Vtipné rady předchozích generací

3353
23.1.20 16:04

Vtipné rady předchozích generací

Ahoj všichni, vedlejší diskuze mě inspirovala k založení tématu - jaké vtipné/zastaralé rady jste dostali od předchozích generací, ať už v těhotenství, po porodu a obecně při výchově dětí? A byly funkční, nebo total propadák? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19505
23.1.20 16:08

Syn se chtel casto kojit, klidne co hodinu na mne visel a moje babicka z toho vydedukovala, ze mam slabe mleko a nestaci mu a mam mu davat vodu z vyvarenych ovesnych vlocek, ten slem :zed: Zda funguje tato rada nevim, jelikoz jsem nezkousela :mrgreen: Kojila jsem dal a svete div se, to decko pribiralo dle tabulek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
23.1.20 16:10

@Bídžej
Mě tchýně radila, abych si nekazila prsa kojením a dávala „jako ona“ sunar s cukrem, prej bude i malý líp spát a nebude tolik otravovat :D

Od sestřenky tchýně zas chtěla přikrmovat ve 3 měsíci těma sladkýma frukama, protože je malá narozená a v létě a má žízeň. Prej je jinak krkavčí matka :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3353
23.1.20 16:11

Tak já to budu postupně solit, jak budu vzpomínat :D
1.když začnou kontrakce byt už k porodu, vyexovat sklenici vody. Prý bude tlačit za vás :lol: u prvního jsem to nestihla, u druhého ji okamžitě vyhodila, tak funkčnost neověřena :mrgreen:
2. Dávat miminu na usnutí na obličej deku/hadr/plínu - u nás total řev a chaos :roll: ale někde to prý funguje, možná jak se děti trochu pridusí :lol:
3. A perla nakonec - moje babička krmila své tři syny (tedy i mého otce) kaší a když nechtěli, tak je zaklekla, nacpala jim plnou pusu kaše a ucpala jim nos 8o když jsem se jí ptala, jestli se nebála udušení/vdechnutí kaše, tak s nevericnym smíchem odpovídala, že ne 8o :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3353
23.1.20 16:12

Jo a ta samá babička doporučuje na spaní miminku vařit makový mlíko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
23.1.20 16:12

Mě pobavila hláška mojí matky i babičky, že když mimino škytá, tak je mu zima :think:. Ale nepřišla jsem na to, jestli to sedí :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3353
23.1.20 16:13
@weyky píše:
Syn se chtel casto kojit, klidne co hodinu na mne visel a moje babicka z toho vydedukovala, ze mam slabe mleko a nestaci mu a mam mu davat vodu z vyvarenych ovesnych vlocek, ten slem :zed: Zda funguje tato rada nevim, jelikoz jsem nezkousela :mrgreen: Kojila jsem dal a svete div se, to decko pribiralo dle tabulek :lol:

To jsem taky slyšela :lol: nebo řídkou kašičku z mouky :roll:

Další babička krmila mojí mamku a jejího bratra redenym kondenzovaným mlékem. Oba vyrostli v pohodě, ale teda..brrr :cert: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3353
23.1.20 16:14
@Zuzi55 píše:
@Bídžej
Mě tchýně radila, abych si nekazila prsa kojením a dávala „jako ona“ sunar s cukrem, prej bude i malý líp spát a nebude tolik otravovat :DOd sestřenky tchýně zas chtěla přikrmovat ve 3 měsíci těma sladkýma frukama, protože je malá narozená a v létě a má žízeň. Prej je jinak krkavčí matka :D
:mrgreen: :mrgreen: taky dobrý
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6021
23.1.20 16:16

Me tchyne radila at misto bio masa ((ktery jsem davala do domacich prikrmu) davala proste diteti do ruky kus sunky, ze je to kvalitnejsi protein. A hlavne chutnejsi! Nez naky bio maso z pary :mrgreen: :lol: :lol:
Ze to davala vsem detem od 8 mesicu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34194
23.1.20 16:22

Moje babi se se mnou loni servala o maslo s argumentaci, ze tátove vyrostli na margarinu, my jsme na tom taky vyrostli, tak se s tema harantama (muj synek a bratrancovy deti) nemam parat :lol: diky fyzicke prevaze jsem maslo ubranila!

Prej recepty nasich babicek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3142
23.1.20 16:24

Mala nechtela ze zacatku polevky, tak tchyne radila, at ty zeleninove polevky poradne ocukruju, ze ji to pak deti pekne papaly. Jedno jeji dite nam dodnes v osm vever luxuje barak od cehokoli sladkeho :mrgreen:, tak na vypestovani zavislosti na cukru to asi funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1690
23.1.20 16:24
@kjaneckova píše:
Mě pobavila hláška mojí matky i babičky, že když mimino škytá, tak je mu zima :think:. Ale nepřišla jsem na to, jestli to sedí :nevim: :lol:

Jo! A že naše dcera extra trpěla jako novorozenec na škytavku. Tuhla hlášku si pak moje máma potvrdila tím, že dceři sáhla na ruce “no! Vždyť je má jak led!”… a pak ten pohled jako “proč ji neoblečeš víc?” :nevim: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.1.20 16:27

Moje babicka mi radila, jak mam syna posazovat na nocnik od 4 mesicu, stejne jako to ona delala s moji mamou :mrgreen: uplne ji vidim jak ve 4 mesicich “sedela” na nocniku zlomena jak vzduchovka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3353

@kjaneckova obě moje děti dost často skytaj - podle tchýně je to zima, podle mojí mámy přežrání. Není pravda ani jedno, ale kyvam na to oběma :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20630

Mě tchyně radila, že musím jist pořád mlikovou polívku, malej chtěl pořád kojit a ona říkala že mám slabý mliko a po mlikovej polivce se tvoří lepší :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat