Spaní kojence 2 měsíce

312
23.1.20 04:43

Spaní kojence 2 měsíce

Ahoj, obracím se na vás s dotazem ohledně spaní dvouměsíčního dítěte na UM..mám syna, nemá 100% spací režim, ale snažíme se dodržovat co mame. Bohužel ho dost trápí bricho a prdy a od toho se to celé odvíjí..podle toho jaká je noc. tak ráno vstává mezi 7 a 8.. čím dřív vstane tim víc chce pak spát ještě před jídlem v 9. To spí většinou od 8:30 do 9..do té doby si hrajeme, houpe se v houpačce nebo v košíku sleduje me.jak uklízím v kuchyni a chystám si snidnai..pak se naji v 9 a kolem 10 jdem ven. V kočárku spí 1.5-2h, další jídlo ve 13h a tak podle toho jak se vzbudí si zas hrajem nebo ho davam.na břicho past koníčky a u mu ukazuju obrázky a pod. Ve 13h jídlo a pak odpoledne spí většinou jen půl hodiny až hodinu zhruba do 15h…podle nálady pak.bud hra nebo v případě že je rozmrzelý a neboj o bolí břicho tak cvičíme, nahříváme, chováme a pod mezitím ve chvílích klidu si hrajeme nebo tak podobně. V 17h jídlo a tady už hodně záleží na těch bolestech břicha…pokud ho to bolí tak do dalšího jidla ve 21h téměř nespí.. nekoupeme denně a tak se pojidle bavíme třeba na hrací dece a usíná třeba v 18:30 když koupeme tak v 19h a spí většinou do jídla v 21. Moje otázka zní, je něco. co můžu udělat aby líp spal. v noci? Do teď ho břicho začínalo budit kolem půl 4 ráno (tlačí a kňoura ze spaní, hrozně se chruje) a když u něj jsem a dávám mu dudlík tak to doklepem tak do půl 5 a pak začíná brečet a tak se zas cvičilo, nahřívalo a houpalo…teď už ale začíná to. chruti a tlačení před 3 ráno a k tomu přidal buzení o půlnoci..jídlo dostává v 1 a v 5, nebudime ho, vždy se nejdýl půl hodiny po 1 vzbudí sám a chce jíst… nevadí mi vstát a nakrmit ho ale vstávat uz Hodinu, Hodinu a půl předtím to mě strašně vyčerpává.. Myslela jsem, že je to.tim, že hodně přes den spal, ale budí se takhle ikdyz spí přes den třeba jen 3 hodiny dohromady…
Nějaké. rady? Doporučení? Klidně i jak mu jedno noční jídlo odbourat, ikdyz pro mě je teď důležitejsi se alespoň vyspat mezi těmi jídly…zkusili jsme měnit. mleko tak jsou ty noci teď. mozna horší kvůli tomu, ale bylo to tak už několik. dni před změnou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9436
23.1.20 06:11

Žádná rada není. Musíš to prostě vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10453
23.1.20 06:43

Co bys chtěla odbourávat u dvouměsíčního miminka? Spankovy režim se mu ještě několikrát změní, moje dítě od narození nevstává dýl, než v šest, jsou mu už dva, dneska byl čtyřikrát vzhůru. Měl i období, kdy to zvládal ve tři a už opravdu nespal. A přes den usínal jen u prsa na 15-20 min. Rada? Smiř se s tím a jdi si alespoň jednou přes den lehnout s ním. Časem si zvykneš a nejlepší je se s tím smířit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.1.20 06:47

@Aduš8 já bych si. lehnout s nim šla, ale když se vrátíme z venku hned se vzbudí a odpoledne ten spánek za moc nestojí a když spí půl hodiny kolikrát si sotva stihnu lehnout natož zabrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.20 07:34

Zkus rektalni rourku a espumisan. Bali jsme se toho, ale musely to mit obe nase deti, bez toho mely strasne koliky, ze jsme koncivali na pohotovosti a dokonce i tam to schvalili. Je blbost, ze si na to dite navykne, naopak jim to obema velice pomahalo nejvic navecer, kdyz je to hodne bralo.

• Citovat
  • Nahlásit
100
23.1.20 07:36

Jestli myslíš, že nespí kvůli bolavému bříšku dáváš mu na ti nějaké kapičky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.1.20 07:36

Rourku občas použiju a espumisan dáváme pravidelně :nevim: :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
23.1.20 07:41

Tak potom bych zkusila vyměnit ty kapičky. Náš malý na něho taky moc nereagoval, v lékárně jsem se poradila a dala jsem něco jiného a jinou účinnou látkou. A taky bacha, aby kapičky pomáhaly musí se fakt dodržovat to dávkování. Nedávat málo nebo jen občas. To mi v lékárně a i doktorka kladla na srdce a je fakt, že když jsem dávala přesně a pravidelně hned to bylo znát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.1.20 07:45

@Andreáček zkoušeli jsme baby Calm, ale to bylo horší..dáváme 7 kapek do každého jídla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
23.1.20 07:50

No já nevím jaká je aj za účinná látka, zkus se poradit v té lékárně. Jinak asi neporadím. V chytrých knížkách píšou, že s třetím měsícem koliky bříška ustupují. U nás to bylo kolem čtvrtého měsíce. Tak vydrž a bude lépe. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.1.20 07:51

@Andreáček děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7371
23.1.20 07:52

Detem se spani meni porad, ze dne na den…musis proste vydrzet. Nekdy je to horsi, nekdy lepsi. Dceru (pres 1,5 roku) jsem nedavno odstavila (kojila bych dal, ale temer nic nejedla, pak byla porad na prsu a nepribirala) a spinkala uzasne, celou noc, max jedno vzbuzeni na piti a spala dal (oproti kojeni co hodinu - uzasne :dance: ). Ted ji leze posledni spicak a byla na dnesek vzhuru 3×, jen chtela dasnicku namazat a spala dal. Ale mezi tim knourala, prevalovala se…byla jsem vzhuru kazdou chvili - hladila, uteaovala. Az zub vyleze, bude zas lip. Holt musim vydrzet, nurofeny do ni kazdej den taky cpat nechci :nevim: a to nema dikybohu horecky. Mela i 40 k zubum, to byly teprve nespaci noci a nervy :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
23.1.20 10:01

@Kiwijeta je to malej tvorecek..chce i citit blizkost.. zaradila bych probiotika… po 2mesicnim bych fakt nic nechtela..natoz odbouravat krmeni, proboha!
mam rocni a vstavam 1-2× do toho zuby.. spim tak 4-5hodin denne..do toho predskolacek.. kolikrat si rikam ze uz nemuzu, ale vim ze jeste muzu..ono bude casem taky lip ;) jsme maminky..musime vydrzet :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
23.1.20 10:25

@Andreáček děkuji :)
@Neuz vyznělo to blbě s tím odbouráváním. Mě nevadí mu v noci dát najíst ale každou chvíli tady čtu o tom jak se někdo ptá jestli nevadí když jim miminko v noci spí 8 hodin v kuse. Tak si říkám, jestli nedělám něco blbě, když se furt budí, i kvůli němu ne jen kvůli sobě. Dáváme biopron

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
23.1.20 10:30

@Kiwijeta jasny ;) hele ja mam nespavce.. zezacatku jsem krmila treba 3-4za noc… A jeste v roce pije 1×, nekdy 2× :) ale mam kamaradku a malej ji spi 7hodin v tahau od mala..co bych za to dala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat