Papání, příkrm - zkušenosti

44
23.1.20 14:04

papání, příkrm_?

Ahoj maminky, prosím o Vaši zkušenost. Mám teď šestinedělní miminko, dle doktorky a jejich „tabulek“ by měl mít váhu 3,5 kg, ale máme jen 3,2 kg. Chce po mě abych dokrmovala, ale ze zkušenosti od známých maminek mi přestane pít z prsu, když si zvykne na dokrm a láhve. Malý je plně kojený, přibírá, ale bohužel ne na přání doktorky. Denně kojím cca 380 ml a prej potřebuju 500. Je spokojený já také, ale na nervy jsem vždy po návštěvě doktorky :roll:. Ségra, která má 2 děti, říká, ať to neřeším, pokud dítě, i když tak málo, přibírá a je spokojené.

Co vy a Vaše zkušenosti? Ď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11873
23.1.20 14:12

@Zuzi55 také bych asi neřešila, pokud je mimčo spokojené. Žloutenku nemá, že by bylo spavější, ne?
Jak často kojíš? A kolik tedy přibývá týdně? Kolik vážilo, když se narodilo? Pro mě je to fantas, moje dítě mělo už při porodu 4560g a v měsíci skoro 6kg, ale předpokládám, že jsi porodila nějakého drobečka :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 14:17

@Zuzi55 Zkus Caro na podporu mlíčka a jsou i homeopatika na podporu mlíčka v každé lékárně a kojící čaj. Nejdřív bych zkusila tohle a v noci ti jí jak často?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14339
23.1.20 14:23

Neřešila bych jestli prospívá, ono můžou přibírat i skokově. To sem měla u prvního syna, dr taky vyvadela že nabírá málo, další tejden nas hnala na převážení a že zas přibral moc, tak sem se na to vyprdla. Prostě papal kdy chtěl, já normálně jedla a hodně pila aby bylo mlika dost a víc sem neřešila. Spokojený byl tak co :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
23.1.20 14:25

@Zuzi55 Pani doktorku pouštěj jedním uchem tam a druhým ven, případně zvaž její výměnu. Moje druhé dítě němělo v 6 týdnech sotva ty tři kila, neb bylo težce podměrečné už při porodu a podměrečné je do těďka. By z ní tu vaši doktorku švihlo. :mrgreen:
Děti jaksy neznají příručky, takže nevědí, že podle nich mají i růst. ;)

Důležité je, že neřve hlady, není apatické, má dost počůraných plen. Do první třídy chodí děti s 18 i 28kg, takže někde se ty průměrné hodnoty vzít musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
23.1.20 16:17

@lucynka25
Myslím, že mlíka mám dost, teče to ze mě když se blíží hodina kojení :-). Kojím každé tři hodiny, když malý řve tak i mezi tím, a to si třeba jen cucne 10 a usne. Je v pohodě, poslední dny teda řve, ale asi ne hlady. Po 15 minutách kojení se sám odtrhne a nechce už i když evidentně mlíko teče. Prvních pár týdnů mi spal celou noc, protože málo přibýval, tak poslední asi 4 dny budím dvakrát v noci (i když se říká že se budit nemá a chudáka kolikrát nemůžu ani 20 min vzbudit). Budím právě ze strachu z mudr, protože tam lítám jak magor na převážení 2× týdně :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 16:41

@Zuzi55 Také bych neřešila! Každé díte je originál a zbytečně Vás stresuje :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11873
23.1.20 22:08

@Zuzi55 pokud ma dost pocuranych plen, třeba 10,je vše v pohodě.
Vypadá to, že je vse v pořádku a tvoje doktorka se řídí tabulkama, takových je bohužel dost.
Já jsem v noci první dceru budila a druhou vůbec :) byla jsem ráda, že spím :lol:
Ber to pocitově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama