Rok a půl staré dítě nechce spát přes den

3425
1.2.10 12:43

Rok a půl staré dítě nechce spát přes den

Holky, co máte už starší dítka - jak dlouho vám spávala děcka přes den? Myslím tím, do jakého věku? Protože už ted 2 dny bojujeme s naším klukem, ještě minulý týden chodil spát po obědě kolem poledne, usínal bez problémů, ale v sobotu zničehonic začal protestovat, že spinkat néééé a řval a řval…po hodině a půl jsem to vzdala, spát ho nedala a on v pohodě vydržel do večera, nebyl protivný, řádil jak poděs :-) , večer jsem ho dala spinkat už v 7, chodíval až kolem 8. a usnul v momentě. Ráno vstáváme tak o půl 8.
Tak ted nevím, jestli je normální, aby skoro rok a půl staré dítě už nespalo odpoledne, nebo je to jen přechodné, je trošku nachlazený, nebo je to jeho rozmar, že nechce přijít o žádnou zábavu, když bude spát a prostě na tom trvat, za cenu toho, že ho budu uspávat i 2 hodiny, možná dýl, s nejistým výsledkem..? :nevim: Starší dcera mi v pohodě chodila spát až do 3 let, tak jsem ted z toho vykulená, proč ten malý nechce, lumpajs jeden.. :roll:

Díky za rady, A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2769
1.2.10 12:48

ahojky..buď naprosto v klidu..kamarádky holka nespí už od roku…je 19 hodin a malá už má půlnoc a vstává ji kolem 8 hodiny…za to ta moje štěbetalka vstává v 6 někdy i dříve,po obídku spinká max.1,5 a v 20 hodin má půlnoc…každý prdeček je jiný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
1.2.10 12:49

Jeste neni nic ztraceno, nezoufej, hleda treba jen novy rezim, jak mu klesa potreba spanku. Dej mu tak tyden, deset dni, pak uz to bude jasny jak se rozhodl..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
1.2.10 12:50

tak naše terča je spáč už od malička, takže po o si dává i 2,5 hodiny, ale malá od švagrové už od roku a čtvrt před den nespí vůbec, když ji spávala přes den a to jak píšeš ty, se strašným přemáháním a řevem, tak večer usínala až kolem desáté, tak ji přestala dávat spát a v poho vydrží a večer jde v osm a kamarádce malý nespal před den už v roce. takže to ten tvůj brouček už asi taky nepotřebuje, holt některé děti jsou nespáči :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
1.2.10 12:58

O jéé.. :-? :-) Tak teda doufám, že to bude jen přechodné, protože by mi teda strašně chyběla ta hodinka a půl klidu po obědě, kdy nabírám sílu na zbytek dne! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15070
1.2.10 13:02

Taky to může být jenom přechodné období - my to měli s malou kolem dvou let, pak to přešlo. Ale měli jsme zavedené, že po obědě se bez výjimky chodí do postele - když usne, bezva, když ne, nevadí, stačí hodinku odpočívat… Vždycky jsme spolu přečetly knížku, vybraly hračku, kterou si vezme do postele a pak někdy usnula, jindy si tam třeba hodinku povídala a věděla, že z postele se nevylézá… a má to tak zažité dodnes, i když už má velkou postel, nikdy z ní neutíká, dokud pro ni nepřijdu a nepomazlím se.
Uvidíš časem, třeba až bude tepleji, bude dlouho venku, vylítá se, unaví a zase začne spinkat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
1.2.10 13:06

Dcerka (5 let) nespává od dvou let, nespí ani ve školce, není ochotá si tam ani lehnout, takže si kreslí, zatímco ostatní spí. Malej má tři a spává přes den dvě hoďky, jsou každý úplně jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
1.2.10 13:06

Bohunko, tak to máte moc hezky naučené, to by se mi do budoucna líbilo, hlavně je to pak asi dobré i do školky, v té naší chodí spávat všechny děti a pokud nespí, tak právě musí aspon ležet a opočívat, ale neteř je nezmar a i švagrová se děsí toho, že tam jen tak ležet nebude :think: a já si právě zase říkám, že až nastolíme velkou postel , tak aby mi malá z ní neutíkala, tak asi budu už pomalu pracovat na tom vašem bezva zvyku :palec: :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
1.2.10 13:08

Ondra už od necelých 11 měsíců spí jen jednou denně, tak hodinu. a některý den nespí vůbec. Večer usíná kolem 20:30 a ráno vstává v 6.
Tak jen, že může být i hůř :lol: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
1.2.10 13:14

Ahojky, Terka přestala naráz přes poledne spát taky v roce a půl. V 11 dopoledne šla do postýlky a ještě ve 13 řádila.Když třeba přece jen usnula tak se to samé opakovalo večer, v 19 do postýlky a usínala tak kolem 21:30. Tak jsem spaní zrušila a usíná během chvilky v 19. Je pravda, že někdy mi usne v kočárku, když jdem odpoledne z nákupu, nebo když třeba chvilku kouká na pohádku, ale já ji budím. Vím, že by jsme se pak „trápily“ obě u večerního uspávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
1.2.10 13:25

Ahoj,
Matyáš přestal spát přes den ve dvou letech a ségřiny děti jedno v roce a půl a druhé v roce.
U nás bohužel vynechání spánku přes den nikterak nezkrátilo večerní usínání :cry: :lol: Aby Matyáš dneska usnul před 9, to musí být opravdu vyřízený… a to ještě pouze o víkendu, když jedem třeba na nějaký výlet a hodně ho utaháme. Protože ve školce po obědě spí (ale začal opravdu až ve školce) a to máme vystaráno klidně až do 11.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15070
1.2.10 13:48

Bedru, docela se to hodí :-) - já mám 1,5-2 hodinky klidu a času na Marečka a Helenka si odpočine, i když neusne. Začala jsem to praktikovat strašně brzo, vlastně hned po zavedení příkrmu v poledne - vždycky jsem ji po obědě dala do postýlky, třeba jsem si tam vedle ní půl hodinky četla a nevšímala si jí (teda, pokud neplakala) - a ona si pomaloučku zvykla, že po obědě máma nefunguje :mrgreen: a od ní že se očekává totéž… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2908
1.2.10 13:55

Ahoj,
dcera od roka a půl přes den taky nespí. Taky jsem pořád doufala, že je to přechodné, ale nebylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11764
1.2.10 14:19

Ahojky,
Taky s malou už nějakou dobu bojuju, někdy spát nechce, někdy jo, nevypozorovala jsem, čím to může být :nevim: V noci si dává 12 hodin. Taky mi ten denní spánek někdy chybí, nemám ten klid na vaření a jiný věci, teď stejně když už přes den usne, tak to bývá na průměrně 40 minut…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
1.2.10 15:02

Kluci mi po obědě „spí“ ještě teď - starší 4,5 a mladší 3roky. Spí je v uvozovkách bo usnou teda fakt výjmečně,ale stejně jak Bohunka po obědě jdou do postýlek, já jim přečtu pohádku, pak jim pustím pohádkové CD a dohoda je, dokud CD nezkončí tak se nestává. Podle únavy mamnky volím délku CD většinou tak hodinku. :wink: Tohle praktikujem od Honzíkového 1,5roku (jak se narodil Tom).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama