Vzteklé batole

Anonymní
24.1.20 17:25

Proc se moje batole vzteka

Synovi je 15mesicu a posledni dobou je to teda vyzivny. Hraje si a najednou se zacne vztekat, v jidelni zidlicce vylozene skace, dokud nedosahne sveho a nevyndam ho. Kdyz neco vidi a chce to, ale mit to nemuze, tak hrozna scena a rev… obcas se vzteka a chyta se u toho za hlavu, dava ruku na celo…napadlo me jestli ho neco neboli, zuby by to byt nemely… nebo obdobi vzdoru? Neni brzy? Jak jsou na tom vase podobne stare deti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20730
24.1.20 17:30

Je to prostě dítě :nevim: má svoji hlavu a když se mu něco nelíbí, tak to dává najevo jedinou formou co umí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3392
24.1.20 17:30

No jo silná osobnost :wink: moje všechny děti od roku max. roku a půl dělali úplně to samé, zkouší mantinely, chtějí aby bylo po jejich plus neumí se ještě pořádně vyjádřit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12464
24.1.20 17:44

To je znak zdraveho vyvoje :mrgreen:. Preji pevne nervy, s prvnim ditetem to jednoho zaskoci, s druhym nechava klidnym a s tretim dokonce bavi. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.20 17:47
@welovefashion píše:
No jo silná osobnost :wink: moje všechny děti od roku max. roku a půl dělali úplně to samé, zkouší mantinely, chtějí aby bylo po jejich plus neumí se ještě pořádně vyjádřit…
no me jen prekvapuje jak brzy to prislo. Obcas i zvazuju jestli s nim jit ven a riskovat scenu nebo bejt doma :)
  • Citovat
  • Nahlásit
945
24.1.20 17:53

Mám roční dítě a máme něco podobného. S tím rozdílem, že když se začne vztekat je nebezpečné být v blízkosti, kort když má neco v ruce. Machá ruka o sto šest :) já to beru jako období které snad časem přejde.
Když se vzteka tak na ni mluvím a když už je bezpečné se přiblížit aniž bych přišla k újmě ;) tak ji vezmu do na ruce když chce.
Někdy se začne taky vztekat z ničeho nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20730
24.1.20 17:54

@flicek18 mavani rukama je ještě dobrý, náš když se vzteka tak mlátil hlavou o zdi nebo rovnou podlahu když neměl nic po ruce :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.20 17:57
@Kriss Tina píše:
@flicek18 mavani rukama je ještě dobrý, náš když se vzteka tak mlátil hlavou o zdi nebo rovnou podlahu když neměl nic po ruce :roll:

Ano nas taky. Mlati hlavou o zed, o postylku, je schopen me majznout cimkoliv co ma po ruce, taha me za vlasy, kdyz reknu razne NE tak se mi jeste smeje

• Citovat
  • Nahlásit
3392
24.1.20 18:26
@Anonymní píše:
no me jen prekvapuje jak brzy to prislo. Obcas i zvazuju jestli s nim jit ven a riskovat scenu nebo bejt doma :)

No, já se moc neomezuji, s každým dalším dítětem to budeš brát vic s nadhledem, třeba u třetí dcery, jsem zjistila, že když je unavená, tak se vzteká víc a nejde uklidnit, jinak všeobecně je lepší jí chvíli nechat vyvztekat a pak hledat příčinu, pokud příčinu víš, ale povolit nemůžeš, tak nabídnout jinou věc nebo aktivitu…

Teď po mě mrška se řevem hodila láhev, asi chce napít ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3606
24.1.20 19:55

Vztekat se dřív, nebo později začne každé dítě. A bude přitvrzovat, aby zjistil, co mu projde a kam až ho necháš zajít. Buď mu zacneš dávat nějaké mantinely, které nerad, ale věř tomu, že pochopí, nebo ho necháš, aby ječel, válel se po zemi, házel po tobě věci a hystericky dosahoval svého.

Je to jen na tobě :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.20 20:52
@Berry77 píše:
Vztekat se dřív, nebo později začne každé dítě. A bude přitvrzovat, aby zjistil, co mu projde a kam až ho necháš zajít. Buď mu zacneš dávat nějaké mantinely, které nerad, ale věř tomu, že pochopí, nebo ho necháš, aby ječel, válel se po zemi, házel po tobě věci a hystericky dosahoval svého.Je to jen na tobě :mavam:
jak s nim zachazet? Nechat vyvztekat? Priznam se ze nevim jak jednat s takhle malym ditetem. Kdyz me necim prasti, reknu razne NE, on se smeje. Tak to opakuju pokazdy. Jak dlouho nez mu dojde ze lidem ublizuje :think: Je to malej zmetour 8o
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.20 20:54
@welovefashion píše:
No, já se moc neomezuji, s každým dalším dítětem to budeš brát vic s nadhledem, třeba u třetí dcery, jsem zjistila, že když je unavená, tak se vzteká víc a nejde uklidnit, jinak všeobecně je lepší jí chvíli nechat vyvztekat a pak hledat příčinu, pokud příčinu víš, ale povolit nemůžeš, tak nabídnout jinou věc nebo aktivitu…Teď po mě mrška se řevem hodila láhev, asi chce napít ;)

Uz jsem z ty moji veverky na spagate tak vycerpana ze dalsi dite nepada v uvahu a uprimne smekam svuj neviditelny klobouk nad matkama vicero deti :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
3392
24.1.20 21:17
@Anonymní píše:
jak s nim zachazet? Nechat vyvztekat? Priznam se ze nevim jak jednat s takhle malym ditetem. Kdyz me necim prasti, reknu razne NE, on se smeje. Tak to opakuju pokazdy. Jak dlouho nez mu dojde ze lidem ublizuje :think: Je to malej zmetour 8o

Úplně vyvztekat ne, ale spíš tak 10 sekund ho nechat, moje když má amok tak na začátku můžu mluvit jak chci a stejně nevnímá… Jinak na každé dítě platí něco jiného, třeba říct au to bolí, nebo maminku to bolí, bude plakat, udělej mi malá malá, tzn. Pohladit… na některé platí zase jim to vrátit, samozřejmě ne v takové míře, některé zase třeba poslat do pokoje, odnést do pokoje…a ještě jedna metoda je dítě obejmout, taková terapie šokem…

Neboj, ono brzo už bude víc rozumět, pak i mluvit, vztekani treba úplně nezmizí ještě pár let, ale už nebude tak často ;) hlavně si to moc neber :wink:

A ještě jedna vzpomínka, když se syn vztekal a válel v obchodě, tak jsem se schovala za nejbližší regál… Behem vteřiny přestal a koukal, kam jsem zmizela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.20 21:33

Mam 2.syna, mladší má aktuálně 23 měsíců a toto Teda nikdy nedělal a nevzteka se téměř vůbec. Ano, občas zařve, ale stačí odvést pozornost a do pár vteřin je klid a úsměv na tváři. na tohle je super rybí olej. Já dávám od 5 měsíců a taky potraviny bohaté na hořčík. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
3606
24.1.20 21:37
@Anonymní píše:
jak s nim zachazet? Nechat vyvztekat? Priznam se ze nevim jak jednat s takhle malym ditetem. Kdyz me necim prasti, reknu razne NE, on se smeje. Tak to opakuju pokazdy. Jak dlouho nez mu dojde ze lidem ublizuje :think: Je to malej zmetour 8o

Ber to jen jako můj osobní návod, pokud udělá něco, co nechci (zatahá za vlasy, chce ovladač od tv apod ) řeknu důrazně NE, při tahání učím dělat „malá ". Pokud se vzteká, že chce něco, co nemá brát (a do budoucna nechci) řeknu opět NE, dám věc z dohledu a nechám vztekat, po chvíli odvádím pozornost jinam. Každopádně takové to "dupání nohou " u nás neprochází.
Hlavně se neboj, že by to tvoje "NE“ dítě nepochopilo, oni rozumí moc dobře, opičky. Stačí, když změníš tón hlasu na důrazný a už ví, že dělá něco špatně…chce to jen nepovolit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat