechci jezdit apod. Člověk nevyspali, dítě brečí.. Je to šílený, co si ty tchyně dovolí.. Ach jo… Já měla pocit, že se zblaznim, že mi ho asi vezme, když se mnou tahala u kojení o nej, že už kojím dlouho… Strašný.. Promlouvá kde může, vše ví nejlíp, měla přece tři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.20 19:15

No holky, mám to samí. Tchýně dvě minuty od nás i s výtahem. Takže od začátku furt nakyblovana u nás, koupání ani, jedno nepropasla a přítel? Ten byl rád, že ho, mooooc miluje. Myslím, že v sestinedeli má být hlavně dítě s matkou. Ani jsem si jako máma tenkrát nepřipadala. A teď? Mám na ní alergii jen když jí slyším v telefonu. Už nevím co dělat. Mě ale naštěstí nepoucovala, že něco dělám špatně, co bych měla a neměla. Prostě už jen to, že tady.byla a já klid neměla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.20 19:18

A taky mi malej pořád brečel, nespal… Teď je mu,10 měsíců a je to, už docela spokojený dítě. Spí tak hodinu dopoledne a hodinu odpo. Myslíte si, že ze mě cítil nervy kvůli ní a proto byl, pořád nespokojený? Nemůžou nás nechat být v klidu? My jsme s přítelem rodina a, oni jsou, další rodina. Kdybych chtěla dvougeneracni byt, tak si ho nějak zařídim

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.20 20:36
@Anonymní píše:
A taky mi malej pořád brečel, nespal… Teď je mu,10 měsíců a je to, už docela spokojený dítě. Spí tak hodinu dopoledne a hodinu odpo. Myslíte si, že ze mě cítil nervy kvůli ní a proto byl, pořád nespokojený? Nemůžou nás nechat být v klidu? My jsme s přítelem rodina a, oni jsou, další rodina. Kdybych chtěla dvougeneracni byt, tak si ho nějak zařídim

Je to hrůza… Já se radila i s právníkem, když se kvůli ní rozprdneme, jaké právo na malého bude mít… Taky už mám alergii na ni, všechno ví nejlíp, vše ho naučila ona, ukazuje ho jak cvičení opičí, furt aby spal u ní… On mi řekl, že hodně tchyni si tak privlastnilo dítě, mámy ho sotva viděli a vše proto, že to tatínek dovolil, někdy vyhnal mámu ať z postele… A že právo by měla ho vídat, i když nejsme sezdany… Můj chlap už naštěstí stojí víc za mnou, že nám ho nebude furt brát a rozhodovat, ale i tak, dvakrát v týdnu se vydáme minimálně a toto celý život… Organizuje všechny a všude, furt se musíme obhajovat, dnes třeba že jsme nemocní, je nám blbě, ať nejezdí, tak si chtěla vzít k sobě malého, ale ten taky není fit, že, takže jako sorry, ale ne..

• Citovat
  • Nahlásit
1242
28.1.20 10:52

Prosimvas, ja neverim vlastnim ocim. Proc si to nechavate libit? Je to VASE dite, takze o nem rozhodujete VY! Bejt vama tady ty „super“ tchyne posku k sipkum a mam klid. Takhle to odnasi akorat vase miminko, chudacek :(
No a dozvedet se, ze nekdo mou malou vezl v korbe v kufru tak tu piu nakopu do pdele :pocitac:
To stejny ale s koupanim, kojenim..no ja uplne cumim co tu pisete 8o Dupnete si, toto neni normalni, musi respektovat nejakej vas osobni prostor, tecka. A esi to respektovat nebude, tak u vas doma nema co delat. A esi dela dusno partner, a mysli si, ze je toto normalni chovani, at si tahne za ni :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.20 22:24

Asi jsi, jiná povaha a my to NE říct neumíme. Ale už jsem na ní ostřejší a u druhého dítěte to takhle nebude. To už vážně ne, protože se mi otvírá kudla v kapse už teď a podruhé bych to nedala. Taky mi to, tady hodně pomáhá, vaše zkušenosti atd. Jsem ráda, že to takhle vidí i ostatní, že to není jen má averze na ní…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.20 00:16

Proč je těžké se vzeprit

Ono ty důvody, proč se člověk nevzepre, budou u všech podobné, můžu říct, za sebe:nechci si kvůli ní rozbít rodinu, kam bych šla a z čeho to zaplatila? Bydlíme u mě, takže já platím hypo a není lehké odejít, ani ho vyhodit.. On by se ditele jen tak nevzdal, to už mi kolikrát řekl, nechci aby jsme si pak malého přehazovali jak brambor, nebo se tahali u soudu.. Nechci zažít, co jsem slyšela a četla, jak dítě proti matce(samozřejmě nekdy i otci) navadeli, dítě pak bylo zle a nevedlo samo proč. A tak dále..
Nezbývá než bojovat, snažit se, taky dělat ústupky, snažit se pochopit i druhou stranu volit kompromis, i když je to moc těžké… Bohužel žena na mateřské je dost zranitelná a závislá na druhem:( Hodně matek čeká, až budou mít příjmy, až bude dítě větší.. Sama nevím, jak to dopadne u nás, ale větou, tak si jdi za maminkou, jsem ho po porodu rozohnila tak, že jsem čekala, co bude, naštěstí můj jen řve a není násilník, ale právě ty hádky před dítětem člověk nechce..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat