Reklama

2 roky a nechce spát a budí se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hvezdi
Stálice 84 příspěvků 03.02.10 09:05
2 roky a nechce spát a budí se

Ahoj, prosím o radu. Můj dlouletý syn najednou večer nechce jít spát a když konečně usne, začne se budit a vydrží nespat třeba do čtyř do rána. Trvá to už 3. den.
Dáváme ho spát tak kolem půl deváté a trvá třeba do desíti než usne. V jedenáct už je zase vzhůru a říká, že chce pochovat a pohádku nebo spinkat s maminkou a pořád dokola. Vždy poté odejdu a do deseti minut se ozve znovu. Podotýkám, že už od 5-ti měsíců spí ve svém pokojíku.
Ještě spí i přes poledne, usne sám tak na 1,5 hod, pokud se do 2 hod nevzbudí, budím ho já.
Vůbec nevím, čím to může být. Jsem s ním jenom já a manžel, celý leden ho nikdo nehlídal.
Poradíte prosím? Napadly mě zoubky, ale on velmi dobře mluví a na bolest si nestěžuje. Když jsem si ho vzala do postele, mydlil hlavičkou ze strany na stranu, ale když se ho zeptám na bebí, tak nic nebolí. Nebo ho nemám dávát spát přes poledne?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 03.02.10 09:50

tak to je přesně náš stav.Malýmu je 33měs a má to tak půl roku.Četla jsem,že je to prý úzkost,z osamos­tatnování se od mámy a táty.pomáhá prý zvýšeně se dítěti věnovat a ujištovat ho o lásce… .Už to zkouším 4 dny,ale výsledky se neprojevují. :think:

HG123456 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.12 19:17

Ahoj mám syna 2,5 roku. Vůbec nechce spát. Když má jít spát, tak je z toho strašně ve stresu. Brečí a stále říká hají néé. Také má svůj pokojíček. Nechávám mu otevřeno a rozsvícené světlo na chodbě. Když si usne, přivřu dveře a zhasnu. No ale spí strašně neklidně. Budí se a křičí hají né.. Ráno se mezi 4 až 5.30 budí a odchází si zavřít dveře a rozsvítí si v pokoji. Jdu k němu zhasnu a říkám mu, že musí hajat. No a tak jdu k němu třeba 4× a stejně zase vstane atd… Neví co se s ním děje… přijde mi, že se spánku bojí… sama jsem z toho už dost podrážděná…

katkaz nepřihl. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.12 20:47

ahoj,
tak to máme přesně ted. ve svých 21 měsících začal vyřvávat při uspávání v postýlce, že nénéné.. hají nééé…
budí se v jednu hodinu v noci a řekne " hají mámou tam" a ukáže na velkou postel…když si s ním nelehnu, ječí ječí a ječí…zkrátka bojí se tam být sám, toť moje úvaha.
Ted bojuju s tím, zda nechat vyřvat pár dní, nebo brát s sebou do postele.
Zatím vítězí postel, jsem po uřvaných nocích jak mátoha :( a špatně přes den funguju, hlavně jsem nervozní.
Na druhou stranu si to vyčítám, že si ho skoro ve dvou letech učím na postel.
Jenže oni si to v mladším věku neuvědomují, strach apod. začínají pocitovat právě někdy ve dvou letech…
odpolední spánech bych mu neubírala, pokud ho evidentně potřebuje, ale to víš sama nejlíp…

patlamatlaxy 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.14 20:52

Mému synovi je 22m. Už od 6ti měsíců usínal sám. Položili jsme ho do postýlky, odešli a on ihned spal. Nyní už asi 4 dny, už při pokládání do postýlky, řve, volá ham, tam a neustále si vymýšlí, jen aby nemusel být v postýlce. Křičí fakt dost, brečí, už nevíme co dělat, usíná vyčerpáním třeba až v půl desáté! Jsme u něj, chováme ho, zkoušeli jsme s ním i spát ve velké posteli, ne. Je na něm vidět, jak je utahaný a unavený, ale stejně dělá blbosti. Zuby to nejsou, hlad také nemá…už nevíme co dělat, jsme oba vyčerpaní. Četla jsem mu pohádku, on u toho skákal, kopal, pobrukoval si, pak se začal smát a volat u toho máma. To samé se děje i odpoledne, stejně jako noční spaní, byl zvyklý usnout okamžitě po uložení. Nyní řev, blbosti a nespí. Usne až třeba v autě, když někam jedeme, nebo v kočáru. I když ležím v posteli a on v postýlce, aby mě viděl, dělá kraviny dál. Co dělat?

mobifilinka
Kelišová 5256 příspěvků 03.02.14 21:00

Vydržet. :hug:
Malá má to samé, 3 noci spí krásně celou noc, další 4 (když už usne) se vzbudí třeba ve 2 a je vzhůru do 6. když na mě nevidí, ječí. Takže i u uspávání sedím vedle postýlky a čekám až vytuhne a jen vzpomínám jak krásně usínala sama. Ptala jsem se Dr. řekl mi, že je to normální období ve vývinu dítěte. Takže vydržet!

Koblížek21
Závislačka 3251 příspěvků 03.02.14 21:30

Ženský nestrašte, malá je 22 měsíců, a tak tři měsíce si protáhla spaní, že mi tu kolikrát straší do desíti, po o teda ještě spát chodí, ale budím jí už po hodince, jinak bychom tu asi byly do půlnoci. Je fakt, že ráno pokud jí nevzdbudí sousedi, si ráda dáchne do půl desátý, ale teda já bych radši, kdyby třeba vstávala v osm a šla spát taky v osm, ale probudit jsem zkoušela a efekt nula. Tak nestrašte s tím, že se začne budit ještě i v noci… 8o

patlamatlaxy 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.14 08:19

Manžel včera večer vyzkoušel akupresuru a usnul do minuty (po hodinovém křiku), spal jak dudek, probudil se jen jednou.

Leta
Nováček 5 příspěvků 04.02.14 11:40

Ahoj, ta akupresura mě zajímá, jak jí můžu zkusit použít, malá 22m usíná dobře, ale za dvě-tři hodinky je prospaná a to jí pro-nosím na rukách půl noci :zed:,už si nevím rady…

swixl
Povídálka 44 příspěvků 05.02.14 12:45

Taky by mě zajímalo víc, můžeš nějak popsat jak se to dělá, zda to můžu provádět bez jakéhokoliv školení?

lampicka11
Závislačka 3394 příspěvků 2 inzeráty 06.12.14 20:36

Ahoj, mám stejný problém. dceři bude v lednu 1,5r. Chodila spát vždy krásné v 7 a během 15min usla. Jenže 2dny hrůza. Když ji řeknu miláčku pojď budem dělat háji tak zdrhne, začne hrozně brečet a sápe se po babičce. Usíná az v 11vecer :(. Odpoledne spí od 11do 1

Nicolink 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.14 20:44

@novakova.t já bych ji asi nenechala do 11 vzhůru jen proto, že nechce jít spát…prostě bych ji nechala pobrečet a za pár dní by pochopila že ji to k ničemu není…jako ne nechat ji řvát do udušení ale prostě vydržet ji chvíli nechat brečet…malá měla tedka blbé období a taky se spaní narušilo ( měla herpesanginu a nechtěla dudlík jelikož měla afty po celé puse a bez dudlíku neuměla usínat ), pár večerů řvala ale už umí zase sama usnout v klidu ;) děti prostě zkouší ;)

lampicka11
Závislačka 3394 příspěvků 2 inzeráty 06.12.14 20:54

@Nicolink Ja ji třeba tam nechá 20min pak jdu pro ni chvilku si hraje, pak ji zas dam zpět. Doufám že to brzo prejde :(

natyber
Kelišová 6028 příspěvků 06.12.14 21:19

Tak podle mě je chyba hlavně v tom že jí vytahuješ z postele a necháš jí hrát. Choď za ní třeba desetkrát během půl hodiny, utěš a odejdi. Občas pomůže si prostě k postýlce sednout a počkat. Taky ten čas před spaním by už mělo být dítě v klidu. Můžou to být i zuby, jestli nemá ještě všechny.

Nicolink 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.14 21:20

@novakova.t a to celou dobu ječí? pokud neřve nějak moc nechala bych ji tam než usne…malá se třeba tím pláčem unavila a usla…a klidně brečela i přes půl hodiny…z vlastní zkušenosti vím, že když tam jednou vejdeš tak prostě bude vědět, že si to vybrečí znovu :nevim: ale někdo na tohle nemá nervy…já už vím, že tohle na tu naši platí…nenechala bych ji tam ječet ze všech sil dlouho…ona se pak vždycky zklidní

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Rolins válcuje svého ex: Slavní jsou ve sporu s Rytmusem na její straně

I když se Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) rozešli už před... číst dále >

Je to důkaz její nevěry? Rozvádějící se Vondráčková zveřejnila klip s Hádkem!

Byl to chytrý tah? Zatímco v Kanadě vede Lucie Vondráčková s Tomášem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >